reklama

cyklosedačka

Dobrý den, chtěla jsem poradit. Máme ročního syna, chtěli bychom mu koupit cyklosedačku, aby mohl jezdit s námi na kole. Rozhodujeme se mezi Romer yocker comfort a Hamax sleepy. Mohl byste mi někdo poradit, která je lepší, případně vaše zkušenosti s těmito cyklosedačkami /i negativní "minimouchy"/.
Díky M.

[ Zpět ]
Datum: 28.01.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Michala ([email protected]))
  • Re: cyklosedačka

         

    Já bych měl jenom malou otázku. Jaký máte model přilby, nebo která značka dělá přilbu na roční dítě. Máme 19 měsíců holčičku a teprve dorůstá do těch nejmenších. Ale je fakt, že je drobounká.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklosedačka

           

      Koupili jsme BELL XS-S, Yellow bears, velikost - 48-54 cm.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michala ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklosedačka

             

        Tak to naše malá má v 19-ti měsících teprve 47,5 cm takže větší nechci, aby se neoběsila. Snad do léta ještě doroste. Jinak koupím asi KED, ty dělaj už od 46cm.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2008
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklosedačka

               

          Tak to náš brouček měl při posledním měření 48 cm /před cca 2 měsíci/ a když jsme mu ji zkoušeli, byla O.K.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Michala ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklosedačka

         

    MYSLETE!!! OBA!!!
    Chcete tomu děcku zdeformovat páteř? Do vozejku s ním, do pololehu! Nebojte se, nic vám ani jemu neuteče! A aby mělo trvalé následky v dospělosti - za to to, myslím, nestojí!
    (zvonku vyzeráš ako rozumný chalan)
    8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklosedačka

           

      Absolutní souhlas.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2008
      Autor: Zakarr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklosedačka

           

      Mohl nebo mohla byste mi vysvětlit, v čem je lepší poloha v pololehu v neodpruženém vozíku /děcko je v něm přivázané? nebo jak ho tam udržíte?/ proti sedačce, kde je dítě v sedu? Máte nějakou studii, která váš názor podporuje? Ráda se poučím, zatím jsem četla spíše negativní názory na vozíky /prašnost, nemožnost komunikace s dítětem, nemožnost kontroly dítěte při jízdě..., ale budu ráda, když mi poskytnete i kvalitní argumenty pro vozík.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Michala ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklosedačka

             

        Kvalifikovaný názor (a o ten ti nejspíš jde) získáš od dětské lékařky. Já bych se bál posadit špunta, který teprve nedávno si sedl do sedačky, která drncá i s kolem. Páteř v poloze sed = zatížení svisle - malá plocha, tedy velká síla x leh = síly stejné, ale rozkládající se na plochu zad (jako v kočárku).
        Zkušenost se čtyřmi dětmi (již dospělými) bez potíží se zády ...
        ... zatím jsem četla spíše negativní názory na vozíky - s odsudky vozíků jsem se nesetkal; kde´s je prosím tě četla?
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklosedačka

               

          Taky si myslim, že u ročního špunta je drncání na kole naprosto zbytečným zatěžováním páteře. Nicméně nejsem ani velkým zastáncem vozíků. My jsme to vyřešili tak, že jsme si ten jeden rok prostě dali voraz ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2008
          Autor: Zakarr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklosedačka

               

          když to vezmu od konce - negativní názory - povětšinou hobíci jezdící se svými dětmi /dětští lékaři, ortopedi, i obyčejní smrtelníci.../, nebo třeba Velo, ale asi jde spíš o názor, nechci se hádat, chtěla jsem pomoct. Když se ale vrátím k vaší/tvé argumentaci, pak nejhorší pro dítě je chůze a sed. Nehledě na sed již i novorozenců v autosedačce. Dle mého nejde ani tolik o sed nebo pololeh /v kočárku dítě leží, od doby, kdy se samo posadí může i sedět/, ale o dobu strávenou v těchto přepravních prostředcích. /nemíním s mrnětem jet Krále Šumavy, ale přepravit se po asfaltce několik km k příbuzným a tak/. Stejně jako velikost otřesů ve vozíku proti odpružené sedačce, nebezpečí odražení ledvin, blokády páteře atd /kdybych chtěla hledat zdravotní problémy.../
          Ale chápu vaše zapálení pro cyklovozíky, když jste v nich odvozil své již dospělé děti.
          A ještě jedna drobnost - jsem dětská doktorka s atestací z pediatrie a dětského lékařství pro děti a dorost :-))

          [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Michala ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklosedačka

                 

            My budeme sedačku taky teprve kupovat. Ještě nevím jakou. Ale nedávno jsem zahlédl nějaký nový model (snad Hamax) u kterého se daly popruhy utáhnout a povolit jednou rukou. To mi připadá docela užitečný.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.01.2008
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklosedačka

             

        Mám poměrně obsáhlé zkušenosti se sedačkou a v posledních 8 měsících i s vozíkem. Z argumentů proti vozíku uznávám jen horší manipulovatelnost (např. v dopravních prostředcích typu metro), horší průchodnost (na lesní stezičky zapomeň) a prašnost - pokud je na zadním kole vzorek. Od hladké pologalusky nelítá prakticky nic. Komunikace s dítětem není o moc horší - jestli se chceš za jízdy otáčet na dítě v sedačce, tak... na to zase radši rychle zapomeň :-))) Kontrolu naopak máš dobrou - ohlédnout se do vozíku jde lépe.
        Výhody vozíku jsou značné, ale asi dost zřejmé. Zvláště oceňuju možnost nechat dítě spát, když za jízdy usnulo a já potřebuju zastavit. To si se sedačkou nemůžu dovolit - doslova je problém dojít si na záchod, buď dítě vzbudím a vyndám, nebo musím vydržet (o svých pokusech to přesto zvládnout se tu šířit nebudu, nebo mě ukamenují ochránci dětí, a navíc já si můžu dovolit opřít v průběhu akce kolo o zadek, což ty asi - s prominutím - nemůžeš :-))))
        Hlavním argumentem pro vozík je ale prostornost. Pro jednoho člověka se dvěma dětmi je prakticky nemožné sbalit se na víc než jeden den, má li vzadu sedačku, za horšího počasí je i ten jeden den taktak. S narozením třetího dítěte bylo rozhodnuto definitivně. Zkušenosti jen dobré - obě mladší děti jdou ve vozíku utáhnout překvapivě snadno a doslova ho milují.
        Asi takhle: s jedním dítětem bych o vozíku uvažoval jen na delší expedici, se dvěma a více dětmi nám s manželkou sedačky už přijdou značně nepohodlné a nevýhodné.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.01.2008
        Autor: k.vl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklosedačka

               

          A ještě jsem zapomněl: dítě je ve vozíku SAMOZŘEJMĚ připoutané, nerad bych potkal někdy blázna, co ho tam nechá volně. Je-li dobře připoutané, nedotkne se povrchu cesty ani v případě, že s ním vozík převrhneš. Což se ti ale asi nepovede - vyzkoušeno: cyklista se vymlátí, ale vozík zůstane na kolech. Se sedačkou se vždycky bojím, že dítě nechá ruku mezi ní a silnicí... nehezká představa.

          [ Zpět ]
          Datum: 28.01.2008
          Autor: k.vl
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklosedačka

               

          Taky jste tu malinko opomněli zmínit, že jak dítě v sedačce usne, tak si pěkně může "uklimbat" hlavu... Ta totiž není nijak fixovaná. Ono už jen unavené dítě ji moc dlouho neudrží tak jak by měla být.
          A u ročního prcka bych o sedačce, z těchto důvodů, neuvažoval už vůbec...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.01.2008
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklosedačka

                 

            Právě. Běžně se tedy hlava přivazuje šátkem za helmu k sedačce, ale je to opravdu nouzovka na to, že tím způsobem dojedu kilometr po asfaltu nebo kolo vedu, čistě do místa, kde můžu nějak zastavit, vyndat ho, uložit pořádně... A ono se vzbudí, už znova neusne...l :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (k.vl - dnes neregistrovaný)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklosedačka

                 

            Myslíš ( nebo myslíte i vy ostatní) že by se na to mohlo hodit něco takového? Je to v sedačce vůbec použitelný?

            http://www.cztuning.cz/index.php?action=detail...

            [ Zpět ]
            Datum: 29.01.2008
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklosedačka

           

      19 měsíců? To už asi dítě sedí dost jistě, ne? Musím se přiznat, že naše nejstarší dcera jezdila v sedačce od devíti měsíců - bylo to asi brzo, ale tehdy prostě ještě nebylo ani zdaleka tak snadný dostat se k potřebným informacím a že jí můžem něco udělat s páteří, to nás ani nenapadlo :-(
      Ale ta Hamaxka, co máme, je výborná v tom, že sama docela dost pruží, tak to snad šlo přežít :-) A je taky fakt, že nejezdíme žádnej terén, tak polní cesta, to ještě nejspíš.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.01.2008
      Autor: k.vl
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklosedačka

         

    Lepši vozik než sedačku. Byla jsem s detmi na kole na sedačku,Deti byli unaveni,problem spani. Vozik je pohodlne. Blizko vzdelani na nakupy,na hrište ano vhodne sedačku.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklosedačka

         

    Tu první nemůžu nikde najít, nemáš odkaz? Ta Hamaxka vypadá dobře, tady je k ní taková minidiskuse:
    http://www.detskydum.cz/nazory.aspx?kt=504

    My máme nepolohovatelnou Hamaxku, je výborná, oceňuju na ní hlavně systém uchycení na kolo, ten je úplně perfektní. Jednoduchý, rychlý, dobře drží a mírně pruží.

    Existuje ještě novější Hamax Siesta (http://www.detskydum.cz/detail.aspx?kt=509), která prý jde ještě víc sklopit. K tomu polohování ale musím říct jednu věc: vždycky, když vidím dítě ve sklopené cyklosedačce, jak mu hlava kouká nejmíň 30 čísel za kolo jezdce, jsem z toho trochu nervózní... Představa, že do něj někdo zezadu najede... Nebo že sesedne a kolo s nákladem se mu vymkne a vzepne se na zadní (mně se to stává :-)) Asi je to blbost, ale toho pocitu se špatně zbavuju :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2008
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

364 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024