reklama

V-brake nebo DISC

je mi trapně.. ale po osmi aktivních letech v XC zavodech se při koupi nového kola neumím rozhodnout, jestli zvolit variantu: kvalitnější třída osazení, s V-brake nebo kolo s hydraul. disk brzdami, za cenu nižší kvality ostatních komponentů a vyšší váze kole. Zvažuju ivestici kolem 30.000,-

Co vy na to?

[ Zpět ]
Datum: 03.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (HoHo ([email protected]))

Nejlépe hodnocené

1 hlas
  • Re: V-brake nebo DISC

         

    No, můžu se jen zeptat, kolik vážíš?

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V-brake nebo DISC

           

      70

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HoHo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: V-brake nebo DISC

             

        Mám malé zkušenosti, ale asi bych volil kotouče. Na té váze je účinnost řekl bych stejná, kotouče se lépe dávkují, nejsou náchylné na nevycentrované kolo a hned tak se nezašpiní => lépe brzdí i za mokra či bláta a neničíš si ráfek a brzdové špalky.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: V-brake nebo DISC

               

          na mistrovství světa byl poměr kotouče versus Vcka zhruba 1:3.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (HoHo ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V-brake nebo DISC

           

      ..vždycky mi LX V-brake stačily, ale zvažuji, jak to celé pojmu, až budu n apodzim kupiovat kolo.

      Stejně tak přemýšlím o odporužení jestli jen ve předu, nebo i vzadu a tak..

      asi budu máít dvě kola:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HoHo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: V-brake nebo DISC

             

        Jak jsem psal, účinnost je při tvé váze v podstatě stejná. I mě dřív stačily Véčka. Někde jsem četl, že kotouče mají i delší životnost těch brzdových destiček... A hlavně jsem zatím žádnou kotoučovku neslyšel skřípat, jako to dělají některá Véčka...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: V-brake nebo DISC

             

        To víš, jestli si to můžeš dovolit - tady ulítneš pořádně nad těch 30 t.), tak bych volil fulla. To je prostě pohodička.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V-brake nebo DISC

           

      No po osmi letech závodění bude HoHo jako proutek. Ale k věci: současné MTB - HTéčko za cca 30 tisíc bude v případě hydraulických kotoučovek zřejmě osazené základnějším typem té které značky (Hayes Sole, Shimano Deore, Magura Julie...). Myslím, že jestli bys chtěl pokračovat v tom závodním ježdění, tedy včetně nějakých řečeno slovy mladých kluků "brutálních" sjezdů, asi bys měl jít po hydraulice přece jen o stupeň vyšší, s většími kotouči. Jestli ale už jseš vyzávoděnej a dál budeš jezdit "normálně", tak Tě ty 160 mm kotouče vpohodě zabrzdí. Tím ale nechci říct, že preferuji hydraulický kotouč před dobrým véčkem. Já jsem toho názoru, že véčkům zdaleka hrana nezvoní a sáhne-li se po trošku vyšší třídě (třeba LX), tak to je rovněž perfektní brždění. Jako přímo čítankový výběr vidím třeba Meridu Special Edition buď disk nebo véčko, osazení XTčkové, cena necelých 33t. Tak dobře vyber, byla to pouze má úvaha.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: V-brake nebo DISC

         

    Ahoj.
    Ja mam Authora Instincta 03 a na nem jsou HAYESY MX-1XC - mechanicke. Jinak je to vse v LX nebo XT. Kolo super, nemuzu si stezovat. Nalitano na nem hodne, bez zavad a to ho nesetrim. Jen ty brzdy asi vymenim za hydrauliku. Mechanicky se vseobecne spatne serizuji. Hydrauliky jsou na tom lip. Tohle je jedinej problem, kterej me na tom kole stve...jedes a najednou sustis jak papir. Tak to seridis a za chvili zas sustis:-) Desticky taky nevydrzeli moc a to diky male moznosti nastaveni...nedali se vysunout natolik, aby se mohli sjet do mrte. Takze mam doma "sjete" desticky tak na pul.
    Jinak, jak pisu...ja se hydraulik nebojim a pujdu do nich. Chce to mozna asi vyssi radu s vetsim kotoucem (mam 72 a vse bylo u mechaniku v pohode).
    A proc jsem si vybral kotoucovky? Byl jsem na tom stejne jako ty...nevedel jsem. Nakonec me dostalo to, ze je to neco noveho, kolo s tim vypada lip...ale ted bych urcite volil hydrauliku.
    Takze jestli ti muzu poradit...nesetri nikde...a uz vubec ne na brzdach, protoze ty te muzou zachranit pred hnusnym padem...osazeni ne.
    GL

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: V-brake nebo DISC

           

      Pisu ptakoviny...tech 72 je moje vaha:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: V-brake nebo DISC

         

    Za těch 30 litrů budeš mít bajka s hydrama i s dobrym osazenim.
    Např. Kona CALDERA: Hayes HFX9 a Shim XT

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Le Zakarr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024