reklama

Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

Slyšel jsem, že Lance Armstrong měl zcela mimořádně výkonné srdce. Ale jak se k němu dopracoval? Víte něco o tom? Myslím si, že v tom musela být nějaká finta, že normálně známými postupy by to asi nešlo.

[ Zpět ]
Datum: 12.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (fanat ([email protected]))
  • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

         

    Měl??? On už srdce nemá? :-o

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2008
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

         

    u nás vyšly minimálně dvě publikace věnované Lancemu, snad by Ti daly nějaké smysluplnné odpovědi, které by Ti třeba i pomohly k realizaci nějaké "finty", jednu jsem četl, určitě to není ztracený čas / ale srdce mám pořád svoje, původní/

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

         

    no měl přece implantát plus náhradní kus jako zálohu...
    :-)
    anebo 10% vlohy a předpoklady a 90% tvrdý trénink
    vyber si...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2008
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

         

    U špičkových sportovců je zvětšené srdce normální. Armstrong, pokud vím, nějaké rekordytrhající parametry neměl (včetně např. objemu plic). Občas se někdo se zvětšenými vnitřními orgány narodí, pokud se k tomu přidá navíc ještě spousta tréninku, tak jsou z toho jezdci jako Indurain nebo Merckx. Posledně jmenovaný měl mimochodem prý klidovou frekvenci někde lehce nad 30 a maximální okolo 160. To svědčí o jeho srdci dost.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

           

      160 jako max se mi nezdá, to by se toho kyslíku ke svalům moc nedostalo. Indurain měl klid 28, max tuším 192, minutu po dojezdu časovky na TdF nějakých 75 a po dvou minutách 55.
      Nejlepší je sledovat TF biatlonistů když dojíždějí ke střelnici - potřebují srazit tep a přitom neztratit čas. Borec jede na lyžích zcela uvolněně tempem, jakým já sprintuju, a přitom mu padá tep z 190 na 140 během 15-20 sekund.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2008
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

         

    Jaké a čí měl srdce nevím, ale jeho boj a vítězství nad rakovinou je obdivuhodné. Nad jeho vůlí a odhodláním musím smeknout přestože ho nemám rád a myslím si o něm že je to chlap, který ze všech těch úspěchů zblbnul.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2008
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

         

    Osobně si typuju, že na jeho výkony měla (kromě dopingu) velký vliv jeho triatlonová (nebo duatlonová?) minulost. Mám na mysli hlavně běh, při kterém se člověk po dlouhodobějším tréninku naučí maximálně využívat kapacitu plic, naučí se přednostně soustředit na kvalitu dýchání. Toto umění často chybí cyklistům, kteří odmala jezdí na kole a běhu se věnují jen občas. Na kole je rozhodující schopnost skloubit pohyb s uvolněným dýcháním. Já vždy v létě jezdil a pak skoro celou zimu běhal a posiloval. Díky tomu jsem byl dobrý hlavně v kopcích, protože jsem neměl problém s dechem, ani s jízdou ze sedla. Od té doby, co běhat nemůžu a jen jezdím na kole, dýchání mi dělá mnohem větší potíže. Dýchací svaly a srdce se musí posilovat stejně jako ty ostatní. Dokonce si myslím, že ve vytrvalostní cyklistice by měly mít absolutní přednost.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénixi)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

           

      No to jsi mne potěšil. Já taky říkám, že samotná cyklistika není dostačující pro zvýšování výkonu srdce a plic, protože lidské tělo je stavěno tak, aby se k pohybu využívaly nohy i ruce ( běh, rychlá chůze). Proto jsem sestrojil ruční přídavný pohon jízdního kola, který zde ovšem sklidil velký posměch a u lidí, kteří mají co do činění se závodní cyklistikou, přímo fyzický odpor. Dobře jim tak.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fanat ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

             

        Hele nad tím jsem taky přemýšlel, jak na kole víc zaměstnat ruce, aby si na kole mohl člověk udělat celkově pořádnou figuru a ne jen nohy. Ale nic jiného než jízda ze sedla mě nenapadlo. Ony ty ruce se dají trochu zaměstnat i při jízdě v sedle, ale buď se musí jezdit hodně těžké převody, nebo hodně vysoká intenzita, což není zdravé na klouby, na záda a tak. Kdyby se Ti chtělo poslat mi nějaké fotky toho pohonu na email, to bych se snad i zaregistroval, abych Ti ho mohl poslat v obálce :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

               

          "Ale nic jiného než jízda ze sedla mě nenapadlo."
          A co takhle triatlon?;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.03.2008
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

               

          Tady jsou fotky

          http://www.ukazto.com/?img=koloposlat003resiz...
          http://www.ukazto.com/?img=kolopokus002_resize.jpg

          [ Zpět ]
          Datum: 13.03.2008
          Autor: pro_pa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Srdce L. Armstronga - jak k němu přišel?

               

          Když stoupneš ze sedla, rušíš zásadu, že 3/4 tréninku má být pod ANP. Ale existuje 1 trenažer fy Kettler, který má normální šlapání, sedíš přitom a ještě má ruční páky pro ruce. To Ti zvedne ANP o 5-10 tepů. Pak šlapeš v pohodovém přechodovém pásmu, zato plíce a srdce dostávají solidně zabrat, právě díky těm rukám.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (fanat ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak k němu přišel?

         

    Dneska seženes na netu všechno.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2008
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

379 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024