reklama

MTB pro 100kg

AHOJ, rád bych znal vaše názory na výběr kola. Měřím 185cm, váha 105kg, dosud jsem nejezdil, ale plánuju vyjíždět převážně o víkendech (kolem 30km) v blízkém okolí a spíše severně od Brna - silnice, polní a lesní cesty, turistické značky. Vzhledem k mé váze, případně nosiči a k možnosti zabrousit do lesa (žádná divočina...) jsem se rozhodl pro MTB. V cenové relaci kolem 15.000,- se mi zamlouvá Kelly's Magnus a Merida Matts Miami. Komponentově zhruba stejné, snad jen ty vidlice. Buď SUNTOUR XCP75 nebo MERIDA M510 (což by měla být nějaká vidle zn. TopGun), oboje zamykací, 100mm. Vím, že v této cenové kategorii to nebude žádná sláva, ale pro moje potřeby...? Pro který bike se rozhodnout? Případně jiné tipy?

[ Zpět ]
Datum: 01.06.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (bormen)
  • Re: MTB pro 100kg

         

    Ta merida je pěknej strojek, mám ji také a vážím teď 96 kg. Bez problémů. Pozor na ty turistické značky, tam by to mohlo být dost divoké. Přehazovačka XT - něco už vydrží, tu vidlici nejsem schopen posoudit, neznám ji, ale vzhledem k Vaší váze se snažte o ní sehnat informace, aby chodila tak jak má. Rozhodně něco vytlučte aspoň z prodavačů - řekněte na rovinu, kolik vážíte a jestli to bude pod Vámi dobře chodit. Kdyby to byla ta sentůrka, tak tu bych - opět vzhledem k váze jezdce - bral, je sice tvrdá, ale utrhnete ji, ta by měla být dobrá, zas není na té meridě.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB pro 100kg

           

      Airline, prodavač nebyl moc sdílnej - tvrdil, že mě (vidle na Meridě) "uveze". A včil mudruj... Budu muset obejít víc obchodů. Sentůrka je mi sympatická víc, ačkoliv když sem na obou kolech seděl a zkoušel propružit, zdály se mi obě vidle nastejno. Ale chce se to asi svézt. Každopádně díky a... nemůžem si tykat?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bormen)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB pro 100kg

             

        Ahoj a díky, budem si tykat, na kole je to přece vlastně normální.
        Já Ti mám teďka trošku v hlavě nějak prázdno, ale k té meriďácké vidlici - nejde o to, že Tě neuveze, ale o to, aby vzhledem k Tvé váze nebyla moc měkká. Já si stejně myslím, že jsem někde četl, že to není výrobek přímo meridy, ale že si ji nechala pro sebe dělat u "normálního" vidlového výrobce. Nevím, nevím, nemohu si to přesně vybavit. Víš, jaký je to systém? Pružina, vzduch, olej? Tvrdosti bych se neobával. Já mám sentůra, pružení vzduch, na mou váhu bych ji měl hustit na 175 psi, mám ji teď podhuštěnou na 160 a prostě chodí. Na druhé straně je jasné, že ji dost dobře nemůžu srovnávat s vidlicí za 10 - 20 a více tisíc. Zkus na kolo v prodejně sednout, ať Tě někdo podrží - při nasednutí a uchopení řidítek by vidlice měla "zajet" o cca těch 20 - 25%. Jestli nezajede vůbec - ať Ti ji změkčí, jestli zajede třeba o 50%, ať ji hned dofouknou a zase to zkus. Je-li tam pružina - jde vyměnit za měkčí - tvrdší a udělají to hned při koupi? Zase se toho není nutno bát a nervovat se.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB pro 100kg

         

    jaká žádná sláva - kolo v ceně 15.000 Kč je už kolo. Na to, co chceš jezdit, je to akorát. Levnější jsou vehikly a dražší zbytečnej a nevyužitej luxus :o)) Jezdím podobné trasy, byť asi delší a můžu směle říct, že sis vybral ideálně. A horák je malý tank, takže 100 kg plus mínus uveze v poho, pokud s tím nebudeš lítat po lese a šutrech jak šílenec - což asi nebudeš, že. S vidlicema ti neporadím, páč jsem úžasně "technickej" typ, ale pokud jde o výběr kola, tak mám bohaté osobní zkušenosti, když jsem horáka kupovala pro sebe, měla vybrané dva.. nebo tři? :o).... a nevěděla který, páč byly všechny zhruba stejně jak výbavou tak cenově a já byl az těchtechnických záležitostí, kterýma mě všude bombardovali, celá zblblá..... už je to odrhovačka, ale - když zavřeš oči, na kterém z nich se vidíš?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB pro 100kg

           

      Dais, Ty s tou štanglí a zavřenýma očima jseš prostě k sežrání. Ale vážně - už jsem Ti jednou vysek poklonu, jdeš na to zdravým selským rozumem a ono to tak skutečně - aspoň v naprosté většině případů - je. Takže podruhé klobouk dolů.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB pro 100kg

             

        asi na tom něcobude.. tuhle mi manžel taky říkal něco v tom smyslu... jako že by mně nejraděj zakousnul.... :o)))

        ale vážně... dík za poklonu, ale už toho nech, nebo mi naprší do nosu :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB pro 100kg

           

      Dais, "žádná sláva" jsem myslel tu vidlu, né kolo, víš. Člověče, mě ta představivost funguje asi trochu jinak... Tohle mi nepomůže, ale dík, tvé příspěvky jsou sympatický :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bormen)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB pro 100kg

           

      Dais, "žádná sláva" jsem myslel tu vidlu, né kolo, víš. Člověče, mě ta představivost funguje asi trochu jinak... Tohle mi nepomůže, ale dík, tvé příspěvky jsou sympatický :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bormen)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB pro 100kg

           

      Dais, "žádná sláva" jsem myslel tu vidlu, né kolo, víš. Člověče, mě ta představivost funguje asi trochu jinak... Tohle mi nepomůže, ale dík, tvé příspěvky jsou sympatický :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 01.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bormen)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: MTB pro 100kg

             

        Omlouvám se za tu trojitou odpověď - občas se mi to z práce stane :-(

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bormen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB pro 100kg

         

    tak - a teď to máš chlape..... názor technického znalce a technického analfabeta..... a zas máš z čeho vybírat :o)))))

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB pro 100kg

         

    tak nevim, Suntour sice vidle fakt nic moc, ale rekl bych ze to muze byt precejen lepsi nez to od ty meridy, ponevadz jje to precejen znacka zamerena jen na vidle... Je to o penezich no a za tyhle penize by ta suntourka mohla byt ok. Jen bych se byt tebou pidil po tvrdsi pruzine. Zkus se na to v obchode zeptat ;)

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (dejf ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: MTB pro 100kg

         

    Ahoj,já jsem řešil v posledních dvou měsících úplně stejný problém jen s tím rozdílem,že vážím o jeden kg méně.Tento týden jsem se konečně rozhodl a koupil jsem si TREK 4300 Disk rám mám 21.Je to ta cenová relace,o které se zmiňuješ.Jezdím na něm druhý den a jsem nadšenej.Očekával jsem úplně stejná kritéria,které popisuješ.Jinak přeji úspěšný kup a mnoho hezkých zážitků na kole

    [ Zpět ]
    Datum: 02.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jack)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: MTB pro 100kg

           

      Tak jsem se stal šťastným majitelem stroje TREK 6500, využil jsem slevu (je to model 2004). Zatím jsem absolvoval jen cestu z prodejny domů, ale... "su ščastné" :-D

      [ Zpět ]
      Datum: 07.06.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bormen)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

418 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024