reklama

presmykac vs ram - nejde preradit

Ahojte, to, ze prestane ist radenie na najmensie kolecko v predu je celkom bezna vec, vacsinou sa staci pohrat s medzami a kusok povolit lanko, pripadne dat prec blato a travu.. :) To je asi vsetko, kam siahaju moje vedomosti a skusenosti v tejto oblasti.

V mojom pripade ide o stary deore presmykac, ktory nechce prehodit na najmensie kolecko z dovodu, ze mu zavadza ram. Konkretne ta cierna plastova vec v ktorej su srouby na medze sa pri prehodeni na najmensie kolecko opre o ram a stale nieje dostatocne vlavo na to, aby retaz preskocila. (dve extremne nekvalitne fotky: http://www.gamca.sk/~palec/kolo/presmykac/ )

Nepamatam si na ziaden naraz/pad, podla blata na rame vyzera byt vsetko na svojom mieste a dobre pritiahnute, tiez sa mi nezda, ze by som ho pokrivil. Fungovalo to uz par rokov a teraz toto, naozaj netusim, co sa mohlo stat a ako na to. Vdaka za nejake napady a rady! PS: Moze ist aj o uplnu blbost, ktora mi proste nedocvakla.. :)

[ Zpět ]
Datum: 30.01.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (plc)
  • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

         

    Vypadá trochu pootočený, zkus jej povolit, otočit jej "ocáskem" (tou částí co tlačí na řetěz) o nějaký ten milimetr doleva a laborovat s výškou. Je t nekonečné hraní, protože při každém opětovném dotažení objímky se "ocásek" pohne jak stranově tak výškově a milimetr je velký rozdíl... Já jsem takhle přítulkyni nastavoval přesmyk loni půlku sezóny.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe@CUBE)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

         

    Pokud ti to bez problémů chodilo, je to divný. Z těch fotel je vidět, že se opravdu opírá o sedlovou trubku. Asi bych koupil šlapací střed s delší osou a i za cenu změny řetězový linky ho vyměnil. Nevím, nic jinýho mě nenapadá. Ptal ses servisáků?

    [ Zpět ]
    Datum: 30.01.2008
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

           

      tak tak. chce to delší osku. Věřím, že to zlepší i řetězovou linku

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

           

      Zatial som sa pytal iba tu do plena. Chcel som sa ubezpecit, ze naozaj nejde len o nejaku trivialitu, ktoru nepoznam. Ako som pisal, fungovalo to roky bez problemov, stred, presmykac, vsetko drzi pevne a na mieste.

      Plan 2 bol pohrat sa uchytenim a otocenim presmykacu ako pisal Joe@CUBE na zaciatku, ale chcel som si to skor nez to rozvrtam nechat potvrdit. (->Joe: Na tej fotke ten ocasek vyzera krivo, v skutocnosti je ale rovnobezny so zubatymi koleckami, akurat jeho koniec je zlahka zakryveny von, co je ale spravny tvar pokial viem)

      No a ta moznost 3 su wapka a potom servisaci, do toho sa mi nechcelo po tom, co som pol dna daval kolo do poriadku po kompletnom "zoserviseni" v Bike Expert na Karlaku. Preco im uz teda nespravit reklamu a popriat skory krach, aspon tomu servisu tam.. :)

      Ale mas pravdu, najlepsie a najrychlejsie to bude niekam odniest a spytat sa na to ludi znalych v tejto oblasti..

      [ Zpět ]
      Datum: 30.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (plc)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

             

        Tak se zkus ještě zeptat tady: http://www.bajk.cz/web/data/default.asp

        [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2008
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

             

        Nezkusit tu wapku hned ? co když je tam někde hrubá nečistota ( křemenný kamínek) která brání plnému rozsahu pohybu smyku. Říkáš, že to chodilo . A co kliky, ty jsou na svém místě ? Něco se pohnout muselo.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2008
        Autor: hasan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

               

          Ano, nieco sa pohnut muselo ako pises, naozaj ale na nic nemozem prist. Si uz pripadam menej cenny a opakovane som uz skusal, ci je vsetko dotiahnute a sedi ako ma. Tomu presmykacu chyba niekolko milimetrov, nechce sa mi verit, ze nevidim vec, ktora sa az tak vyrazne posunula. Samozrejme dat prec necistoty z miesta dotyku bola prva vec, co som spravil.

          Pojdem to osprchovat a skocim do nejakeho servisu, ze co mi na to povedia/opravia a dam vediet. Dakujem vam pani za rady!

          [ Zpět ]
          Datum: 30.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (plc)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

             

        Já mám takový dojem, že ocásek má být rovný nebo zahnutý dovnitř (k rámu). Nemoh někde chytit nějakou ťafku?

        [ Zpět ]
        Datum: 30.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe@CUBE)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

         

    Tak uz to mam spravene, dokonca to nebolo na pockanie, ale si to nechali aj na jednu noc v servise.

    Jeden problem bol, ze presmykac sa malinko pokrivil smerom hore (po kruznici), co sposobilo vyraznejsie posunutie konca ocasku do prava. Neviem, ci by som si to ja vsimol, aj keby som mal hned vedla dalsie kolo s rovnakym presmykacom. Dalsia vec je, ze vobec netusim, ako moze nieco taketo nastat, napada ma iba nejaka naozaj haluzna haluz, ktora ho nabrala, vzpriecila sa sa a cukla s nim hore.

    V kazdom pripade stale je to v stave, ze sa presmykac o ram oprie pri preradeni na 1, ale aspon retaz uz zase skace tam, kam ma. No proste medz budem musiet nastavovat pilnikom, kolko z tej umelej hmoty zosmirglujem o tolko viac do lava pojde.. :)

    V servise mi este vraveli mi, ze ak by s tym bol do buducna problem, tak asi bude treba o kusok dlhsie osi, ze to tam mam na doraz. Pripadne ze uz moze hrat rolu aj vek toho presmykacu, ze predsa uz chytil nejaku volu za ten cas. Mala zahada teda este ostava, ale uz mam dohodnutu exkurziu na ine kolo s rovnakym presmykacom, tak som zvedavy..

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (plc)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

           

      Krásně je to vidět na té třetí fotce z čelního pohledu. Když se otočí o 90° je vidět výrazné otočení směrem nahoru. To může být způsobeno necitlivým přeřazením přesmykače v záběru. Když se řetěz dostane pod přesmykač moc brzy, přesmykač nadzvedne a ohne. Já jsem přesně tímhle způsobem ohnul 2 přesmykače. Vždy šli narovnat doma kombinačkama.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2008
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

             

        A jo, mas pravdu, na tej fotke to vyzera skutocne poriadne ohnute. Skoda ze si nepovedal skor.. :) Ale tak hlavne, ze to uz skace jak ma a ze som zase o jednu drobnost mudrejsi.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.02.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (plc)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: presmykac vs ram - nejde preradit

               

          Dřív to nešlo. Nějakou dobu jsem se nemohl dostat na diskuzi páč se měnil server :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 03.02.2008
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

278 cyklistů (1 přihlášený)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024