reklama

nosič na Author Versus

ahoj, koupila jsem si author versus a potřebuju na něj upevnit nosič. mám ještě celkem dobrej ze starýho kola, ale ten tam nejde namontovat- ani s pomocí nějakých objímek, nástavců atd.. nemáte někdo zkušenost jaký typ by se tam dal dostat? děkuju. Lenka

[ Zpět ]
Datum: 02.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
  • Re: nosič na Author Versus

         

    Pokud máš ten letošní model - kolo s diskovými brzdami, myslím, že budeš mít docela problém tam dostat vůbec nějaký zadní nosič. Prostě výrobci kol sice kola vyrábějí, ale při jejich výrobě občas vůbec nepřemýšlejí. Zkus se zeptat v originál spec. obchodě Author, zdali nějaký mají, který by tam pasoval, či zkus Sport Arsenal - ve vyhledávači ti to ukáže různé možnosti nosičů i jejich uchycení... Ještě mimochodem??? Překvapuje mě, že si jako holka koupíš pánské kolo s pánskou geometrii za tolik peněz???? - tuším 23 000 Kč - a nekoupíš už za ty peníze radši kolo s dámskou sedačkou i geometrií rámu.....

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marty ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosič na Author Versus

           

      Aj jaj jaj... Teď jsem na to koukal.. Taky mám kotoučové brzdy a je fakt, že klasický nosič tam nedostanu. Asi budu muset udělat nějaké úpravy anebo se podívat, zda už vymysleli na kotoučové brzdy "PATCH" v podobě jiných nosičů... :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosič na Author Versus

           

      Koupila jsem si loňský model, zlevněný na 16tis, rám 15 a k tomu holčičí gelový sedlo a je mi skvěle. po starým diamond backu, kterej jsem měla deset let je to balzám - hlavně na ruce, který trpěly při usilovným mačkání brzd a třesem při nerovném terénu, tedy skoro vždy (neměla jsem odpruženou vidlici). ale ten nosič jsem nějak nedomyslela. brácha mi radí batoh, ale my jezdíme i se stanem, tak to by prostě nešlo

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nosič na Author Versus

             

        Já si myslím, že by Ti ten starý nosič (popř. nový) šel ROZHODNĚ upravit, kdybys byla od Říčan, tak bych se toho zhostil, co brácha? Prostě bych udělal nějaké udělátko a chytnul ho na něco. Dávat nosič na sedlovku by asi nebylo to pravé ořechové, když jezdíš naložená. Dej to bráchovi, český chlapi jsou strašně šikovný, já to vím podle sebe...

        [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: nosič na Author Versus

               

          :o))) Zastávám stejný názor... :o) Taky si myslím, že stávající půjde předělat... Vezme se kus něčeho, cosi se uřízne, dá se tam kus tam toho a bude to hotový... :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: nosič na Author Versus

                 

            Třeba uříznout tu kotoučovku...

            [ Zpět ]
            Datum: 02.06.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: nosič na Author Versus

                   

              :o))))To by mohlo být to "cosi"... :o))))))

              [ Zpět ]
              Datum: 02.06.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosič na Author Versus

         

    Tak jsem sháněl a sháněl a různě se ptal a vypadá to moooc špatně... Na kolo s kotoučovkama se zatím dají dát jen nosiče na sedlovku, které mají nosnost tak 7 kilo, což je dosti málo... :((((
    Vypadá to, že budu muset zapojit český mozek a zlaté české ručičky a něco doma sbastlit... :o)))
    Že bych si to pak nechal patentovat? :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosič na Author Versus

           

      jo, tak mi pak dej vědět, já budu taky asi muset začít kutit

      [ Zpět ]
      Datum: 02.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosič na Author Versus

         

    Ahoj, tak jak jsem slíbil, tak dělám... Včera jsem se jak objíždět krámy a zkoumal, který nosič by šel nejlépe na mé kolo s mech. kotoučovkou. Mám Exuisite DSC od Kellysu a zjistil jsem, že uchycení jednotlivých typů kotoučových brzd se liší. Já mám Shimano M495 a nejlepší nosič, jak jsem zjistil, je starý nosič na favorita. Myslím, že se dá určitě sehnat ještě teď. Je to drátový nosič s klapkou a dvěma volnýma nohama na každé straně, které se dole potkávají. Jedinou úpravu, kterou jsem musel udělat bylo, že jsem vyvrtal jednu díru do nosiče v horní části, kde se upevňuje k rámu (pod sedlo). Viz www.volny.cz/ukutys/nosic.html

    Tak doufám, že poslouží, já už ho na kole mám... :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosič na Author Versus

           

      díky moc za radu a návod. ozvu se až budu taky s nosičem.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosič na Author Versus

         

    Ahoj Lenko,

    tak jsem už vyzkoušel ten nosič. Našla se malá chybička. Když jsem ujel cca 100m, začala mi nepříjemně pískat brzda. To proto, že upevňovací dráty tlačily na brzdný třmen a to dělalo neplechu. Zkoušel jsem to opravit asi po cca 1km jízdy a shodou okolností přímo před cykloservisem... :o))) Zašel jsem dovnitř, vysvětlil jim problém a společně jsme to vyřešili. Dal se tam delší šroubek. Teď to vypadá asi takto. Šroubek má cca 5cm, hned pod jeho hlavou jsou ty upevňovací dráty nosiče a to je stažené matkou (kontra) a to celé je zašroubováno do rámu kola. Takže mezi těmi matkami a rámem kola je cca 3cm volného závitu.
    Dokážeš si to představit? Vysvětlil jsem to tak, aby se to dalo pochopit?

    [ Zpět ]
    Datum: 05.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosič na Author Versus

           

      díky za předchozí obrázek a následující komentář k připevňování nosiče. myslim, že to s lenkou zvládnem. zatim jsme ten nosič moc neřešili, ale za chvíli už ho budem potřebovat a tvoje zkušenost se nám hodí. ahoj honza & lenka

      [ Zpět ]
      Datum: 06.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (honza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nosič na Author Versus

             

        Doufám, že vám to pomůže... :o) Zatím ahoj... :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 06.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ukutys)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

262 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024