reklama

Servis po 1000 km

Mám Meridu Miami 2006 a je na ní najeto 1000 km. Co všechno bych měl nechat seřídit a prohlídnout v servisu?

[ Zpět ]
Datum: 12.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukas)
  • Re: Servis po 1000 km

         

    Kolo není auto, abys musel dělat servis po ujetí určitého počtu kilometrů. U kola musíš údržbu dělat průběžně, protože je mnohem rychleji náchylnější k trvalým poškozením zanedbáním údržby.
    Předně je třeba průběžně kontrolovat vytažení řetězu.
    Průběžně čistit a mazat řetěz, na přední odpružené vidli kluzná pouzdra vazelinou/silik.olejem.
    Pokud nemáš zapouzdřená ložiska, tak jednou za rok rozebrat a promazat vazelinou.
    Průběžné kontrolovat promázání lanek a přehazky i přesmykače. Příp. vyčistit od prachu, bahna apod.
    Kontrolovat obložení brzd či sjetí brzdových špalků - po sjetí vyměnit.
    Kontrolovat vůle v řízení i v pohonu - tj. hlavové složení , středové složení, popř. složení náboje, pokud nemáš zapouzdřené.
    Kontrolovat sjetí pláštů, jejich řídnutí - příp. vyměnit.
    Průběžně kontrolovat tlak v pneu - dofoukávat.
    Rovněž běžná údržba tlumiče - pokud máš - promázaní vazelinou u pružin.
    A samozřejmě to občas umýt.
    Každopádně kolo umyj, pokud se s ním chystáš do servisu. Určitě ho opraví radši než kolo zasr....od bahna až na půdu.:-)
    Určitě jsem na spoustu věcí zapomněl, ale věřím, že i další poradí a doplní.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2008
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Servis po 1000 km

           

      Z toho dělám jenom to, že mažu a čístím řetěz :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Servis po 1000 km

         

    Já jezdím s autem do servisu po 15.000 km. A to s ním jezdím mnohem rychlejc, často s nákladem a víc lidma. Kolo by mělo být nejmíň stejně kvalitní, ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2008
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Servis po 1000 km

           

      To myslíš tak, že kolo by mělo být servisované nejdříve za 15 000 Km jo? :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2008
      Autor: nooski
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Servis po 1000 km

           

      Bohužel je kolo daleko "zranitelnější" za prvé z toho důvodu, že na něm není všechno zadeklováno a schováno před vnějšími vlivy jako u auta. 2/ Má daleko jemnější a miniaturnější mechanismy, které jsou podstatně choloustivější než u auta právě proto, že jsou stavěny na přenášení a zazanmenávání / max. využití daleko menších sil, stavěny na daleko menší hmotnost s cílem co možná nejlehčí váhy kola. Prostě, kolo = skřítek v mechanice obroti obru autu. V autě je jedno, jestli bude něco vážit o 2 kg víc vzhledem k poměru výkon a užitná hodnota. 2 kg více hmoty za účelem bytelnějšího kola ale žádný cyklista moc nevítá - právě naopak!:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2008
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Servis po 1000 km

           

      tady asi někdo nepochopil lehkou ironii...

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2008
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Servis po 1000 km

             

        Aha tak ona to byla ironie...
        Hned jsem si myslel, že kvalitní kolo po 1000 km nemůže vyžadovat žádný servis.
        Tak dík, žes mě nakop:-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 13.03.2008
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Servis po 1000 km

               

          No tak teď jsi mne trochu vykolejil, jestli to jako ironie BYLO myšleno... :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.03.2008
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Servis po 1000 km

                 

            Tvůj (první) příspěvek se dá vyložit dvěma způsoby:
            1) dva co reagujou na mne nepochopili, že můj příspěvek je ironický
            2) já (ve svém prvním příspěvku) jsem nepochopil, že dotaz na servis po 1000km samozřejmě nemůže být myšlen vážně...

            [ Zpět ]
            Datum: 13.03.2008
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Servis po 1000 km

                   

              Za prvé je správně... I když ta dvojka by vlastně mohla být taky :-) Ne, dnes hlavně nemyslet. Po včerejší oslavě narozenin mne to myšlení nějak bolí... :-))

              [ Zpět ]
              Datum: 13.03.2008
              Autor: hekynen
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Servis po 1000 km

                     

                Jojo, to mívám pocit, že mám dvě hlavy. Jednu normální, svou. Ta druhá je uvnitř té první, má takový ty špičatý ostny, jako ten zelený plod kaštanu, pořádně tvrdý a ostrý... a je o kousek větší než ta první:-/

                [ Zpět ]
                Datum: 13.03.2008
                Autor: Joe-CUBE
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Servis po 1000 km

         

    Pokud chceš mít klid na duši,že máš kolo OK,tak si ho dej do servisu na prohlídku,seřídí,prohlídnou,namažou a stojí to 200kč.Alespoň u nás.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2008
    Autor: keťo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024