reklama

Apache Wakita

Ahoj, mohli byste mi prosim poradit, kde bych sehnala geometrii ramu? Neco jsem na internetu nasla, ale pri velikosti 16,5 maji uvedeno delku ramu 586mm, coz se mi zda byt dost...

[ Zpět ]
Datum: 28.01.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzka)
  • Re: Apache wakita

         

    Zjišťoval jsem to před časem u hlavního prodejce BP DAJ [email protected] . Ochotně poskytli data, je tam i ta délka + vysvětlení. Kopíruju:

    " geometrie Wakity je:

    velikosti rámu 16,5" / 19" / 21,5"
    délka sedlové trubky - 419,10 / 483,00 / 546,10
    vzdálenost mezi horním koncem sedlové trubky a horním koncem hlavové trubky (měřeno ale vodorovně) - 586,00 / 602,10 / 612,10
    délka zadní stavby - 445,00 (pro všechny velikosti)
    rozvor kol - 1075,20 / 1090,00 / 1100,30
    úhel hlavové trubky 71
    úhel sedlové trubky 72,5

    V případě dalších dotazů se na mě můžete obrátit.

    S pozdravem Milan Kohout bp daj "

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Apache wakita

         

    http://www.cykloarena.cz/?p=p_48

    Ale hned podle nakresu je jasny, ze maji spatny kotovani, protoze virtualni (="efektivni") delka horni ramove trubky se meri vodorovne- osa hlavove trubky- osa virtualniho pokracovani sedlove trubky, takze ve slopingu vlastne osa sedlovky a ne ten nesmyslnej rozmer, co tam namaloval nejakej "odbornik".

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Apache wakita

           

      nebo primo ten obrazek
      http://www.cykloarena.cz/window.php?p=showFoto...

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2008
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Apache wakita

             

        A kolik by tak odpovidala delka "skutecnemu ramu"? Chtela bych si toto kolo objednat, ale ta delka ramu me trochu zneklidnuje...

        [ Zpět ]
        Datum: 29.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Apache wakita

               

          Pro zjisteni delky ramu je idealni vedet prave tu virtualni delku horni ramove trubky. Kola byvaji casto ve slopingu, takze uhel "stangle" je u kazdyho jiny, kdyby se merila jeji skutecna delka, o nicem by to nevypovidalo.
          Na 16,5" je 586 mm vazne docela dost, ale zase se klidne muze stat, ze ti to kolo sedne, zalezi, jak jsi vysoka, na delce trupu, rukou. Navic kros nepotrebuje byt obratny v terenu jako MTB, takze jeho delsi ram (pokud ti ale sedne) se naopak bude podilet na klidnym vedeni stopy, coz treba na nenarocnym povrchu bude urcite plus.
          Rozhodne si to kolo vyzkousej, takhle na dalku ti nemuze poradit nikdo, jestli ti bude vyhovovat nebo ne. Pokud doma nejaky krosovy kolo mas, zkus si tenhle rozmer na nem zmerit a porovnat si ho s geometrii te Wakity. (VODOROVNE osa hlavovky- osa sedlovky).

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2008
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Apache wakita

                 

            Zkousela jsem si omerit crosse, ktere je ale s damskym ramem, melo by mit 55cm, pak mam jeste horaka, ten by mel mit 58cm. Ten horak mi prijde trosku delsi, ale to bude asi take tim, ze ma jinou geometrii nez cross ten cross mi prijde, ze je tak akorat, mozna kdyby byl o malinko delsi, bylo by to lepsi. Merim 167cm. Vim, ze by bylo nejlepsi si kolo ozkouset, ale zase bych si ho rada objednala na netu, kde vyjde o hodne levneji. A prijit do obchodu s vedomim, ze nic nekoupim a ze to jen ozkousim mi je trochu proti srsti...

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Zuzka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Apache wakita

                   

              Jestli ma ten horak 58 cm, tak kros ma teda jeste o tech myslim 6 mm vic. Coz je + - jako u te Wakity. Zalezi, co mas na tom horakovi i za predstavec, na krosovi muzes potom klidne pouzit o neco kratsi a tim posez zase zkratit.
              Dalsi vec bude potom vyska horni ramovky kvuli dostatku mista pod rozkrokem, ale mela by byt u tebe podle me v poradku, navic u krosu neni potreba mit v tomhle ohledu tak vyraznou rezervu jako u MTB a navic ma kros i vysku stredu slapani (a tim tedy i te horni ramove trubky) niz, nez u horaka.
              V pripade pochybnosti klidne ten obchod navstiv a kolo si vyzkousej, taky mi jsou takovy veci neprijemny, ale je to lepsi, nez koupit spatny kolo :o/ I kdyby nemeli presne tvuj model, zkus si a omer vic kol v podobne velikosti, to je ta nejlepsi cesta, jak si udelat zakladni predstavu o vhodne velikosti/delce ramu.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.01.2008
              Autor: vasek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

483 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024