reklama

Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

Nevím jak vás, ale mě vždycky potěší, když ve státní správě narazím na cyklistu. Tím spíš, když tímto mužem je náměstek ministra
dopravy. Nejvíc mě zajímalo, jestli by stát nemohl přidat peníze na cyklistickou dopravu. Během našeho rozhovoru jsme se ale dostali
i k oblíbeným trasám v České republice.

Datum: 07.03.2008
Autor: Redakce
  • Re: Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

         

    Z hlediska možné podpory a prosazovaání cyklistiky vidím jako přínosné, když se nějaký cyklista dostane až na takový post. Chybějící oficiální koordinaci podpory cyklistiky na národní úrovni vidím u nás jako velký nedostatek. Osobně bych se v prvním plánu pokusila o vytvoření pracovní skupiny/komise pod vedením CDV - Jardy Martínka. V Plzni i v Praze se to, pokud vím, osvědčilo.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cykloRADKA ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

           

      neznam osobne, ovsem zaznamenal jsem jeho predansku na Bike konferenci v Brne (listopad 07). Jeho Predanska z hlediska presentace nic moc, ovsem co me predevsim sokovalo, byla jeho zjevna neznalost ustanoveni vyhlasky jeho ministerstava c. 342/2002 Sb. tedy o podminkach provozu vozidel po pozemnich komunikacich. Coz je u celniho predstavitele MD a potazmo odpovedneho za cyklistiku hodne zarazejici. V cem se ta neznalost projevila? V tom, ze na teto konferenci presentoval tento pan vychovny film ( spot) o tom jake jsou povinnosti cyklisty skolaka.Mottem tohoto filmu byla navsteva mimozemstana na zemi a skolaci ho uci jezdit na kole. Tento film vsak operoval s pojmy podle stare vyhlasky, jako,ze kolo musi mit kryt retezu, zvonek, dynamova svetla, blastniky, coz vsak vyse uvedena vyhlaska jiz vubec neobsahuje!(svetla jen za snizene viditelnosti). Nejen ze tento "vychovny" spot stal urcite spoustu penez,ale hlavne obsahuje uplene nepravdy, takze co si myslet o odborne urovni jmenovaneho pana, kdyz si takovy nesmysl klidne troufne presentovat na mezinarodni konfreneci o cyklodoprave v CR. Ale mozna to byl jen takovy ulet a onen mam je muzem na svem miste.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (BH ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

         

    Konečně alespoň nějaká dobrá zpráva, díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2008
    Autor: Kubajs
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

         

    Hezké. Redakci díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kkirk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

         

    Asi o něčem jiném, ale na náplavce před Františkem byla v cyklopruhu vyměněna dlažba, teď je opravdu krásná a pohodlná, nicméně před Čechovým mostem končí a následuje hotová hrůza po které se nedá jezdit. Bude něco dál? Tuto trasu bych 2x denně využíval, tekhle jsem nucen jezdit nábřežím po chodníku. Nejsem sám. Po náplavce to většinou každý zkusí jen jednou. Také dále za Mánesem, kde je trasa i s výjezdy je zas problém s poutači na lodní přepravu, které vystupují do vyhrazené cyklostezky. Samo o sobě maličkost, ovšem připočteme-li k tomu pěšší provoz, pak tyto poutače jsou vážnou překážkou. Rovněž by měly být na cyklopruhu piktogramy. Nevím, kam směřovat svoji připomínku, tak jsem to zkusil sem. Pokud někdo víte, kde by to mělo větší smysl, tak to prosím přepošlete. Vl.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vl.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

           

      Tady jsou kontakty na Komisi Rady hl. m. Prahy pro cyklistickou dopravu:
      http://www.praha-mesto.cz/cyklo
      http://www.nakole.cz/vemeste/contact.php3?id=1

      [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2008
      Autor: Václav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

           

      Pokud vím, tak o protažení těch hladkých pruhů alespoň až k Mánesu se uvažuje, taky se mají vyznačit piktogramy. Je to prostě "v procesu". Uvidíme koncem jara.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Vratislav)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

             

        Taky by bylo dobré prodloužit zmíněnou cyklostezku od Mánesa dále. A že by to nebyl (dle mého mínění) velký problém. Chodník je tam dost široký na to, aby mohla být stezka prodloužena od Mánesa alespoň k Národnímu divadlu a mohla sloužit na jedné polovině legálně pro cyklisty, na druhé pro chodce.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2008
        Autor: Kubajs
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ivo Vykydal - cyklista na Ministerstvu dopravy

           

      od čechova mostu se to bude dělat v rámci rekonstrukce sjezdu. A nevymlouvej se, úsek je krátký, pomalu se to dá přejet čemkoliv.
      od Mánesa to bude letos (nejasnosti bylo potřeba vyřešit s PČR).
      Reklamní poutače tam jsou načerno. Vynadej majiteli, nebo to rovnou hoď do řeky (já propnu nohu v koleni a natáhnu ji podél horní rámové trubky).
      Člen KCD.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2008
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

558 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024