reklama

opět trail

Zdravím všechny příznivce a hlavně stavitele. Při stavbě nového kola jsem se dostal do fáze montáže hlavové trubky. Správný trail se uvádí kolem 2", takhle to mám na stávajícím kole, ale i tak je poměrně dost neklidné v zatáčkách. Co se stane když udělám výrazně větší závlek? Asi tak 10 až 15cm? Metoda pokus - omyl je sice moje oblíbená, ale raději bych to sfouknul napoprvé :-)
Děkuji za pomoc.

[ Zpět ]
Datum: 30.01.2008
Autor: Billicek
  • Re: opět trail

         

    Ta neklidnost nemusí být jen závlekem, tam bych šel na max. 5cm, ( záleží taky jakej typ leháče stavíš) může to být sklonem řidítek, geometrii rámu, tuhostí, těžištěm - rozložení váhy na přední a zadní kolo a já nevím teď čím vším.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: Finn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: opět trail

         

    Já jsem u svého prvního lehokola se závlekem dost experimentoval. Zkoušel jsem nastavit závlek od 0 cm až po asi 13-14 cm (už přesně nevím). Koukal jsem na různá doporučení o velikosti závleku. Nakonec jsem se na měření závleku vybodnul a udělal jsem jinou věc. Na několika klasických kolech (horáky, treky, jedna stará Favoritka) jsem změřil úhel hlavové trubky - byl v rozmezí cca 70-72 stupňů. Takže jsem hlavovou trubku na leháči taky přivařil v úhlu cca 70-72 stupňů a je to, řek bych že je to tak nejlepší. Vyplynulo mi z toho následující - na leháči nastavit takový úhel hlavové trubky, jaký je na kole, ze kterého jsem použil přední vidlici. Podotýkám že u mne šlo o klasickou konstrukci lehokola ala Azub (ale bez odpružení).
    Trochu jiná situace asi bude u u různých konstrukcí typu "harlej", tam se to asi musí "vyexperimentovat".

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: opět trail

         

    Když tak se koukni na můj web - http://jihrab.googlepages.com/home - tam jsem o tom taky něco málo psal (a jsou tam obrázky).

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

469 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024