reklama

cyklonabijacka

Tak co aj vam sa to stalo ides ides tyzden, dva a zrazu no telephone no fotovsak to poznate. Napadlo ma nabijat baterky aj telefon cez dinamo mate dake napady.

[ Zpět ]
Datum: 01.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (becica ([email protected]))
  • Re: cyklonabijacka

         

    co tak pátrat v historii kámo ... http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=6033

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Autor: Hector
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklonabijacka

         

    jaká cyklozabijačka?????

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklonabijacka

         

    taky by mne zajímalo jednoduché nabíjení baterií do foťáku- stačí dynamo s můstkem, nebo je třeba složitější zapojení?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklonabijacka

           

      je dynamo na kole opravdu dynamo nebo je to alternátor? :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2008
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklonabijacka

             

        U mě tedy zcela určitě alternátor, protože mi dodává proud veskrze střídavě: občas jo, občas ne - za sucha ano, za deště občas, ve sněhu vůbec.

        Mám na kole dynama dvě - na každé světlo zvlášť po třech wattech. Teď jsem získal nádherný kousek: "dynamo" (alternátor) BOSCH někdy z třicátých let. Má ale jednu nevýhodu - váží skoro třičtvrtě kila :o)) Má ale i své přednosti. Oproti těm čínským zmetkům mi z něj při déletrvajících vyšších rychlostech neskápne roztavený plastový plášť. (Ještě že píšu s háčkama a čárkama). :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2008
        Autor: Medvěd
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklonabijacka

               

          Jestlipak máš poctivé keramické kolečko (dynamo z NDR)? Mám ho na jednom zimním kole a neprokluzuje ani ve sněhu. Guma a keramika je dobrá kombinace, navíc vroubkování kolečka funguje za jízdy jako siréna, není potřeba se obávat chodců na cyklostezkách. Ocelové kolečko taky jde, ale vroubkování se brzo vyhladí a už nefunguje ani za mokra. U plastového vroubky zmizí během jedné jízdy. A obložit kolečko gumou, to je nejhorší.
          Neuvažovals nad nábojovým dynamem? To se nehřeje opravdu vůbec a není problém z něho dostat 6W (s žárovkou na 12V nebo dvěma 6V v sérii)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2008
          Autor: Radek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklonabijacka

                 

            Na svém kole jsem vyzkoušel opravdu hodně typů dynama - od těch s platovou korunkou až po ty ocelové. Ty plastové se ohladí opravdu velice rychle, ty kovové ale nějakou dobu vyddží. Dynamo s keramickou korunkou se mi do ruky ještě nedostalo. Nebo aspoň si nevzpomínám. Pro jízdu ve sněhu jsem si pořídil návleky z měkké gumy, které opravdu prokluzovaly nepoměrně méně, ale velmi rychle se opotřebovaly.

            Problém je mimo jiné také v dnešní nabídce plášťů. U většiny z nich už se s dynamem nepočítá a chybí potřebné vroubkování na boku pláště. U dynam z NDR jsem to řešil tím, že jsem čas od času jemným (a tvrdým) pilníčkem probrušoval drážky na ocelové korunce, takže pak opravdu slušně zabíralo.

            To originální dynamo od BOSCHe má ale vroubkování šikmé, takže nebude snadné koupit plášť, s podobným vzorkem na boku. Myslím ale, že to nebude vadit, protože korunka jde velmi lehce otáčet, takže bude stačit i menší tření. Co se týče zvukových efektů, je to otázka nastavení úhlu dynama. Stačí malá odchylka od osové polohy a už to člověk slyší.

            Nejsem technik, tím méně odborník na elektriku, takže absolutně netuším, jak se dá z dynama dostat větší výkon. Sám mám na kole dvě dynama - obě 6V/3W. Na každé světlo jedno. Používám klasické žárovky 6V/0,45A. Svítí to celkem pěkně, než se galvanizuje vnitřní povrch skleněné baňky žárovky. Dokonce často ten, který jede za mnou, říká, že ho moje zadní červené světlo oslňuje.

            O nábojovém dynamu uvažuju, ale jsem člověk nesmírně konzervativní, takže mi každé takové rozhodnutí trvá roky. Uvažuju o tom už asi tři roky, takže počítám, že za nějakých pět let bych se k tomu mohl už konečně rozhoupat. Tato má povahová vlastnost má jednu obrovskou nevýhodu: Když se po takhle dlouhém váhání pro nějakou "novinku" rozhodnu, seženu ji zpravidla už jen na veteránské burze. :o))

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2008
            Autor: Medvěd
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cyklonabijacka

                   

              Medvěde, neuvažuj a dej se do díla! Nic jiného na svícení než dynamo v náboji bych už na svém kole nechtěl. Svítím i ve dne (vpředu halogenka), protože na rozdíl od klasického dynama, toto klade velmi malý odpor a je spolehlivé za každého počasí. Navíc skutečně vydrží, ne jako např. jedno holandské, které fungovalo přesně rok a pak se rozsypalo.

              Při použití návleků na korunku se zvětší průměr a klesnou otáčky korunky, takže se sníží napětí.

              Na „zimním” kole mám dynamo v náboji už asi 10 let a slouží stále stejně spolehlivě. Když svá dvě dynama vyměníš za dynamo v náboji, nebudeš vědět při jízdě do kopce, co s energií.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.04.2008
              Autor: Bin-Laďin
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cyklonabijacka

                     

                Ještě jsem zapomněl: přední světla mám Shimano (asi 300 Kč) s halogenovou žárovkou. Na „zimním” kole je dynamo 2,4W (jiné tehdy nebylo), na „letním” 3W Center Lock na kotoučovou brzdu.

                Doporučuju 3W.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.04.2008
                Autor: Bin-Laďin
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklonabijacka

                 

            Tak jsem se důkladně podíval na dynamo na mém Diamantu z NDR a ke svému úžasu jsem zjistil, že to, co jsem považoval za plast, je skutečně - jak říkáš - "to poctivé keramické kolečko". Dokonce je tak kvalitní, že jako siréna nefunguje, i když samozřejmě trochu slyšet to je.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.04.2008
            Autor: Medvěd
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklonabijacka

             

        Jak na kterém. Stačí zjistit, zda generuje stejnosměrný nebo střídavý, střídavý, silný elektrický proud. Absolvent ZŠ si pak dokáže odpovědět sám;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklonabijacka

           

      Neškodí zopakovat - stačí můstek z diod, je to alternátor. Proud dá maximálně půl ampéru, takže jde nabíjet NiMH přímo. Diody nemusjí být shottky, stačí obyčené. Je lepší, když jsou aspoň na 200V. Špičky napětí alternátoru naprázdno běžně přesahují 100V.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.04.2008
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklonabijacka

             

        Bylo by rozumné napsat, že tím půlampérem nesmíš dobíjet li-ion nebo li-pol baterky nebo to nějaký b*b zkusí taky!

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklonabijacka

         

    Re: Světlo
    Nabíjení NiMH/NiCD za jízdy je tu:
    http://www.nscl.msu.edu/~daniel/regulato
    a další schémátka na alternátory:
    http://www.pilom.com/BicycleElectronics/

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklonabijacka

           

      Občas neškodí zkontrolovat funkčnost vložených odkazů. Nefunguje Ti ani jeden.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2008
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklonabijacka

             

        :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2008
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklonabijacka

             

        Mně to teda chodí. Sice mi to oznamuje, že stránku nelze najít, ale to není podstatný.:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2008
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklonabijacka

               

          Nevím, jak může odkaz fungovat, když je v něm ~daniel/regulato%85
          místo
          ~daniel/regulator.html

          To je stejné, jako by pošťák nesl dopis na jinou adresu a po příchodu tam zjistil, že tam žádná chalupa nestojí. Takže dopis vrátí s přípisem, že adresát nebyl nalezen. Na internetu k tomu slouží „404 Not Found”.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2008
          Autor: Bin-Laďin
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklonabijacka

                 

            Že by?:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2008
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklonabijacka

                 

            Česká pošta přeci zaměstnává pana Kolbabu ...
            8-)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2008
            Autor: AV
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklonabijacka

           

      www.nscl.msu.edu/~daniel/regulator.html
      www.pilom.com/BicycleElectronics/BicycleElectronics.htm

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2008
      Autor: Bin-Laďin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024