reklama

jde "zalepit" plášť?

Ahoj. V sobotu jsem prorazil zadní plášť na krossu. Sice jsem si teď koupil nový, ale přece jenom: ten starý má najeto jen 3500 km, vzorek perfektní (jedná se o ten, co author dává i na letošní typy určitě od stratose po synergy - tenká gumová slupka, zevnitř síťovina). Ta dírka je přesně ve středu pláště, na ploše o průměru cca 3 mm je vyrvaná guma a pod tím je proseklá síťovina. V tom místě je tedy obnažená duše v přímém kontaktu s komunikací. Myslíte, že by to šlo zevnitř vylepit záplatou např. ze staré duše, popř. vložit kousem něčeho ještě tvrdšího - starého pláště apod.? Přece jenom mi to je dost líto vyhodit. Díky.

[ Zpět ]
Datum: 03.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: jde "zalepit" plášť?

         

    Co to delas prorazet takovej krasnej plast:-)))
    Ne k veci. Me se to taky povedlo jen s tim rozdilem, ze ten plast mel najeto cca 400km. Stal me pekne prasule a byla by skoda ho vyhodit. Tak jsme je zevnitr podlepil starym plastem a jezdil jsem na mem jeste dve sezony (byl na nahradnim kole). Podotykam, ze to bylo na horskym a to ja vubec nesetrim a vydrzel.
    Nekde jsem cetl, ze se to da opravit tema vecickama na bezdusovky pro auta.
    GL

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jde "zalepit" plášť?

         

    Jo to by mě taky zajímalo. Propíchl jsem krásný nový (tak 1000 km) schwalbe marathon hřebíkem a taky se tím roztrhala tkanina, takže když se to nahustí na max. tlak, tak se tam udělá boule. Koupil jsem si nový, ale toho starého je škoda.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jde "zalepit" plášť?

           

      Ahoj. Jestli se tam dělá boule, tak to nevidím dobře - "nosná" je ta tkanina a máš ji zřejmě porušenou ve větším rozsahu než já.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jde "zalepit" plášť?

             

        Ona se ta boule ale dělá až při větším tlaku. Kdyby se to zalepilo, tak by to na nějaký nižší tlak (dal bych to asi na kolo do města) mohlo vydržet.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jde "zalepit" plášť?

               

          McTorpedo, já jezdím krosse nafouklého na 6,5 barru, to mi vyhovuje a tomu vzorku asi taky, když se sjíždí minimálně. Jestli to foukneš aspoň na 5 barrů, aniž by to boulilo, tak bych to taky vypodložil a holt se ukáže.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jde "zalepit" plášť?

         

    Jeden extrémě šetřivý spolužák měl jezdil na horáku na tak podhuštěných kolech, že mu zteřela neustále prohýbaná guma naboku pláště, odpadala a zbyla tkanina. Posléze se v půli výletu v tkanine vytrhla díra cca 1x4cm, ze které vyčuhovala vyboulená duše. Vrazil pod to starou vizitku a dojel domů, kde to vyměnil za obal od šalinkarty. Po několika stech kilometrů udělal problém obal od šalinkarty, poněvadž měl ostré rožky a těmi poškodil duši - pomalý defekt. Nicméně kdyby se vzal podobný materiál bez ostrých rohů, nepochybně by ti zakryl tu malou dírku v plášti spolehlivě i do 6,5bar. Nevýhoda vizitky je, že papír opakovaným vlhnutím ztratí vlastnosti, ale něco podobného z plastu by mohlo stačit na další 3500km.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: jde "zalepit" plášť?

           

      Připomíná mi to historku kamaráda, který natržený kord pláště vyspravil lepicí páskou zevnitř a plášť celé jaro provozoval, až na to zapomněl. Pak vyjel s rodinou na Korsiku, vyložili je někde v nahoře v horském sedle. Při sjedu zahřál ráfky a od nich plášť. Pak během zlomku vteřiny lepící páska i kord povolil, duše vyhřezla a praskla a plášť se sundal z ráfku a namotal na brzdu, vše ve slušné sjezdové rychlosti. Získaná zranění ho natolik poučila, že významnou část svého výdělku investuje do koupě nových a nových plášťů.
      Osobní zkušenost: lze docela dobře zalepit díru na běhounu pláště, pokud je poškozen kord po straně, je to více problematické. Každopádně takto spravený plášť je už poněkud nespolehlivý.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Glum)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: jde "zalepit" plášť?

             

        Taky su zveědavej, kdy se ten borec nějak podobně poučí. Pokud jde o RC modely, utrácí možná víc než já za svoje lehokolo, ale jak má koupit novej plášť, tak nesmí stát víc jak 100Kč:-).

        [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: jde "zalepit" plášť?

               

          Jojo. Občas se musím smát některým názorům na Bike-Fóru. Většina lidí tam má kola za desetitisíce, ale jak by měli koupit ( ikdyž ne moc důležitou ) nějakou "součástku" za pár kaček, tak se jim to nelíbí...;-) Viz kdysi dávno probírané reflexní samolepky... Celá sada stojí od 50 do 60 Kč, ale pro některé jedince se to zdálo moc...

          [ Zpět ]
          Datum: 06.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: jde "zalepit" plášť?

                 

            Jinak mám takový názor, že na dílech ke kolu, které mají dost podstatný vliv na jízdní vlastnosti a bezpečnost se nikdy nesmí šetřit... Jsou totiž pláště a "pláště"...
            Na druhou stranu to ale neomlouvá výrobce a především pak naše slavné prodejce, kteří nám tvoří koncovou cenu... Dát za slušnější "kus gumy" od 500,- a výše, mi připadá trochu šílené... To je pomalu dražší než na auto... A některé jsou už i za 1400,-...

            [ Zpět ]
            Datum: 06.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: jde "zalepit" plášť?

         

    Pro těžší techniku s drahými plášti, se dělá tvz. zcelování plášťů. Dojde ke svaření pláště. Dost dobrý.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lubas)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (4 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024