reklama

Traktor smetl...

Brrrrr,blbá smrt !
http://www.novinky.cz/clanek/135079-traktor...

[ Zpět ]
Datum: 11.03.2008
Autor: cinca
  • Re: Traktor smetl...

         

    V pátek jsem takhle skončil v příkopu. Podle stejného scénáře uhýbal autobus náklaďáku, že je tam moje maličkost, si jaksi nevšiml, kontroloval si levou stranu, takže mě zachránil skok do škarpy. Naštěstí jsem, šel pěšky, takže jsem autobus proti sobě viděl, ale ten autobusák podle mě ani netušil, že tam jsem.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2008
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Traktor smetl...

         

    Taky jsem v sobotu unikl jen o vlásek. Při cestě z Prahy do Neratovic na mělnické výpadovce poblíž Ďáblic se začaly předjíždět dva náklaďáky v protisměru v okamžiku, kdy jsem je měl míjet. Řidič předjíždějícího vozidla mě pravděpodobně viděl, ale řekl si, že se nějak vejdeme, a pokud ne, tak se pan cyklista jistě už nějak zařídí. Zařídil, ale za předjíždějícím náklaďákem byla schovaná ještě dodávka, jejíž řidič mě přes oba náklaďáky vidět nemohl (nevím, jak vůbec mohl zahájit předjíždění). Ta dodávka mě minula o pár centimetrů rychlostí kolem 80 km/h, přičemž i já jsem měl na svém kole rychlost kolem 45 km/h, jel jsem už po krajnici a pomalu si hledal místo, kde si v té škarpě "ustelu". Nakonec jsem to ustál. Nestihl jsem se ani leknout. Naštěstí jsem dost těžký na to, že mě nestrhl vzdušný proud produkovaný předjíždějícími vozidly.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2008
    Autor: Medvěd
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Traktor smetl...

           

      Proto je ve vyhlášce povinnost při předíždění cyklisty,i když tento jede třeba i po krajnici používat blinkry !!Já jezdím VW Transporterem a blikám poctivě,protože kolikrát vidím za sebou blbce,jak jezdí zleva doprava,jen aby už mě mohl předjet,ale že přede mnou jede někdo na kole vidět nemůže.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2008
      Autor: cinca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Traktor smetl...

             

        A v tom je taky trochu kámen úrazu. Na zdejší výpadovce je po levé straně silnice hodně odboček do firem. Sám si dávám teď podstatně víc pozor na rozlišení odbočujícího nebo předjíždějícího náklaďáku. Vidět přes něj není, dá levý blinkr a najíždí k levé čáře (je víc než časté, že zde odbočuje) Aniž bych měl snahu ho předjíždět, automaticky se sunu doprava, abych ho jen prostě objel, když zastaví u středu a dává přednost protijedoucím. Prostě běžný manévr na dost široké silnici. - A hup, najednou vpravo cyklista. Tahle situace není nijak vzácná a jako cyklistovi mi nedělá zrovna dobře...

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2008
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Traktor smetl...

               

          Tak to je jasný.Tady jsem měl spíš na mysli situace.kdy vyšší auto prostě mine cyklistu,aniž by bliklo a borec za ním,ktere mu jede nalepenej na zadku a nevidí před něj,najíždí si na střed i do krajnice,aby měl jó rozhled a cyklistu smete.Přitom stačí bliknout i když to kolo nemusí nijak objíždět a vím,že tam něco je.Bohužel,většina řidičů o této povinnosti vůbec neví a pokud ano,ignorují ji.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2008
          Autor: cinca
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Traktor smetl...

               

          Když předjíždím cyklistu, neměl bych blikat neustále, jen bliknout jednou až dvakrát. To stačí. Pak je to snad jasné.

          [ Zpět ]
          Datum: 14.03.2008
          Autor: Jarinek82
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Traktor smetl...

                 

            Ty třeba jo, pak ale dojedeš někoho, kdo bliká furt...

            [ Zpět ]
            Datum: 14.03.2008
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Traktor smetl...

                   

              § 30
              Znamení o změně směru jízdy
              (1) Znamení o změně směru jízdy musí řidič dávat kromě případů uvedených v jednotlivých ustanoveních také vždy při změně směru jízdy, vybočování z něho, nebo jestliže to vyžaduje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
              (2) Znamení o změně směru jízdy musí řidič dávat včas před započetím jízdního úkonu s ohledem na okolnosti provozu na pozemních komunikacích, zejména na řidiče jedoucí za ním a na povahu jízdního úkonu.
              (3) Znamení o změně směru jízdy se dává směrovými světly. Není-li jimi vozidlo vybaveno nebo při jejich poruše, dává se znamení upažením. Paží ohnutou v lokti nahoru se dává znamení o změně směru jízdy na opačnou stranu. Vyžadují-li to okolnosti, zejména není-li znamení dávané směrovými světly nebo paží dostatečně viditelné například pro šířku nákladu nebo za snížené viditelnosti, musí se dávat znamení jiným zřetelným způsobem, například způsobilou a náležitě poučenou osobou. Jinak smí řidič provést zamýšlený jízdní úkon jen tehdy a takovým způsobem, aby nebyli ohroženi ani omezeni ostatní účastníci provozu na pozemních komunikacích.
              (4) Znamení o změně směru jízdy dávané směrovými světly ponechá řidič jen do doby ukončení změny směru jízdy, vybočení z něho, nebo pokud vozidlo nezaujme místo v jízdním pruhu, do kterého přejíždí. Znamení o změně směru jízdy paží se dává jen před započetím jízdního úkonu.
              (5) Při vjíždění na kruhový objezd a jízdě po kruhovém objezdu, nepřejíždí-li z jednoho jízdního pruhu do druhého podle § 12 odst. 5, řidič nedává znamení o změně směru jízdy; při vyjíždění z kruhového objezdu řidič je povinen dát znamení o změně směru jízdy.

              http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/703/.cmd...

              [ Zpět ]
              Datum: 16.04.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (tronda)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Traktor smetl...

                     

                Jo, jasný, zákon je zákon. Ale to neřeší situaci kdy prostě někdo zapne levý blinkr a pak ho až přepne na pravý. Prostě jen z lenosti - protože nezatáčí, tak se to automaticky nevypne... O tom, že to není správně si můžeme povídat, ale v praxi to vyloučit nebo odstranit nemůžeš.

                Navíc je v naší nervózní společnosti běžné, že se do předjíždění zprava závodníci vrhají hned na první bliknutí...

                [ Zpět ]
                Datum: 11.05.2008
                Autor: ronda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Traktor smetl...

           

      Hele, docela by mě zajímalo, čistě statisticky, proč lidé brojící proti automobilismu (nejen ty) zažívají takových a podobných situací řádově víc, než ti ostatní. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2008
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Traktor smetl...

             

        to je čistě statisticky naprosto jednoduše a logicky vysvětlitelný:o)
        On je na silnici na kole denně. Většina lidí používá častěji invalidní vozítko (myslím automobil) Tedy čistě statisticky, prostě častěji na kole jezdí a tak je větší pravděpodobnost i že se mu něco takového stane než u někoho, kdo vyjede jednou týdně.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2008
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Traktor smetl...

               

          Navíc, na rozdíl od těch co jezdí rekreačně o víkendu více po silnici a méně po lesních cestách.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2008
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Traktor smetl...

               

          Já jen že těch tisícovek taky namotám dost a prakticky výlučně po asfaltu a nevyhýbám se ani silnicím I a II třídy. Do práce to mám 4 km po městě a 5 km po jedničce. A takovéhle krizovky v podstatě nepotkávám. Jestli ono to nebude tím, že okolo někoho projede kamion a on se hned vidí málem na krchově... Jasně, je to nepříjemné, ale jestli za tím nebude taky trochu účelové zveličování.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2008
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Traktor smetl...

                 

            O účelové zveličování opravdu nejde. To Ti snad potvrdí letmý pohled na statistiku, hovořící o počtech cyklistů, kteří zahynuli na silnicích. Jestli jezdíš v okolí HK, pak se nedivím, že máš odlišné zkušenosti. Tam jsou řidiči na cyklisty zvyklí. V Praze a okolí je pro motoristu cyklista něco jako zjevení.

            Kamionů a nákladních automobilů kolem mě profrčí desítky, někdy i stovky denně a nemůžu říct, že bych byl z každého podělaný. Něco jiného ale je, když se vzájemně předjíždějí dva náklaďáky, které jedou proti Tobě a sotva se vejdou na šířku komunikace. O tom byl můj příspěvek, ne o tom, že MĚ předjíždí nějaký kamion.

            Jsi první, kdo mi říká, že málo riskuju a jen zveličuju svoje zážitky. Jak Ti mám dokázat, že tomu tak není? To se mám nechat rozmáznout po asfaltu jako desítky jiných?

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2008
            Autor: Medvěd
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Traktor smetl...

                   

              Rozhodně nejezdím pouze po okolí HK. A o zvyku řidičů to až tak nebude, protože by okolo mě museli jezdit zase jen hradečáci. A to je blbost, na vejpadovce to jen hučí a vidím značky všech krajů.
              Ale abychom se zbytečně nehádali, nemyslel jsem to až tak osobně, asi jsem to špatně napsal. Jde mi o to, že obecně "bojovníci" proti něčemu prezentují podstatně víc drsných osobních zkušeností s objektem zájmu, než ti ostatní. A je jedno, jestli jde o vztah auto-cyklista, nebo cokoliv jiného. Pozoruji tenhle "úkaz" i u jiných lidí, kterým něco konkrétního vadí, ve svém okolí. Takže promiň, jestli sis to vysvětlil osobně, rozhodně jsem tě nechtěl přesvědčovat k většímu riskování.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.03.2008
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Traktor smetl...

                     

                Tvůj příspěvek si neberu nijak osobně a chápu, proč jsi ho napsal. Vycházíš z toho, že když někdo proti něčemu bojuje, hodí se mu každá prkotina, aby mohl podpořit své argumenty. Já zas ale nejsem takový aktivista a "bojuju" vlastně jenom hubou, tedy spíše prostřednictvím klávesnice. Myslím, že je důležité si uvědomovat riziko a upozorňovat na něj. Upřímně řečeno jsou ta rizika tak vysoká, že není ani potřeba je nějak zveličovat. Zveličování mých osobních zážitků není moje metoda, protože jsem díky svým bohatým zkušenostem v městském provozu už hodně otrlý. Spíš se snažím prezentovat a interpretovat nehodové statistiky a poukazovat na netušené souvislosti.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2008
                Autor: Medvěd
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Traktor smetl...

                 

            ono jak kde, někde se dá i po plných jedničkách úplně v pohodě, jinde tě může ohrožovat řídký provoz na okresce, záleží na konkrétní silnici i na mentalitě místních řidičů.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2008
            Autor: PavelŠ
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Traktor smetl...

         

    Blbá? No, jestli byla mrtvá na místě, tak kdybych si mohl vybrat, tak radši tak, než měsíce řvát bolestí při rakovině, nebo se nechat roky uměle držet při "životě" v LDNce.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.03.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Traktor smetl...

           

      Zpětné zrcátko ji mohlo zachránit

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2008
      Autor: Pierre
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Traktor smetl...

           

      No,já spíš myslel ten traktor.Kamion,či auto udělá bum a je to.ALe pomalý traktor - křup,křup,křup..brrr:-((
      A o tom ostatním bysme taky mohli diskutovat.Já říkám něco jako Ty,žádné dlouhé živoření.Ale jezdím 17 let sanitkou a ty lidi vozím - na ozařování,chemoterapie atd,atd..a vidím jak lpí na každém dalším týdnu i s těmi bolestmi :-(

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2008
      Autor: cinca
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Traktor smetl...

             

        jo já vím, ale zas jsem často viděl utrpení lidí, kteří to už chtěli skončit a doktoři jim to stále jen prodlužovali. Nechtěl bych dopadnout jako dědeček mého kamaráda, který se nakonec musel ve svých 96 letech oběsit:o(

        [ Zpět ]
        Datum: 14.03.2008
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Traktor smetl...

         

    No zvláštní,že zrovna traktor smetl,,, většinou traktory předjíždím, je to dost pomalé vozidlo, musela to být sakra neštastná náhoda. Znám jeden případ kdy jelo auto tak pomalu, že to do něho zezadu napakoval cyklista..

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petros)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Traktor smetl...

         

    Víte co je zajímavé?
    Že v nadávání na ČeMBu se tu někteří diskutéři předhánějí v psaní příspěvků, ale když jde o opravdu vážné věci, tak je to každému fuk :-(
    Proč se tu neřeší, že kolem dopravních tahů nevznikají pruhy pro cyklisty? Dotační peníze na to v EU jsou.
    Proč se tu neřeší, že nikdo nedohlíží na správné objíždění a předjíždění cyklistů?
    Proč se tu neřeší, že dopravní cyklistika ji životu nebezpečná a každý týden zemře nejméně jeden cyklista?
    To je skutečně jediným problémem cyklistiky existence terénních cyklistů ???

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2008
    Autor: kolombo
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Traktor smetl...

           

      pro mne jediným skutečným problémem cyklistiky je jestli se mi zrovna víc chce nebo víc nechce vyrazit na kolo. Všechno ostatní je podružný...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.03.2008
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Traktor smetl...

           

      Protože na rozdíl od státních orgánů, které by měly tebou uvedenou problematiku řešit, zde Čemba má své "zástupce" (členy) a tím se stává snadným terčem.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Traktor smetl...

           

      Cyklistika má spoustu problémů. Všechno o čem píšeš, by se určitě řešit mělo. K tomu je ale zapotřebí, aby cyklisté vystupovali jednotně a táhli za jeden provaz.

      Neměli by tedy zakládat různé asociace, třeba asociaci terénních cyklistů (Čembu) a když se to ostatním cyklistům nelíbí, tak je vyzývat, ať si také založí svoji asociaci. Protože pak je celkem jisté, že cyklisté za jeden provaz nepotáhnou a nic moc se nevyřeší.

      Je docela škoda, že pan Kvasnička je tak jednostranně zaměřený na singltreky. Měl docela slušnou šanci cyklisty sjednotit. Místo toho je začal dělit na terénní a ty ostatní.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Traktor smetl...

             

        Budu se muset Tomáše Kvasničky zeptat, co jsi zač, když se tak dobře znáte.
        Já vím, máme děsný, až sobecký postoj. Hájíme drze to, co nás zajímá a pálí a nechceme založit Jednotnou národní frontu cyklistů. Jenže doba, kdy byly organizace jednotné a všeobjímající je dávno pryč.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2008
        Autor: kolombo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Traktor smetl...

             

        Přijde mi, že o Čembě a její bohulibé činnosti toho víš mnohem víc, než já. Jsi jejím členem, takže o jejích krocích jsi jistě velmi podrobně informován. Mohl by sis přečíst moje příspěvky v mém tématu o Palkovické stezce a pokusit se vysvětlit nejasnosti, o kterých jsem se tam zmínil? Podaří-li se Ti vysvětlit mi tuto kauzu, mohli bychom postupně vysvětlit i ty ostatní nejasnosti, třeba rady pana Kvasničky Slovenským bikerům apod. Třeba by se Ti podařilo mě přesvědčit, abych změnil názor.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Traktor smetl...

             

        Moje matka tomu říká "sedět jednou prdelí na 10i židlích". Jediný kdo má šanci cyklisty sjednotit je český svaz cyklistiky- má dost lidí a prostředků na to aby mohl zastupovat všechny. bohužel na to serou.
        Jakákoliv nevládka nemá dost lidí a prostředků, aby s něčím takovým uspěli- přílišná roztříštěnost by měla jediný výsledek- žádný výsledek.
        Třeba Pražské matky, zasazující se o zlepšování podmínek pro pěší, vyčítají komisi pro cyklistickou dopravu to že se staráme jen o cyklisty a na ostatní kašleme. V porovnání s pěšími máme nějaké výsledky, ale stále je to hrozně málo. A kdybychom se nesoustředili jen na cyklisty nedosáhli bychom vůbec ničeho.
        Tím ovšem netvrdím že bych s nimi nechtěl spolupracovat- až na magistrátu vznikne nějaký orgán podporující pěší, budu moc rád že s ním budu moci spolupracovat. Ale jeho práci za něj dělat nebudu, na to prostě nejsou prostředky.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2008
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Traktor smetl...

           

      "Že v nadávání na ČeMBu se tu někteří diskutéři předhánějí v psaní příspěvků, ale když jde o opravdu vážné věci, tak je to každému fuk :-(" --- ono to s tím ale bohužel souvisí:

      "Proč se tu neřeší, že kolem dopravních tahů nevznikají pruhy pro cyklisty? Dotační peníze na to v EU jsou." --- nojo, jenže pak se objeví nějaký čembista a řekne "nelejte nám do přírody ten hnusnej asfalt" (v českých podmínkách (narozdíl např. od placatého Holandska) je kvůli tvaru terénu a trasování stávajících silnic ve většině případů výhodnější trasovat cyklospojnici jinudy, než silnici - tedy tou "přírodou").

      Čímž nechci říct, že v současné době stojí stavba cykloinfrastruktury kvůli protestům Čemba. V budoucnu by tomu tak mohlo být, alespoň pokud můžu soudit podle extremistických názorů nezanedbatelné části příznivců Čemba tady na fóru.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2008
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Traktor smetl...

             

        Jedno ti za sebe slíbit mohu - v momentě, kdy se díky Čembě zastaví jeden jediný infrastrukturní projekt pro užitnou/dopravní cyklistiku, v tu chvíli přestanu být jejím členem. Dokud ale bude Čemba plnit to co slibuje, tedy zasazovat se o zachování možnosti vjezdu cyklistů na existující síť lesních a polních cest a cestiček, a bude se vměšovat do jednání o výstavbe megalomanských asfaltových cyklodálnic pro čistě rekreační účely (tedy nespojující dopravně alespoň dvě obce apod.), do té doby budu jejím členem a budu ji podporovat ve všem, co dělá.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Traktor smetl...

             

        Byl bych rád, kdyby jsi uvedl příklad, kde vystupujeme proti budování dopravních tras podél silnic.
        Pokud tedy pomineme tu velmi zdařilou "dopravní cyklostezku" Gerlova huť v NP Šumava.
        Pokud žádný příklad nemáš, tak raději o téhle oblasti mlč.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2008
        Autor: kolombo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Traktor smetl...

               

          dopravní trasy nemusí vést jen podél silnic, zvlášť v českých podmínkách. Neříkám, že proti spojovacím trasám vystupuje čemba jako celek, ale tady na fóru například někdo, kdo o sobě tvrdí, že je člen čemba, vystupoval proti vybudování stezky, kterou sám označil jako "hlavní trasa na Českou Lípu".
          Neříkám, že čemba jako celek vystupuje nebo bude vystupovat proti spojovacím cyklostezkám, zas tak velký přehled nemám. Každopádně ale proti nim vystupuje nemálo jejich členů například tady na fóru. Nebo že by to byli záškodníci, kteří mají čembu zdiskreditovat? Zas tak paranoidní nejsem..

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2008
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Traktor smetl...

                 

            Aha, takže konkrétního nic.
            Víš, spousta lidí to nechápe, ale když se přihlásíš do ČeMBY, tak Ti nikdo nezakáže mluvit o cyklistice, psát do fór a podobně. Takže když se někomu, kdo zná lokalitu, něco nelíbí, tak to klidně řekne.
            Koneckonců, ty taky můžeš psát co Tě napadne, proč to tak vadí u členů ČeMBy?

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2008
            Autor: kolombo
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Traktor smetl...

                   

              konkrétní příklad toho, jak několik členů a sympatizantů čemba protestuje proti budování spojovací cyklostezky, jsem popsal výše, asis to přehlídl. Mně vůbec nevadí, že členové čemba říkají co si myslí, to je čistě jejich věc. Jen říkám, že realizace takových názorů v praxi může vést právě k rizikovým situacím v silničním provozu (přesněji: nejméně k nesnížení počtu takových situací).

              [ Zpět ]
              Datum: 16.03.2008
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Traktor smetl...

                 

            Pavle, děkuji ti, že jsi se konečně vyjádřil jasně !
            Ano, já jsem psal o trase Děčín-Česká Lípa (páteřní trasa Ústeckého kraje). Ale nikdy jsem nenapsal, že jsem proti ní. Jestli to, cos napsal ty, je opravdu na mě, tak tvrdím, že lžeš !!!
            Speciálně kvůli takovým, jako jsi ty, jsem dělal fotoreport, aby nedocházelo k omylům při špatném pochopení napsaného.

            Prostuduj si zpětně diskusi a mojí prezentaci a dolož své tvrzení, nebo se omluv.

            Pro ostatní: prosazuji názor, že celá tato trasa nemusí být nutně v širokém asfaltu, zvlášť, když na to nejsou peníze. Všem cyklistům, možná mimo silničářů, kteří by jí stejně asi nevyužili, by určitě víc pomohlo vylepšení té rozbahněné cesty v dohledné době a za dosažitelné peníze, než megalomanské plány na 15km cyklodálnice za 84 milionů s termínem v nekonečnu. Zítra report doplnim o ukázku trasy č.2 skrz Děčín.

            A už mě opravdu přestává bavit vysvětlovat něco desetkrát dokola, když to pak někdo, kdo o tom ví kulový, úplně překroutí.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2008
            Autor: PepikW
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Traktor smetl...

                   

              nemyslím pouze tebe, ale pár dalších lidí, kteří tady dlouhodobě vypadají jako členové či sympatizanti Čemba protestují proti této cyklostezce ne jako proti megalomanskému plánu, ale proti stezce jako takové (tedy protestovali by proti ní i kdyby peněz bylo dostatek) (například tu byla fotka vyšlapané cesty v trávě u splavu emotivně okomentovaná "sem bys chtěl nalít ten černej hnus?").

              S tezí "když je málo peněz, tak postavme více cest, které nemusí být zas až tak sjízdné" souhlasím pouze s velkými výhradami. Páteřní trasa by měla být sjízdná za každého počasí na silničním tandemu s vozíkem (nemusí být sjízdná maximální rychlostí, ale musí být sjízdná rozumně, tedy nemusí být za každou cenu všude asfalt, ale nesmí být ani kousek bláta nebo písku, pak je ta cesta jako celek degradována - a zajistit takovouto spolehlivou sjízdnost lze pouze asfaltem (betonem, možná tím bájným gloritem) nebo velmi častou pravidelnou odbornou údržbou).
              Tedy je lepší v případě nedostatku peněz postavit tu plánovanou trasu v téměř plné kvalitě a pouze v úsecích, kde to je nejvíce třeba, a napojit ji na stávající silnice s tím, že zbývající úseky se dostaví později (takto se např. stavěla/staví velmi kvalitně udělaná cyklovýpadovka na jih Brna (směr Wien), podobným způsobem se taky rekonstruují silnice I. třídy, prvně se např. udělají obchvaty kolem měst a až po letech se třeba zrekonstruuje a rozšíří zbytek silnice atd.).

              [ Zpět ]
              Datum: 16.03.2008
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Traktor smetl...

                     

                Takže si nenašel nic, čekám omluvu.
                A měl bys upřesnit koho dalšího máš na mysli.

                "Emotivní" fotka vyšlapané (a vyježděné) cesty u splavu : http://pepikw.rajce.idnes.cz/Cyklostezky/#12_07...
                porovnej s další: http://pepikw.rajce.idnes.cz/Cyklostezky/#10_06...
                a touto: http://pepikw.rajce.idnes.cz/Cyklostezky/#11_07...
                a další: http://pepikw.rajce.idnes.cz/Cyklostezky/#12_07...
                a přečti si znovu popisy u fotek!

                Najdi si na webu ČSN 73 6110 a k tomu TP 179 (na obojím se podílelo CDV, obojí je zaměřeno převážně na dopravu), prohlédni si jaké doporučují (a opravdu jen doporučují, závazné to není) a připouštějí šíře pro různé frekvence pěších a cyklistů.
                Porovnej to s tím, co uvádím.

                Jestli ani tohle nepomůže, musíš se obrátit jinam.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2008
                Autor: PepikW
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Traktor smetl...

                       

                  Jak´s mě na.ral, tak sem spletl první odkaz. Splav je samozřejmě tohle:
                  http://pepikw.rajce.idnes.cz/Cyklostezky/#07...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.03.2008
                  Autor: PepikW
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Traktor smetl...

                       

                  nedělej prosím ze sebe potrefenou husu, když jsem jasně řekl, že nemluvím o tobě. Ten komentář k tvojí fotce psal v diskusi tuším nepřihlášenej Michal, už se mi to skutečně nechce přesně hledat. Omluva není na místě, když uvážíš, co jsem napsal v druhém odstavci. Uznávám, že tvůj názor je relevantní, nemám ale opravdu důvod se ti omlouvat za to, že můj názor je trochu jiný, to ode mě opravdu nemůžeš chtít (já od tebe taky nechci omluvu za to, že máš poněkud jiný názor než já).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 17.03.2008
                  Autor: PavelŠ
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Traktor smetl...

                         

                    Tohle není problém rozdílných názorů. Tady jde o tvrzení. Např.:

                    někdo, kdo o sobě tvrdí, že je člen čemba, vystupoval proti vybudování stezky, kterou sám označil jako "hlavní trasa na Českou Lípu".

                    Já jsem člen ČeMBy a o České Lípě jsem psal pouze já.
                    Podobných, ale méně konkrétních, tvzení jsi tu předvedl víc. Názor si nech svůj, ale nezkresluj fakta.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 17.03.2008
                    Autor: PepikW
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Traktor smetl...

                           

                      aha, tak promiň, nevěděl jsem, že se chceš hádat o každé slovíčko. Omlouvám se, skutečně jsem se vyjádřil nepřesně, přesně to má být takto: "příznivec Čemby tu protestoval proti vybudování cyklostezky, kterou jiný člen čemby označil jako hlavní trasu na Českou Lípu".

                      [ Zpět ]
                      Datum: 17.03.2008
                      Autor: PavelŠ
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Traktor smetl...

                         

                    1. Nejsem cembista
                    2. Nikdy jsem nepsal, ze jsem proti trase Děčín-Česká Lípa!!! Takze si tu moc nevymejslej. Na tu trasu mam uplne stejny nazor jako PepikW a myslim, ze svejma fotkama dal najevo, jak si takovou paterni trasnu predstavujeme. Ja tvrdim, ze ne vzdy je asfalt nejlepsi. I paterni trasa se bez nej muze obejit. Ale to neznamena, ze jsem proti ni!

                    [ Zpět ]
                    Datum: 17.03.2008
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Traktor smetl...

                       

                  Ty obrázky se mě líbí, tady pár polňaček zasypaly štěrkem, který zaválcovali a nazvali to stezkama. Podle mě to musí být úzké tak , aby po tom nejezdily traktory nebo náklaďáky. Hodně by aj pomohlo, kdyby tahy neměli jen 6m šířku, ale taky půl metrovou krajnici.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.04.2008
                  Autor: Arnošt905
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Traktor smetl...

                   

              a jen tak mimochodem: taky reaguju na kolomba, který tvrdí, že "Dotační peníze na to v EU jsou.", takže argument, že na to peníze nejsou je v této fázi diskuse mimo.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.03.2008
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Traktor smetl...

                     

                Nikde jsem nikdy nenapsal, že jsou peníze na všechny projekty, které kdo dal na papír! Skoro mám z toho Tvého vyjádření pocit, že si myslíš, že ty peníze rozděluju ...
                Ale úporná snaha prosadit cokoliv za peníze EU je naprosto zřetelná u každé akce, kterou jsem vïděl.
                Víš, když se přímo při jednání ozývají hlasy: "Uvědomte si, že za svoje peníze by jsme to nedělali ...", tak to o kvalitě a potřebnosti staveb něco vypovídá.
                Ono nejde většinou o výsledek, ale o to, aby se dělily ty peníze ....

                [ Zpět ]
                Datum: 16.03.2008
                Autor: kolombo
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Traktor smetl...

                       

                  Ty děláš, jako kdybys nevěděl, jak to s těmi dotacemi chodí. Přijdou prachy a s nimi většinou i šibeniční termíny. Je zapotřebí udělat projekty, vyřešit majetkoprávní vztahy s vlastníky pozemků, sehnat firmu, která to zrealizuje a většinou je na to málo času.
                  Stačí, aby do toho začal někdo vrtat a nadávat na zbytečné asfaltování a ono se to taky nemusí stihnout.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 17.03.2008
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Fénix)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Traktor smetl...

                       

                  ok, beru, taky tuším, jak to s těmi dotacemi funguje. Pak mi ale vysvětli, jaks teda myslel větu "Dotační peníze na to v EU jsou." Na co teda jsou? Myslels to asi tak, že na kvalitně navržené (postavené) projekty. Pak ale nemůže být hlavním argumentem proti projektu spojovací cyklostezky to, že na ni nejsou peníze (jak tvrdí PepikW výše), ale jedině to, že je špatně navržená (například příliš klikatá, zbytečně po kopcích, více než nezbytně mnoho křížení s motorovou dopravou atd.).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 17.03.2008
                  Autor: PavelŠ
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Traktor smetl...

                         

                    Dnes smetl řidič osobního auta 2 cyklilisty jedoucí z Prostějova směrem do Němčic.Mluvil jsem se spolujezdkyní.Prý ti cyklisti jeli vedle sebe ,byli předjížděni ale do protisměru se vyřítilo auto,tak aby se nesrazil s protijedoucím autem,tak raději to napálil do cyklistů.Rychle jsem dbočil na méně frekventovanou cestu,ale ani tam se nejezdí moc ohleduplně.Zpětné zrcátko by mělo být v poviné výbavě kol.Prosím vás, sledujte provoz i za sebou.A natrefíte li na nějakého bezohledného motoristu,který na vás najíždí,raději uhněte do příkopu!

                    [ Zpět ]
                    Datum: 26.04.2008
                    Autor: Don-Pedro
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Traktor smetl...

                           

                      Přesně na tuto situaci jsem upozorňoval v jednom ze svých textů (z roku 2005):

                      http://www.medved.wbs.cz/Cyklista_v_silnicnim...

                      Původně jsem měl trochu pochybnosti, zdali není vůči motoristům přece jen trochu nespravedlivý (proto zde také nebyl publikován), ale teď vidím, že není nespravedlivý, nýbrž daleko spíše prorocký...

                      [ Zpět ]
                      Datum: 26.04.2008
                      Autor: Medvěd
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Traktor smetl...

         

    vinikem je nicmene ani ne tak ten traktor, ale ten protijedouci osobni automobil - kdyby zatacku nerezal a jel si po sve strane, nemusel by traktor uhybat ku kraji, aby nedoslo ku srazce :(

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka 77)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

397 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024