reklama

Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zaujal mě Author Refle

Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zaujal mě Author Reflex, Leader Fox Gateway ,Merida crossway 300 sport a Superior RX 620. Jaké máte zkušenosti s Leader Foxem? Meridu všichni chválí, ale přijde mi oproti ostatním předražená (alivio za cenu, kde je jinde deore...), je opravdu tak dobrá?
Díky moc za rady

[ Zpět ]
Datum: 20.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Biker Adam)
  • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zaujal mě Author R

         

    Mám Reflexe 06-koupil jsem ho vloni po slevě za 12 000 a naprostá spokojenost.Najeto 4000km po různých površích,hl.silnice 4 kategorie-jsou kolikrát o dost horší než polní a lesní cesty :-)Vyměněnej akorát řetěz a brzdový špalky a docentrováno zadní kolo-mám přeci jenom 96kg.Akorát vidlice není nic moc,ale u kol v této kategorii se to ani nedá očekávat.Jinak doporučuji-za málo peněz docela dost muziky.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miki37)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

         

    Manželka ho má a je s ním moc spokojená.Má rok 2004.
    Dalším dvěma kamarádům jsem ho doporučil(mají rok 2005 a 2006) a oba se semnou pořád baví,z čehož usuzuji,že jsou taky spokojení.Jeden z nich toho sice moc nenajezdí,ale ten druhý jezdi celoročně.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2008
    Autor: janhonza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

           

      Nějak jsem nenapsal,že se jedná o Author reflex

      [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2008
      Autor: janhonza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

             

        Ahoj "havířováku" - jaks dlouho tady nebyl? - tak dva roky hádám... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zaujal mě Author R

         

    Mám také Authora Reflex, 2005, a také naprostá spokojenost. doporučuju...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Autor: kokis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zaujal mě Author R

           

      Taky, odesli akorad thaiwanske naboje... vymena za Shimano a ok..

      [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2008
      Autor: Mig-all
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

         

    Merida není špatná (i když jsem to taky časem překopal z Alivia na Deore - 9 kvaltů je 9 kvaltů...) Mám ale ročník 2006. Letos kupoval brácha, k tomu už mám výhradu. Pokud chceš jezdit s nosičem, je určitý problém s uchycením. Jinak dobrý kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2008
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

           

      K čemu je vzadu devítikolo? Rozsah stejný, všecko je dražší a řetěz míň vydrží...
      Chápal bych to u závodníka, kterýmu záleží na každým zoubku, ale na výlety u kola kvality Alivio/Deore..?

      [ Zpět ]
      Datum: 03.04.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

             

        Já přešel na devítku rovnou ze šestky a je to paráda. Někdy bych bral i nějaký "mezipřevody", aby se mi dobře jelo (asi mám malej rozsah použitelných otáček motoru :o). A řetěz jednou ročně zas neni taková investice.

        Jo ten motor, to je nejslabší a nejdražší článek, ale lepší to už nebude :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2008
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

               

          Taky? Už jsem se bál, že jsem tady s vylágrovaným motorem jenom já. Ale jestli jezdíš Jizerky a Lužický, tak si nech jenom udělat paltest. :-))) A svíčky mají najeto kolik?

          [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2008
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

                 

            Tak snad mi to ještě trochu zapaluje :o)))
            Konkétní hodnoty neměřim :o), tlaky taky moc neřešim (stačí subjektivní pocit).

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2008
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

               

          Už se to tu řešilo nedávnou v souvislosti s Rohloffem a těch lidí, kterým naopak nestačí ani 9-kolečko je spousta, nejen ty a já a pár dalších co se tu také hlásí.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2008
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

                 

            Pořiď si variátor a máš pokoj:-P

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2008
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

             

        To je o jízdním stylu. Neznám přesně dnešní osmičkové kazety, ale dřívější před nástupem devítky byly s různým rozsahem, tedy 9-ka je totéž co dřívější osmička + největší pastorek navíc:
        dříve 11/28 - dnes 11/32
        dříve 11/30 - dnes 11/34
        A pokud dnes existují kazety 11/34 na osmičku, tak to odstuňování už musí být šílené i pro turistu.

        Já už jsem to tu teď nedávno psal, já bych ocenil ještě větší rozsah převodů než 44/32/22 - 11/34 a přitom horší odstupňování bych nesnes ani náhodou (spíš bych snesl o malinko jemnější, samozřejmě nepotřebuju jako na silniční kazetě)

        A jsem jasný turista. Pro mě je 9-kolo tedy zcela nepostradatelné a naoak ještě nestačí.

        Tím neříkám, že někomu nemůže stačit menší rozsah, ale rozhodně to nevidím pro každého jako zbytečné.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

               

          Nevím to moc jistě, ale myslím že vzadu budu mít cosi jako: 11-13-15-17-19-22-26-30, nejlehčí převod 22x30.
          Největší skok je 26:22 a 13:11, 18%, což odpovídá změně kadence 90:75 rpm. Minimální rychlost na 75rpm je asi 7 km/h. Na turistiku bohatě stačí. Když něco nevyjedu tak buď hrabu nebo jdu na záda, nikdy ne kvůli síle.
          Když jsem začal jezdit triatlon a stěžoval si, že mi nějaký převod chybí, silničáři říkali, že mám dat o dvě kolečka těžší převod a pořádně zabrat;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2008
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

                 

            Kazeta by měla být 11-13-15-17-20-23-26-30 (tedy bývala) pro osmikolo. Já mám stejnou jako jsem uvedl jen +34 pastorek.
            Trošku mi někdy vadí ten skok 17/20, jinak to docela jde.
            Ta nejmenší rychlost 7km/h ale právě spoustě lidí nestačí ani náhodou.
            Běžně na dovolené v horách strávím i celou hodinu z jednoho výletu jízdou rychlostí pod 7km/h.
            A běžně jezdím i kolem 4km/h. Nehrabu téměř nikdy a na záda už se nepřevracím vůbec z několika důvodů: dobrá geometrie kola, snižování zdvihu vidlice, pořádné pláště, aspoň trošku slušná technika jízdy do prudkých kopců.
            Tu rychlost 4km/h když je třeba dám na 22/34, ale kadence rozhodně není ideální. Na tuhle rychlost neklesám už tak často, takže se to dá samozřejmě přežít i s tím převodem co mám. Kadenci, která mi vyhovuje mám při 22/34 až při 6km/h.
            95% výjezdů, které nedám končím na fyzičce, kdybych ještě navíc neměl 22/34, tak bych nedal těch výjezdů více.

            A rychlostí 5-6km/h běžně jezdí polovina naší party i prudší asfaltové výjezdy. V Jeseníkách rychlostí pod 7km/h trávili skoro všichni z party opravdu hodně času ve výjezdech a všichni jsme turisti.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

                   

              Všiml jsem si maličko různých složení od SRAMu, od Suntouru apod... Když jezdíš technické výjezdy po kamení, tak to snad užiješ.
              Mě se nejvíc líbilo když se dal koupit ořech, kolečka a poskládat si vlastní 5-6tikolo. Dá se dnes kupovat jednotlivá kolečka cenově přijatelně? Když už budu pořizovat zadní kolo, tak dám nějakou pětku za to co chci vzadu já, a ne co si myslí výrobce, že by tam mělo být;-)

              [ Zpět ]
              Datum: 03.04.2008
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

                     

                Jinak složené kazety opravdu jsou, u Sramu třeba dokonce u různé kazety je i různé složení.
                To co jsem psal je pro Shimano kazety.

                Těch 6km/h není jen pro terén, když je prudší delší stoupání, tak klidně i na asfaltu. Ono když se objeví asfaltová stoupání, která mají 20% a více (a v horách na úzkých silničkách tokové bývají ne tak ojediněle), tak je to pro spoustu turistů makačka dostatečná.

                Skládání kazet se vůbec nevyplatí, pastorky po jednom jsou nechutně drahé. Leda ještě vzít dvě kazety a složit jednu.
                Ale u vyšších kazet jako XT je stejně největších 5 pastorků nanýtovaných na společném unašeči, takže tam měnit pastorky nejde vůbec.

                [ Zpět ]
                Datum: 03.04.2008
                Autor: Mlok
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj, hledám crossové kolo do cca 15 000. Zauj

             

        Nešlo vlastně ani tak o počet koleček, jako o rozsah. 34 jsem na osmikole s pravidelnými rozestupy nepotkal. A mě se tak líbí v kopcích... :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2008
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

418 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024