reklama

Ještě jednou psi

V povaze psů se dost často zrcadlí povaha jejich majitelů. Vztahy mezi lidmi jsou většinou o slušnosti, laskavosti, ohleduplnosti, ochotě a přátelství. Toto vše někteří lidé velmi rádi nahrazují zlobou, nenávistí,nevraživostí, naschválnostmi a násilím. Tak jako mezi lidmi, tak i mezi psy jsou jedinci, kteří se usmívají a nebo mají stále špatnou náladu.Psi se dají rozdělit do několika skupin.
Psi lhostejní. Podívají se na cyklistu jedním okem a říkají si:" Jo, poběžím za tebou a budu štěkat. Unavím se a co z toho".
Psi alibisti. Párkrát štěknou, zalezou do boudy a říkají si:"Zaštěkal jsem, tak snad nažrat dostanu".
Psi obranáři. Jsou vycvičení, svým ostrým zrakem pozorují okolí a vrčením říkají:"Jen si něco zkus a uvidíš". Tito psi nejsou ale bezdůvodně agresivní.
Psi sportovci. Cyklistu nijak nenapadají, ale rádi se k cyklistovi přidají a mají radost, že se proběhnou. Občas se na cyklistu podívají a svým pohledem říkají:"Rychleji by to prosím tě nešlo" ? Cyklista psovi rád vyhoví. Po pár stech metrech cyklista zastaví a se psem si popovídá. Jaký byl běh, jestli to nebylo moc rychlé, jaké je tepová frekvence a domluví si termín dalšího běhu. Za nimi běží majitel psa a když je konečně dohoní, tak na jeho tváři žádný výraz radosti a nadšení z toho, že si mohl zaběhat, není vidět. " Ty lumpe, ty darebo, to se dělá takhle utíkat" sípe majitel psa a drbe pejska láskyplně za ušima. Z obou vyzařuje klid a pohoda. Pejsek vrtí ocáskem a vyhlíží dalšího cyklistu na běh.
Cyklista jede dál a po chvíli potká člověka se psem. Z obou již na dálku vyzařuje naštvanost na celý svět. Cyklista poznává další druh psa.
Psi agresivní. Ti měli v mládí smůlu. Dostali se do rukou špatných lidí, většinou nějak psychicky narušených lidských jedinců, kteří z nich vychovali agresivní a útočné psy.
Majitelé psů říkají:" Kdo nemá rád psy, ten nemá rád lidi". To je tak trochu nesmyslná věta. Slušný cyklista má rád slušné lidi a slušné psy. Agresivního člověka, který cyklistům hrozí pěstí, nebo psa, který na cyklistu cení tesáky, slušní cyklisté rádi nemají. V mém případě, se moje láska k bližnímu rychle vytrácí. Mé slušné já, se schovává do mé strachem ztažené dušičky a na povrch se dere moje druhé já - cyklista obranář.
Při obraně proti agresivním jedincům není rady, protože každá situace je jiná. Já osobně jsem zastánce metody Frištenský - Komenský. Nejdříve se situaci snažím vyřešit po dobrém. Když to nejde po dobrém, tak to řeším, ač nerad, po zlém.
Prosím Vás, kdyby jste k nám někdy přijeli na návštěvu, tak pozor na naší kočku. Naše kočka totiž ovládá karate. :o))))

[ Zpět ]
Datum: 20.02.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
  • Re: Ještě jednou psi

         

    Pěkně jsi to, Kocoure podal.
    Už chápu proč jsou mí psi tak inteligentní a mají tak dobrou povahu.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě jednou psi

           

      Budu hádat a asi se moc nespletu. Máš čistokrevné oříšky. Rasa sedmi ulic. Pitbulové mi k tobě nesedí.
      Ješě dotaz. Už si začal psát tu knížku ? :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 22.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ještě jednou psi

             

        ...ještě..

        [ Zpět ]
        Datum: 22.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ještě jednou psi

               

          s psaním knížky to u mě není jen tak. Co neprožiju, to nenapíšu, takže sehnat inspiraci je děsně fyzicky náročný. Bonmot "co není v hlavě, musí být v nohách" má toho dost do sebe. Ale pro fakt vážné zájemce zmáknu soubor děl, který nevyšly v knížkách. - Bude to ruční výroba . kusovka.

          Vořecha, vlastně teriéra, mám jen jednoho. Je neskutečně mazlivej a přitom lovecký instinktl má extrémně vyvinutý. Jeden nechápe tu symbiózu něhy a bestiální krvelačnosti... Ten druhý (taky jemně něžný - jak jinak) je na fotce u mýho článku. Ale plot kolem zahrady je bytelný, vyztužený starýma kostrama kol, takže v pohodě.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.02.2008
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ještě jednou psi

                 

            Protože zatím žádného jiného takového nevidím, hlásím se drze coby „Vážný zájemce číslo 001”. Díky a zdravím.

            [ Zpět ]
            Datum: 23.02.2008
            Autor: Bin-Laďin
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ještě jednou psi

             

        Anžto se musí starat o psa, nemůže cestovat, ergo: nemůže nic psát - leda Dášeňáka ...

        [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ještě jednou psi

               

          Když jsu mimo - jsou psi vcelku v pohodě. Nic jim nechybí. (akorát já) . mají velkou zahradu...kamarádka jim nasype (nikoliv broky do kožichu..)
          Problém je psychologický -- tkví v lenosti. A to, jak známo, je horší, než když člověk nemůže...

          [ Zpět ]
          Datum: 24.02.2008
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou psi

         

    :o))) Moc mile

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou psi

         

    super napsané, opět si mě pobavil, díky !!!

    [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou psi

         

    :o))) Dobrý kluku :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou psi

         

    Nad svým vztahem k lidem ani k psům jsem nijak nepřemýšlel, beru je jako realitu (Bacha! Tím ani v nejmenším neříkám, že jako nutné zlo, to bych byl špatně pochopen.), takže nepatřím ani k těm, kteří by milovali celý svět a cílevědomě šířili kolem sebe mír lásku nebo naopak nenáviděli celý svět, všecky a všecko.

    Jenomže při setkání dvou jedinců záleží i na tom druhém, stávají se případové, že proti agresorovi je má mírumilovnost cosi platná jen do určité míry.

    Tvé informace jsou jistě užitečné, ale chybí mně jedna kategorie: pes, ženoucí se za štěkotu na mou vzdalující nebo přibližující se nohou (podle mé rychlosti nebo pomalosti). Jak u běžícího psa poznám štekot radostný (hurá, pohrajeme si) od štěkotu psa lovce (jen si šlap, stejně tě dostanu)?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2008
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě jednou psi

           

      většinou je řešením zastavit. Pak poznáš hned jak to pes myslí. Těch fakt zlých je hodně málo.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ještě jednou psi

           

      Těch psích kategorií je více a nejde všechny vyjmenovat.

      Psík. Cyklista zastaví, aby se nasvačil a porozhlédl po krajině. Přiběhne psík, posadí se před cyklistu, hladově kouká, kňučí a slintá. Když to nezabírá, nasadí psík výraz žebravého budhistického mnicha. To cyklistu obměkčí a svačinu psíkovi věnuje. Nažraný psík vyhlíží žíznivě, tak dá cyklista do helmy igelit, nalije tam vodu a psík se napije. Cyklista odjíždí a říká si: "Tak jsem udělal dobrý skutek, třeba se mi to někdy vrátí". Na odměnu nemusí čekat ani moc dlouho, po pár metrech píchne zadní kolo.

      Pes naschválník. Někdy je to dokonce duo naschválníků. Pes a jeho páníček. Páníček jde s vodítkem na jedné straně cesty a pes na druhé straně. Vodítko je nataženo přes cestu. Když je cyklista dojede a slušně požádá: Dobrý den, s dovolením, nechte mne prosím vás projet", tak oba dělají, že jsou hluší, němí a slepí. Loudavě se courají, pokud možno, co nejpomaleji. Pejsek si obzvlášť dává záležet na očuchávání všeho možného a jeho páníček si s velkým zaujetím čte dva měsíce starou pozvánku na promítání diapozitivů cestovatele Jana Vlasáka. Oba po cyklistovi pošilhávájí a říkají si:" To jsme zvědaví co budeš dělat" ?
      To je potom radosti na všech stranách, když jim cyklista ten provázek přeřízne. Cyklista je šťastný, že má volnou cestu a odjíždí. Majitel je šťastný, že se mu vrátila řeč a tak křičí ze všech sil. Je zvláštní, že když se někomu vrátí řeč, tak první na co si vzpomene, jsou sprostá slova. Také to loudání přestalo majitele najednou bavit a dává se do běhu za psem, který je rád že není uvázaný a mizí v dáli.

      Pes shánčlivý. Tak jako lidé, tak i tento pes shánčlivý si říká :" Kdo se stará, ten má". Takovýto pes přinese domů ledascos. Nejdříve na dvorek přinese cyklistický batoh, potom kolo a nakonec za nohu přitáhne vzpouzejícího se cyklistu. Některá větší a silnější psí plemena přinesou na dvorek vše najednou-batoh, kolo, a vyděšeného cyklistu. Je to rozhodně lepší, než když pes nosí na dvůr cyklistu po kouskách. Kdo to má uklízet.

      Jak si myslíš, že Honza Vlasák shání sponzorské dary. Pustí ven toho roztomile se tvářícího pejska, co je na fotce. Když pejsek nanosí plný dvorek věcí, tak Honza ty sponzorské dary probere. Něco prodá, něco si ponechá a vyrazí do světa.
      Když se potom vrátí, tak všem tvrdí, že výlet to byl nudný a nezáživný, počasí bylo nevlídné, obyvatelstvo nepohostinné, nikde se nemohlo přichýlit a všude byli psí bestie velikosti telat.
      Psát nemá o čem, nic si nepamatuje a nemá žádné zapsané poznámky z cest, protože když si večer sedl nad deníček, tak mu vzpomínky na domov vháněly slzy do očí a neviděl na psaní. Člověk je nakonec rád, že si Honza pamatoval cestu domů a nestal se z něj "Bludný cyklotremp".
      Vzhledem k tomu, že byl Honza v Mexiku, tak by mohl napsat alespoň nějakou moravsko-mexickou cyklistickou telenovelu.
      :O))))))

      [ Zpět ]
      Datum: 27.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ještě jednou psi

             

        LOL

        [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ještě jednou psi

               

          LOL, to mne teda zaskočilo, ale potom jsem si řekl:

          PLS prosím

          OMG proboha

          YABA další pitomá zkratka

          WTF co to sakra...

          IDK nevím, neznám

          IDGI nechápu, nerozumím

          W8 počkej

          PEBKAC problém se nachází mezi židlí a počítačem

          KISS udělej to stručně a jednoduše

          TGBADQ zkus Google než se začneš hloupě ptát

          JFGI vygugluj to

          GIYF Google je tvůj kamarád

          HTH doufám, že to pomůže

          L4 hledám

          Q A otázky a odpovědi

          RTFM přečti si sakra ten návod

          IC aha, chápu

          NP žádný problém

          IOW jinými slovy

          GR8 paráda, dobrý

          GL hodně zdaru

          CU ahoj

          [ Zpět ]
          Datum: 04.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ještě jednou psi

                 

            Koukám , že nějak stárnu.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.03.2008
            Autor: Jerguš
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ještě jednou psi

                 

            Jsem rád, že se můj kompliment setkal s pozitivní odpovědí a zároveň jsem se něco přiučil ... našel jsem hned 4 zkratky, co jsem neznal. Díky !

            [ Zpět ]
            Datum: 04.03.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ještě jednou psi

             

        Bať bať.. Docela inspirativní traktát...

        Psíka č. 1 jsem často potkával v Řecku.. Francii..toulavej..osud se s ním nemazlí. Je spí bázlivý než suverén.

        U druhého odstavce asociuju o jednom sjezdu po nezvykle hladké cestě na pobřeží Jónského moře v Albanii. Na cestě leželo tlusté lodní lano - jeden konec uvázaný k kandelábru, druhý ke koňovi. Řítili jsme se tak rychle, že kůň zareagoval a ve snaze utéct napnul lano přes silnici se zpožděním. Takže příspěvek na téma nejlepší tlama se nekoná.

        ...pes shánčlivý...mí psi nosí na dvorek maximálně slepice (doufám, že si to nepřečte soused)
        už jsem to tu někde psal -- ten menší je neskutečně mazlivý - něha z něj přímo kape, ale lovecký pud má vyvinutý fakt silně. Člověk nepochopí kde se v něm náhle vezme ta šílená krvelačnost. Jekyll+Hyde hadra. Ovšem pouze ve vztahu ke zvířatům. Útočit na člověka mu geny nedovolí. A od té doby co jsem vyztužil plot kostrama picyglů nenosí ani ty slepice.
        Ten medvědoidní je mladý. Jen by si hrál, což v konečným důsledku by končilo stejně...

        Jó půlnoc na Nordkappu..ledový větřík jako když pižláš tvářičky žiletkama...v bezva výklenku za větrem měl hnízdo veliký pes. V Norsku jsou přece všichni mírumilovní, říkal jsem si a dal mu najevo, že by měl jít jinam, že se tam dva nevlezem. Tak se na mě osopil, že už jsem to po druhý nezkoušel...

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ještě jednou psi

               

          Zajímalo by mne. Kolik lidí chodí na ty tvoje cestovatelské přednášky a jestli budeš něco pořádat v okolí Prahy ? :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (kocour)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ještě jednou psi

                 

            S návštěvností je to variabilní - od 5 do 500 osob. Blízko Prahy momentálně nic se nerýsuje. 19.3. v Semilech....viz kalendář akcí.
            Rád bych pronikl do karavanseraje (-hedvabnastezka.cz) Kudrna tam má serii besed, tak by se to mohlo podařit. Na podzim podniknu příslušné kroky...

            [ Zpět ]
            Datum: 07.03.2008
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou psi

         

    pekne :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2008
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou psi

         

    něco o psech z úst nad jiné povolaných:

    http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/04.03.2008...:30-1-vsechnoparty-petr-fejk-rudolf-desensky-michal-toran.html

    o psech to začíná v 15:40

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2008
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ještě jednou psi

         

    http://www.youtube.com/watch?v=4iCXZusTVBo&...

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (8 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024