reklama

Kdo má starší

Nazdárek vespolek.Jezdím už 14 let na stejném kole. Je to takový prehistorický mtb bez odpružení občas na něm něco vylepším- ráfky, kazeta a tak. Jezdím na tom většinou po okrskách a musím upozornit, že i kdybych měl superkolo za stotisíc jel bych na tom někde v terénu a z kopce stejně posraně jako na tom co mám páč se prostě po různých nepříjemných zkušenostech trošku bojim.Pochlubte se , jste na tom někdo stejně nebo se mám považovat za exota ? A máte někdo ještě staršího veterána?

[ Zpět ]
Datum: 11.02.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (nebiker)
  • Re: Kdo má starší

         

    Mám kol několik, jedno z nich pochází z 30. let minulého století, takže tě asi s dost velkou rezervou trumfnu:-) Potom mám cca 15 let starý MTB, 10 let starý MTB, cca 15 let starou silničku a 4 roky starej ležák. Všechna tato kola jsou víceméně funkční a na každém z nich občas jezdím.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2008
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdo má starší

         

    Momentalne jezdim na mtb z cervna 1994 (za chvilu budem mit ty 14. narozeniny).. Uz tehdy to byl jeden z nejlevnejsich kousku. Momentalne jsem ve stavu kdy setrim na nove a tak jsem odmitl do neho cpat jakekoliv penize (krom spalku a dusi), takze to hrka, vrze, rachta, radi pulku puvodnich prevodu, brzdi jen naznakem, chybi vetsina pravyho slapatka apod - ale jezdi to..

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2008
    Autor: Koťas
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdo má starší

         

    Skutečně je původní? Mám také kolo z roku 1994 - Marina. 4x jsem měnil prasklý rám, 2x kompletní kola, 1x sedlo, 2x vidlici, 1x představec, 1x pravou kliku, 3x středové složení. 2x hlavové složení, 2x přehazovačku, 1x přesmykač, 2x ořech a 1x brzdové čelisti, (pneumatiky, řetězy, pastorky, brzdové gumičky a kazety nepočítám), takže z původního kola zůstala sedlovka, řidítka, levá klika a brzdové páky s řazením.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (C. ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdo má starší

           

      ty bláho, to už je materiálu na /nejmíň/ dvě nový kola, mariňák byl v hliníku? nebo se takto nespolehlivě projevovala ocel? Myslím, že v těch letech, kdy jsi ho kupoval, to byla docela prestižní značka

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2008
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kdo má starší

             

        První dva rámy Bear valey SE a Eldrigde grade byly ocelové, další dva Nail trail a Palisades trail duralové. Teď zatím rok jezdím na Bobcat trailu. Všechny rámy praskly samovolně po najetí vzdálenosti v rozmezí cca 12 000 - 30 000 km.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (C. ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kdo má starší

               

          Bear Valey byl muj sen. V tech letech byl Marin spolecne se Scottem nejznamejsi znacka. Marina mela i Eva Orvosova - nase tehdejsi reprezentantka, ted myslim zije v USA. Jednou jsem s ni nahodne jel stejnym smerem a to uzasne zelene kolo se mi strasne libilo, tka jsem se ji ptal kolik stoji takove kolo a ona zcela bezelstne odpovedela "Neviem, to mam od sponzora" ... mi to pak doslo :-)
          Ach ta nostalgie.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.02.2008
          Autor: mgt
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdo má starší

           

      Je to Trekiking fox-původní je rám, hlavové sl., střed, přesmykač, přehazka ,brzdy a řídítka.Co se týče těch říditek, chtěl jsem pořídit nový, ale tenhle patvar co mám už se asi nikde neprodává a mě se dobře drží, takže nevím jak bych si zvykal na nějaký vlašťovky nebo rovný řídítka.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nebiker)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdo má starší

         

    Sestra provozuje kolo, ktere jsem si poridil nekdy kolem r. 1991 - MTB Velamos. Po doplneni par navarek vymene mustku zadni vidle to byl supr stroj. Jsou tam nejake ceske vysoke rafky z tehdejsi doby, naboje, sedmikolo a saltr Shimano 500 LX - kdopak z Vas tuhle sadu pamatuje :-) A ma uzasny lak, to se musi videt :-)))
    Cim dal casteji uvazuji, ze to od ni koupim a postavim z toho singla.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2008
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdo má starší

         

    Moc pěkný námět na téma, ale jinak "řešení neřešitelného". Pokud nejde o vrcholové výkony (jedno jestli marathon nebo downhill), pak na kole nezáleží. A každý normální jezdec pro radost, pohodu, rekreaci či nezávodní sport ti to potvrdí. Umění jezdce dělá podle mého skromného odhadu víc jak 905 výsledku, a právě proto nejezdím závody ani na kole, ani v autě, ani na motorce.
    Víš proč si většina lidí pořizuje "fulla" ? Protože se jim nechce vstávat ze sedla na nerovnostech. Ne kvůli tomu skutečnému důvodu, tedy lepší adhezi na zadním kole. To samé u odpružené vidlice. Ta má přinést lepší vedení stopy u předního kola na nerovném povrchu. Ale lidé si to kupují aby jim řidítka nemlátila do rukou.
    Malinko jinak řečeno, většinu současného trhu by uspokojily odpružené sedlovky a představce.

    Ten tvůj pocit zažívá spousta lidí. Někdo má celopéro za 100 hadrů a kopce přes 25 promile tlačí dolu i nahoru. Jiný to samé sjede na favoritu s pologaluskama.

    Je to ale podstatné ? NE, není ! Podstatné je, jak se ty sám cítíš. Baví tě jezdit na kole ? Máš dobrý pocit z toho, že sjedeš něco, co jsi vloni nesjel ? Těší tě, když ujedeš za rok 2x víc kilometrů než vloni ?
    Přesně o to tu jde. Jízda na kole musí člověku dělat radost. Pokud k tomu patří překonávání vlastního strachu a zdánlivě vlastních možností, proč ne.
    Hlavně bez křečí a nezapomenout na to hlavní: děláme to proto, že nás to baví a máme z toho radost. Jinak by to nemělo smysl.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdo má starší

           

      To jsi napsal moc hezky.Něco takývo jsem potřeboval slyšet, resp. vidět.Díky.Jinak musím ještě podotknout, že to kol už skončilo dvakrát pod autem po takřka totožné srážce s ženskou. Mám pocit, že kdyby byl rám z hliníku,je z toho hromada zmuchlanýho alobalu.Proto nedám dopustit na Cr-Mo.Některý věci jako třeba přehazovačka ,nebo hlavové složení jsou původní a za ta léta prakticky netknuté jakoukoliv údržbou.Přesto chodí jak hodinky.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (nebiker)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kdo má starší

             

        a co teprv kdybys mel karbonovy ram, to bys teprve brecel .. a pritom na nej nekteri absolutne nedaji dopustit ;o))) .. kazde ma sve

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Šnek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdo má starší

         

    Někde mám schovanýho SCOTT BOULDER 94.
    Trubky TANGE CrMo a výbava LX.
    Perfektní nákladní soumar :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2008
    Autor: Radius
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kdo má starší

         

    Táta jezdí přes zimu na klasickým modrým Favoritu, který pochází někdy z přelomu šedesátých a sedmdesátých let. To se taky počítá??:)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2008
    Autor: mira.l
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdo má starší

           

      To já bych do toho nepočítal, protože o takových kolech se nedá říkat, že jsou starší, ale jenom , že jsou dříve vyrobená. (mám doma taky takový, ale né jako zděděnou strožitnost, já ho dostal za vysvědčení).

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2008
      Autor: HonzaK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kdo má starší

             

        Mám dojem, že tátu stálo několik piv:))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2008
        Autor: mira.l
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kdo má starší

           

      Favorit, to je něco jako Mládkova PRAGOVKA BABI - zbytečně moc najezdí a neví co je šlůs...Vlastním taky takový kousek,slouží mi už 32 let a cca 70k km a pravděpodobně ještě nějaký čásek vydrží.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Bruk600)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

284 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024