reklama

Magura Julie ???

Dobry den, uvazuji o vymene mych mechanik Avid BB5 za hydry Magura Julie... Co si o tom myslite? mate s nema nekdo zkusenosti? diky

[ Zpět ]
Datum: 25.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Mr_Lizard)
  • Re: Magura Julie ???

Zkus se zeptat Honzy Gally, ten s nima jezdil či jezdí.

http://www.eh-adventures.com/

[ Zpět ]
    Datum: 27.03.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Obecne jsou vsechny Magury vyborny brzdy, i kdyz v pripade Julii jde o tu uplne nejnizsi radu. Proto nechapu, ze se chystas na upgrade brzd a kupujes si ty nejlevnejsi (a nejmin vykonny) hydrauliky. Osobne bych se podival po vyssich radach.

[ Zpět ]
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No ano, ale ja menim mechaniky za hydry tak nevim proc ne Julie? A co treba takove Avid Juicy 5 ???

[ Zpět ]
      Datum: 14.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mr_Lizard)

Já bych Julie nebral. Jsou s nimi dost rozporuplné zkušenosti.

Pokud bych měl koupit nové brzdy, tak vybírám z následujících:
    Louisy, ORO, XT, J7
    Louisy jsou možná o chlup lepší než ty ostatní, ale mě třeba moc nesedí jejich chod a jsou oproti těm dalším dražší.
    Z těch dalších tří bych mohl jezdit všechny a nejvíce mi sednou tvarem a chodem páky ORO, to ale neznamená, že jsou obecně lepší než ty ostatní.

[ Zpět ]
    Autor: Mlok

Souhlas s mlocem a vaskem, když už měnit tak ať to stojí za to.

[ Zpět ]
    Autor: keťo

Julie jsou velice problémové co se spolehlivosti týče. Nejvýhodnější co lze na netu sehnat je toto :
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Komponenty...+-zadni_3056.html

[ Zpět ]
    Autor: Petrun

Nejvýhodnější možná-poptej se v okolí jak se líbí mechanikům sociální model od SH.Houbovitý chod,pokud rovnou netečou už nové z prasat v dělící rovině,odvzdušnění docela problematické,berou až za polovinou chodu,Ne nadarmo vydalo SH pro servisy buletin a v něm upozorňuje na možné problémy s nimi-samozřejmě se to nese v duchu toho,že se to celé zlepší a když ne,kontaktujte svého prodejce Sh.Lange toho ovšem moc nevyreklamuje.o tom by mohli vykládat kluci z jedné Ostravské prodejny kterým tekly na celé zásilce u Meridy a Lange jim vyměnil akorát zničené destičky.Ale třeba chytneš dobrý kus či pár :-o)))Shrnuto a podtrženo-jít jen do vyzkoušeného-Sh 525,535,Avid J5 chci li ušetřit,když přidám můžu výš-LX,J7-ale to snad víte.Jen ještě detail-na Sh jsem nedávno marně sháněl něco jako sadu těsnění a nic tam nešlo napasovat-prý si mám koupit výhodně nový brzdový set(Lange)-na AVID jsou sety s těsněním skladem...tak dobrou volbu.

[ Zpět ]
      Autor: Merida

Mechanici od nás tvrdí něco úplně jiného. Tohle přesně říkají o Juliích.

[ Zpět ]
        Datum: 15.04.2008
        Autor: Petrun

Já se taky nezastávám Julií,ale píšu ti o něčem,co je na trhu pár měsíců a zkušenosti z terénu ještě ani nejsou,zato ty prvotní z montáží kol jsou katastrofální.A když už jsme u Julií.není to tak dávno co byly problémy s odvzdušňováním,všichni to dělali špatně a po roce z Magury vypadlo,že byly konstrukčně špatně navržené pístky-myslím,že neomylní nejsou ani u Sh a snaha dostat cenu dolů není vždy tou nejlepší.

[ Zpět ]
          Autor: Merida

Kupovat to nejlevnější mnohdy znamená kupovat 2x a v konečném důsledku dráž.

[ Zpět ]
            Autor: keťo

Mám na Magurach Julie třetí destičky a občas mi páčka zadní brzdy zabere na prázdno. Může to být v krizovce docela fatální. Půjdu do výmněny. Pro rejpaly: odvzdušněno je a oleje je dost.

[ Zpět ]
      Datum: 20.04.2008
      Autor: Bejbís

Nekdy muze byt odvzdusneno i odbornikem a pritom tam klidne muze byt bublina, co zpusobi ten chod naprazdno. Olej nestlacis.

[ Zpět ]
        Datum: 21.04.2008

To by bylo furt měkký. Tohle brzdí stále dobře a najednou nic, páčka až na doraz a brzda neví, že jsem ji zmáčknul.
          To podle mne nezabral píst nebo prošel olej přes přepouštěcí ventilek bez odporu.

[ Zpět ]
          Datum: 21.04.2008

Prave ze ne, bublina muze klidne i cestovat podle naklonu kola. Ale je fakt, ze takhle na dalku muzu jenom hadat. Kazdopadne pistek je spojeny mechanicky s brzdovou pakou, nechce se mi verit, ze by se obcas vyhakl a pak zase vratil zpatky. Olej taky nikam neutece, pokud system dobre tesni. Prepousti se jenom v pripade roztazeni teplem z brzdy do prepousteci nadobky, v systemu v hadicich) ale logicky dal zustava. Vyjimkou je prave zavzdusneni.

[ Zpět ]
            Datum: 22.04.2008

Bublina se stlačuje stále stejně ať je u brzdových destiček, u páčky nebo někde v polovině bowdenu. Určitě nemění fyzikální vlastnosti podle pozice, kde právě je. Připouštím, že může mít vliv jestli je v bowdenu nebo v prasátku, ale ne až takhle fatální a jen občas.
              Nikdo nemluví o vyháknutí páčky, ale o pístu a o ventilcích, které u mojí Magury fungují tak, že část oleje píst nažene do brzdového válce přes bowden a část vrátí zpátky do zásobní nádržky. Ověřeno pokusy s otevřeným víčkem.
              Takže jediné vysvětlení je, že buď nezabral píst nebo selhal přepouštěcí ventilek a nekladl dostatečný odpor tak aby se natlakoval brzdový válec a přepustil všechen olej do zásobní nádržky, což je nejpravděpodobnější.
              V každém případě tam něco selhalo a moc dlouho nevydržely. Což byla hlavní myšlenka mého příspěvku.

[ Zpět ]
              Datum: 22.04.2008
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

227 cyklistů (27 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017