reklama

--- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

Ahoj všichni bikeři, chci si koupit nové kolo. Chtěl bych crossové (jízda po silnici, polňačkách, lehce les), ale moje proporce 190cm/113kg. Nevím zda by nebylo ale vhodnější MTB, či full (nevím jestli by se to s moji váhou moc nehoupalo). Chtěl bych koupit kolo do-kolem 15 tis. Prosím pomozte s radami a zkušenostmi a zde jsem vybral nějkaké cross kola:
APACHE wakita 07
RAVO bristol 07
MOONGOOSE crossway 850
KELLY'S exquisite
MERIDA crossway 700V
AUTHOR zenith 07
LEADER FOX 08 point
ROCK MACHINE 08 crossride 500
vím že tady podobné diskuze byly, samozřejmě jsem četl a hledal vše co by mi pomohlo, ale čím více hledám, tím jsem do toho více zamotaný - předem díky těm co poradí

[ Zpět ]
Datum: 13.01.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (carifuk)
  • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

         

    a nebo bych mohl mít právě to full - Merida Mission Comp 2004, vel. 20'' za cca 15 tis.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (carifuk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

         

    Váha jezdce nemá na houpání moc vliv. Při vyšší váze stejně nafoukneš tlumič na víc. Na houpání má největší vliv typ zadní stavby, tlumič (a jestli má nějaký inteligentní režim) a pak jak umíš šlapat do kruhu nebo ne.
    Při nižším zdvihu jako má ta Merida bych se houpání nebál.

    Ovšem rozhodovat se mezi krosem a fullem mi přijde jako dost ujetý. Pokud uvažuješ o fullu, tak u rozhodně neber krose, ale bike (kdybys bral HT).
    A pokud uvažuješ o krosu a je na tvoje ježdění vhodný, tak zase nevidím jediný důvod uvažovat o fullu.
    Trošku moc vzdálená kola svojím zaměřením.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2008
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

           

      koukám, že tady radíš Mloku jenom ty :-)) - jasně, že je to někde jinde, to jenom, že mám na ten full ten typ na prodej, jinak mi stačí jak píšu spíše cross (silnice, polňačky, lehce les), takže jestli tě můžu ještě poprosit o zhlédnutí těch cross kol co jsem vypsal nebo svůj názor......jinak co si mi napsal k tomu tématu ohledně toho fullu od meridy moc díky a už teda oni moc neuvažuju - spíše teda nový cross se zárukou, zatím díky moc

      [ Zpět ]
      Datum: 14.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (carifuk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

             

        Krosová kola nejsou moc moje parketa, tam nemám moc přehled. Osazení bude v téhle kategorii podobné, pokud hodíš odkazy, tak kouknu podrobněji.
        Vidlice bude mizerná na všech, velký nedostatek krosů. Je tam minimum dobrých vidlic a těch pár dobrých jsou hodně drahé. Na druhou stranu i na biku do 15tis. nebude vidlice nic moc, slušné vidlice začínají na kolech kolem 20tis. nebo se musí nechat vyměnit na levnějším (zde je prostor u biků větší, protože se dá nechat vyměnit za cenově přijatelnou s dobrou funkcí).
        Rozdíl bude u těch kol v geometrii, ale tady nemůžu radit, netuším jakou potřebuješ geometrii. Tady vim akorát jakou potřebuju já pro sebe.

        Ještě bys mohl uvažovat při tvojí výšce a váze o 29ce biku. Tam můžeš narozdíl od krose dát pořádné pláště jako na bika, ale i si ji postavit s úzkými plášti přesně jako krose. A pro tvoji výšku jsou 29ky výhoda. Nevýhoda vidlic je ale pořád stejná jako u krose, 29ky biky maj vidlice stejné jako krosy.

        [ Zpět ]
        Datum: 14.01.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

               

          Já za sebe bych výběr zúžil na trojici kellys - merida - author, mezi nimi bych si vybral docela určitě. Pokud jde o tu vidlici, jak píše Mlok - neřekl bych obecně "mizerná" - jsou to vidlice s nižším zdvihem (tak 60 - 80 mm), řekl bych, že i fungují - problémek bych spíš viděl - obecně - možná u té Tvé váhy, tam by možná mohlo docházet k zajetí kluzáků už pouhým nasednutím a tím následně k "nefunkčnosti. Říkám mohlo, já to vyřešil svého času tvrdšími pružinami, vzduchové by zase měly jít přifouknout. Nebál bych se toho :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

                 

            I když je tam malý zdvih, tak některé opravdu nefungují vůbec, protože nemají funční tlumení a jsou tak vyloženě nebezpečné. Tohle už neplatí pro všechny, jen pro některé.
            A pak další problém, že mají vesměs jen 28mm nohy, což při jeho váze a současně větší délce vidlice je také dost problém.
            Pružinové jak píšeš, ty jsou úplně mimo, ale to by bylo stejné i u bikových. I při výměně pružiny by to asi nestačilo, většinou nejtvrdší pružiny jsou cca na 90-100kg. Navíc při ceně vidlice ještě investovat do pružiny, která ani nemusí být k mání...
            U vzduchové u některých konkrétních vidlic může být problém taky, protože nemusí stačit maximální povolený tlak.
            Já bych se při jeho váze tedy bál hodně.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.01.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

                 

            kellys nevypadal nejhure, ale podle vybavy (nejsem odbornik jen co si prectu) je treba merida lepsi a jeste se mi zda i apache s lepsi vybavou nez treba kellys, tim ze je tam XT.....ale jak vsichni pisete mozna se zkusim podivat po MTB kvuli vetsi nosnosti, pevnejsi stavbe
            diky

            [ Zpět ]
            Datum: 15.01.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (carifuk)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

               

          tady jsou Mloku ty odkazy, kdyz budes mit chvilku, zatim jsem to vyhledaval podle ceny cca ne podle typu kramu a dostupne velikosti,to pak dohledam:
          apache wakita - http://kupsikola.cz/apache/crossove-kolo/wakita...
          ravo bristol - http://www.bradsky.cz/index.php?main_page...
          mongoose crossway 850 - http://www.rugo.cz/Mongoose-Crossway-850-model...
          kelly's exquisite - http://www.fajnsport.cz/detail/crossove-kolo...
          merida crossway 700 V - http://www.merida-bike.cz/prodej/crossway-tfs... (ale u sterby jen za 13600)
          author zenith - http://www.prodejkol.cz/author-zenith (u sterby jen 11190)
          leader fox point - http://www.prodejkol.cz/leader-fox-point-pro
          rock machine crossride 500 - http://www.online-kola.cz/vyprodej-kol/rock...
          + odkaz na sterbu akce - http://www.sterba-kola.cz/media/3/05_pdf/Cenik... jsou tady zajimave ceny

          [ Zpět ]
          Datum: 15.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (carifuk)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

                 

            Z těhlo kol bych bral Apache wakitu. Sem tam některé bylo vybavené o trošku lépe, ale vždy současně výrazně dražší.
            A určitě bych nebral ty s RST vidlicemi s elastomery bez tlumení (což je určitě Author a Kellys, ta poslední RST co jsem tam ještě viděl, tam nevim, musel bych se podívat). To jsou právě ty vidlice patřící do kategorii nejen špatně fungujících, ale i vyloženě nebezpečných.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.01.2008
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

                   

              jj přesně taky mi z toho nejlépe vycházelo apache 12600 nebo merida 13600 (ta má o něco lepší čelisti u brzd a řetěz) a je jen o litr dražší.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.01.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (carifuk)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

                 

            Bral bych tu Wakitu. Viděl jsem jí na Bike-forum s 29" MTB plášti a vešly se v pohodě. Ne do každýho crossovýho rámu se totiž vejdou, hodně záleží na profilování zadní stavby.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.01.2008
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

                   

              OK díky za názor Petrun

              [ Zpět ]
              Datum: 16.01.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (carifuk)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

         

    MTB - predsa len viac vydrzi v terene ale aj napr. obrubniky v meste, alebo ak chces jazdit aj natazko s nosicom a taskami. To je najuniverzalnejsie.
    Ak hladas skor rovinaty teren a asfalt(napr. na70%), tak asi staci aj cross.
    Ak ta zaujimaju hlavne rozbite zjazdy po volnych balvanoch tak full. Ale maju ho ludia aj iba koli pohodliu na polnych cestach ( aj ked na ten ucel staci aj paralelogramova sedlovka).
    Takze je to iba na tebe.
    A co sa tyka znacky, to je len napis na rame, takze:
    1. Velkost a geometria - aby ti padol ako uliaty
    2. Dobry pomer cena/ vykon je dobry pomer cena/vykon.(hlavne vidla, kolesa, stred)
    Ale nakoniec ti aj tak vsetko odide, ked budes vela jazdit tak rychlo a ked malo, tak je to jedno. Nakoniec najdolezitejsie na biku je sedlo.
    3.Dizajn. Pokial pri nasadani nemusis zatvarat oci, tak je to v poriadku .

    [ Zpět ]
    Datum: 14.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (o..)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

           

      no asi se po MTB zkusim podivat, kdyz to je stejny, jako kdyz jsem vybiral ty tipy v crossech, prolejzat, prolejzat....no jde mi o to aby mi to jelo lehce po silnicich a polnackach, aby to nemelo tak velky odpor (sirsi kola na MTB) a to ze to nekdy vezmu lesem, to by bylo malo

      [ Zpět ]
      Datum: 15.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (carifuk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

             

        To je len vec plastov...
        Ten odpor nie je od sirky ale dezenu.(Dokonca pri rovnakych podmienkach by sirsi plast mal mat mensi odpor)
        Ja na MTB najazdim min 50% na asfalte.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (o..)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

               

          OK - vsichni mi tady z tech cca doporucuji toho apache cena/vybaveni....tak kouknu co se dela v MTB od nich

          [ Zpět ]
          Datum: 16.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (carifuk)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

         

    kdyby teda cross tak asi Apache Wakita 07....ale s tou vahou jestli bych nemel vzit Apache Tomahawk 07..jsou na www.kola-online.cz skoro za stejnou cenu 12500 a maj slusnou vybavu

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2008
    Autor: carifuk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

           

      Zdravím...
      zmiňoval ses, že chceš tenký plášť, kvůli malému valivému odporu. Věz, že valivý odpor není dán jen šířkou pláště, ale v první řadě dezéne - špatně nahuštěný crossový plášť s hrubými drapáky může mít valivý odpor větší, než hladký MTB plášť >> http://www.cykloexpert.cz/xc/continental-sport... Pokud budeš chtít do terénu i na silnici >> http://www.cykloexpert.cz/plaste/schwalbe...

      S ohledem na tvou váhu bych ti doporučoval MTB ráfek s odpovídajícím pláštěm...pokud v terénu narazíš na kámen, je menší pravděpodobnost zničení než u tenkého crosse. A na silnici problém nebude, jelikož při správném nahuštění pojedeš pouze po hladkém pruhu uprostřed (vidíš u toho Schwalbe)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

             

        Už to tu píšu po x-té. Při stejném tlaku má VŽDY širší plášť MENŠÍ valivý odpor (pokud vše ostatní jako vzorek, směs, ... je stejné).
        Takže ten bikový (pokud půjde nahustit na stejný tlak, což většinou jde; až některé silniční pláště umožňují mnohem větší tlaky, kterých na bikových dosáhnout nelze) bude mít menší valivý odporu i když ten crossový bude stejně hladký bez vzorku.

        Samozřejmě jiná věc je odpor vzduchu, který je u užšího pláště menší a který ve velkých rychlostech zcela převáží (protože narozdíl od valivého odporu s rychlostí roste kvadraticky a ne lineárně). Proto se na silničkách používají užší pláště i přes větší valivý odpor.

        Pro zajímavost pro 40km/h je ideální šířka někde kolem 22-23mm a na silničkách se na zadním kole používají často o prá mm širší pláště, protože jsou schované za rámem a tedy odporu vzduchu ta šířka neovliní a valivý odpor sníží.

        Pro rychlosti kolem 20km/h bude ideální šířka mnohem větší, protože klesne význam odporu vzduchu oproti valivému odporu a začne valivý odpor převažovat. Bohužel přesná měření pro menší rychlosti jsem nikde nenašel (pro bikové pláště se objeví pouze porovnání valivého odporu, kde se potvrzuje to s tou šířkou, ale nikde už ne srovnání vlivu odporu vzduchu a valivého odporu pro různé rychlosti, jako je to dostupné pro silniční pláště a těch 40km/h).

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2008
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

             

        jj diky, koukal jsem na ty plaste, ten hladky by asi teda svistel....ale jestli je to s tim schwalbe jak rikas a jede po asfaltu taky lehce tak by to bylo dobre......takze hold musim koukat zase po MTB

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2008
        Autor: carifuk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

               

          No, jestli chceš jet jak huricane pak doporučuji odzkoušené pláště - 2000 km i při 70% asfaltu - Continental Twister Supersonic -http://www.bikesport.cz/detail.php?id=209.
          V zimě jezdim dráty Maxiss Ignitor - to je hotové lepidlo a když na jaře přezuji supersoniky jako by kolo letělo.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.02.2008
          Autor: hasan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

           

      Tady máš Apache o kousek levnější >> http://kupsikola.cz/apache/horska-kola/tomahawk...

      [ Zpět ]
      Datum: 02.02.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

             

        jo je tady asi o 200 levnejsi Tomahawk se Shimanem, ten se Sram jak ukazujes je vsude o neco levnejsi :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 02.02.2008
        Autor: carifuk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

         

    co si myslite o tomhle, obrazek je akorat s kotouci, ale verze je bez (oto ale nejde)
    http://www.bradsky.cz/index.php?main_page...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.02.2008
    Autor: carifuk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradit --

           

      az na tie naboje je to pekna vybava ... dualcontrol radenie mam a je to super vec ... ale nie kazdemu sadne ...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.02.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (pepko)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

         

    tak se chci rozhodnout mezi Apache Tomahawk 2007 za 11990,-
    http://www.kupkolo.cz/produkty/Cela-kola_21...
    a 4Ever Hazard Plus za 14999,-
    http://www.bradsky.cz/index.php?main_page...

    koukam ze vybava je skoro stejna i ram...akorat par drobnosti, tak nevim proc je ten 4Ever otolik drazsi...penezenka by volila Apache, ale oci 4Ever...ale lak nejezdi ze

    [ Zpět ]
    Datum: 11.02.2008
    Autor: carifuk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

           

      Ale jezdí, zrovna jsem byl s ženou vybírat u Šírera kolo pro ní a to je dilema, jestli bledě modrého Authora se slušnou slevou, nebo růžový Superior se stejnou výbavou o 3000 dražší :D A to mají ještě Meridu Juliet...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2008
      Autor: Žulda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

             

        :-D tak to je neco jineho u holky...tak jako lak jezdi pro ostatni, ale az si rozbiju hubu, bude odreny to i to :-)) ... a uz jste to vyresili? jestli zvitezila cena nebo barva

        [ Zpět ]
        Datum: 11.02.2008
        Autor: carifuk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

               

          Ne, odpoledne tam jdeme znovu a vyzkouší si všechny a vybere co jí nejlíp sedne.
          Author Kinetic ASL 2007 nebo Superior 830w nebo 815w nebo 760w. Anebo Meridu Juliet 100.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.02.2008
          Autor: Žulda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

           

      sakra u toho 4Everu mi za plusem vypadlo ze to ma menic XT...aby to bylo stejny jako Tomahawk, jinak s LX menicem stoji 12 tis.....
      PS: je mezi menicem LX a XT velky rozdil??

      [ Zpět ]
      Datum: 11.02.2008
      Autor: carifuk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

             

        Ten cenovej rozdil neni v pouzite prehazce- i kdyz na obou modelech vidim tu stejnou(??), ale v tom, ze jedno z tech kol je ve sleve (podivej se, kolik stalo predtim).
        Naopak to levnejsi (slevneny) ma lepsi vidlici.
        Jestli je saltr XT nebo LX neres, funkce je stejna a pro vyrobce je to rozdil nejakych par stovek. Dat na kolo klidne saltr XTR a zbytek Deore a psat o vybave kola XTR je oblibenej trik pro zakazniky, co tomu nerozumi, aby zaplatili vic, nez je skutecna cena kola.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.02.2008
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

               

          toho levnejsiho Tomahawka chci z www.kupkolo.cz ale jeste me napadlo, maj tam plno dilu ve slevach a akcich, jestli a jak vyhodne ci drahe by bylo slozit kolo vlastni z ruznych dilu...ale asi to vyjde draz...co myslis?

          [ Zpět ]
          Datum: 11.02.2008
          Autor: carifuk
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

                 

            V zasade to vychazi draz, krome nejakych ohromnych slev. Ale i kdyby to vyslo nahodou levneji, o cem pochybuju, tak asi tezko budes mit spoustu specialniho naradi, s tim te to vyjde na slusny penize, pokud si budes vsechno porizovat od zacatku.
            Ale nejdulezitejsi vec bude ta, ze pokud kolum a jejich technice moc nerozumis, asi nic poradne ani sam neslozis, s pomoci servisu se ti to proti cene za hotovy kolo prodrazi uz vyrazne.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.02.2008
            Autor: vasek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: --- už se to řešilo, ale pomozte prosím poradi

                   

              no taky si to myslim, spis mozna koupit hotove a jestli mi neco v krame natom dokazou vymenit a prepocitat cenu...tedka jsem nasel docela slusny kousek, akorat nanem vymenit mechani. kotouce za hydry
              http://www.bike4you.cz/detail/horska-kola...
              jinak ma peknou vidlici a vybaveni

              [ Zpět ]
              Datum: 12.02.2008
              Autor: carifuk
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

307 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024