reklama

Kolo MTB

Ahojky, mám na Vás na všechny prosbu. Brácha by si chtěl kupovat horáka, měl zájem o kolo z mountfildu - Phoenix SX asi za 12 tis. Já osobně jsem mu to rozmluvila a chtěla bych od Vás radu. Je mu 45, výška 173,váha 76, moc toho nenajezdí - asi tak 200 km měsíčně (spíše ¨roviny a hlavně do práce, občas prý i do lesa)Chtěl by jen tak do 12 tis- Myslíte že by jste mohli něco doporučit? Díky za něj

[ Zpět ]
Datum: 13.01.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (alena)
  • Re: kolo

         

    Pokud jezdí převážně po rovinách( chápu po asfaltu) doporučil bych bych spíš krosové kolo a pokud chce i do lehčího terénu, tak v předu odpružit, ale vždy bych to rozhodnutí nechal na něm. V každé rozumné cykloprodejně mu doporučí, co by bylo pro něj nejvhodnější a mnohdy se dá usmlouvat i cena.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2008
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo

         

    Já to vidím tak, že 45letý chlap by si mohl rozhodnout sám, co si za své peníze koupí.

    U Mountfieldu? Proč ne? Zatočí kolem (kolem štěstí) a může to mít zadarmo. Já jsem si tam kdysi před lety koupil mobil v hodnotě 7000Kč za cca 1500Kč.

    Na druhou cenu, sekačku nebo něco podobného (motorového) bych tam asi nekoupil, protože jsem slyšel zlé jazyky, jak zrovna nechválili chování servisu při poruchách během záruční doby (P R Ý prakticky vše řeší jako zacházení se strojem v rozporu s návodem)

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo

           

      napsal jsi správně že 45 letý chlap by si mohl vybrat sám. To by si mohl, kdyby dotedka jezdil na nějakém pořádném kole a ne na na skládačcce a tzv. závodničce favoritce, která má alespoň 20 let. JinAK tomu vůbec nerozumí-

      [ Zpět ]
      Datum: 16.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (alena)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolo

             

        No a pokud ti mám říct, na co se při koupi zaměřit:

        - pokud jezdí většinou po silnici, volil bych cross nebo fitness
        - u crosse v cenové kategorii do 12.000Kč bych rozhodně nebazíroval na kotoučových brzdách - spíše bych odrazoval. Nicmoc kvalita, na crossovi nemají opodstatnění (kromě toho, že jsou hezký), navíc v porovnání s véčky cosi váží a servis, údržba taky něco stojí
        - u crosse je odpružená vidlice už standardem, opět v porovnání s pevnou cosi váží. Navíc opět peníze za údržbu + servis
        - pokud se chce vyvarovat nákladům výše zmíněným, volil bych fitness
        - nebazíroval bych na nějaké sadě Deore a vyšší - stejnou službu odvede kdejaká obyčejná přehazka a on jako obyčejný cykloturista rozdíl nepozná, jen to jde hodně do peněz. Soustředil bych se hlavně na slušnou vidlici, rám, kola
        - rám by měl být na výšku jeho postavy - dabulky si najdeš na netu. Pokud bude na rozhraní dvou vlikostí, doporučuju volit tu menší, aby na kole nebyl natáhlý a neničil si záda

        - co se týký nákupu, vhodný čas je mimo sezonu. Rozhodně se nevyplatí kupovat kolo z nové kolekce. Daleko lepší je, vyhlédnout si na netu loňskou či předloňskou kolekci, na které sa dá ušetřit i třeba 30% z původní ceny. Jsou značky kol, kde se platí hodně za samotnou značku. To už si udělej obrázek sama, aby mě někdo neosočoval, že nějaké značce nadržuju - i když mi to může být úplně jedno, nic z toho nemám, tak z tohoto pohledu mám dobrou zkušenost se Superiorem. Kdysi jsem si na E-Cyklo.cz pořídil z dva roky staré kolekce se slevou skoro 31%

        [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo

         

    Kdyby dal o 700 kč víc tak má na kupkolo.cz ve slevě Apache Wakitu 07 a to už je docela slušný kolo.
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Cela-kola_21...!-Crossove-kolo-Apache-Wakita,-07_2527.html

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2008
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo

         

    200km měsíčně, to je 2400km za rok, a to zase není tak málo! Tedy pokud těch 200km nenajezdí jen v červenci a srpnu :-) Ale když jezdí do práce, tak asi ne. A to chce trochu kvalitu, aby to každý týden nemusel seřizovat nebo dokonce opravovat. Řekl bych, že na těch 12tis. Kč by se měl podívat za těchto podmínek z druhé strany, že to je tak minimum.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pomocná ruka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo

         

    Na to použití určitě kros. Mám obdobné "parametry" jako brácha a léta jsem jezdil na favoritu, před dvěma oky jsem přešel na Wakitu a je to bezva. Takže doporučuju totéž co Petrun, nebo klidně i trochu levnější Matto o kousek výš.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2008
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolo

         

    Podívej, já bych Ti doporučil, aby se na tom kole nejprve určitě povozil. To mi dá za pravdu každý. Kolo musí sednout a musáš se na něm cítit jistě i v zátočinách. To Ti kupodivu každé kolo nenabídne. Tohle mám já... http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module... Neviděl jsem v návodu nic o doporučeném věku, ale na to, že jsem byl opravdu sváteční cyklista udělala tahle nádhera ze mne "závisláka"... :)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.01.2008
    Autor: Tano
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolo

           

      Budeš to psát do každýho tématu, kde se nekdo pta na novy kolo? :o))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.01.2008
      Autor: Kejml
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolo

             

        No tak sorry. Očas se opakuje každý. Teď se to stalo mě. Pohlídám se a pokusím se nebýt z toho kola tak unešený...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.01.2008
        Autor: Tano
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kolo

               

          v poho, však na konci píšu smajlíka :)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.01.2008
          Autor: Kejml
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

406 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024