reklama

nosic kol

Rada bych se s vami poradila ohledne SPZ na nosic kol umisteny na taznem zarizeni.Zakoupili jsme s manzelem tento nosic a jsme moc spokojeni, ale jsem velmi rozladena se zajistenim SPZ na tento nosic. Magistrat hl.m.Prahy, ketry vydava znacky nam odmitl vydat treti znacku. Podotykam, ze jsme zakoupili i novy vuz, takze jsme zadali o vydani novych spz. Pry se zadne treti spz nevydavaji. Behem leta jsme ale videli desitky aut s nosicem na kterem jeho majitel mel treti znacku. Mam obavu vyjet napr. za hranice bez teto znacky a prendavani znacky z auta na nosic mi pripada postavene hlavu.Moc dekuji za radu.

[ Zpět ]
Datum: 08.01.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (vcaf ([email protected]))
  • Re: nosic kol

         

    A co takhle si tu značku někde nechat prostě vyrazit - soukromě. Určitě by to svedla kdejaká klempírna. Kdysi jsem si taklhle ručně z plechu udělal novou značku na fichtla za již orezlou a špatnou. Policajti ji vždy akceptovali, jelikož byla rozhodně lepší než ta stará.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2008
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosic kol

           

      Ještě mě tak napadlo, co se děje, když ohlásíte, že jste jednu z těch dvou SPZ na voze ztratili. Co já vím, že upadla cestou někde po drobné kolizi apod. To vám dají obě nové nebo vám dovyrazí jednu chybějící k té staré? Tak by se dala opatřit příp. ta třetí značka legálně.:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2008
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: nosic kol

             

        Dostaneš dvě nový, jiný :(((

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2008
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosic kol

         

    Ano, máte pravdu, je to postavené na hlavu.
    To co jste považovala za třetí značku, byla pravděbodobně vytištěná značka. To je v ČR považováno za padělek, takže pozor na to. Já značku přendávám, takže nebudete sama.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zejo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosic kol

         

    Je to fakt postavený na hlavu, taky sem se o to před časem zajímal. Značky se musí předělávat, ten kdo má značku třetí si ji nechal udělat, jsou firmy, které ji udělají, ale taková značka se tam nesmí dát, není ani schválená, je za to pokuta. Takže tak, bohužel sem neporadil.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2008
    Autor: Finn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosic kol

         

    Mám stejný problém. Řeším to zatím přehazováním zadní značky - je to otrava, protože u nás obvykle schovávám nosič do auta a značku vracím na auto. Na dotaz u výrobce jsem dostal odpověď, že obvykle stačí udělat si provizorní sám. Což se právě chystám. I když ten nosič nepodléhá registraci a žádnou značku mít nemusí - nesmí zakrývat tu na autě. Takže DoDo.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2008
    Autor: hasan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosic kol

         

    Zaslechl sem v TV jak nějaký zástupce ministerstva dopravy mluvil o novelizaci zákona a že umožní vydávání třetích značek, ale jak je to daleko nevím.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2008
    Autor: Holfi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nosic kol

         

    Zadní značka přece musí mít taky nálepky z povinných prohlídek. A ty asi nikdo nevyrobí. A pokud tam tu třetí dám, tak vlastně uznám (stejně jako výrobce a schvalovatel), že ta původní na autě v tuto chvíli jaksi "neplatí". Protože není vidět tak, jak má být vidět. Tedy včetně těch nálepek

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pomocná ruka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: nosic kol

           

      Odkdy musíš mít schválený technickou kontrolou nosič kol na kouli??? A pokud chce vidět polda známky, tak mu tu značku klidně pak sundám anebo mu ukáži emise v dokladech (průkazku) i výpis z technické. Podle mého selského rozumu patří značka s vyznačenou tech. kontrolou a emisemi na auto, které vykazuje zplodiny a prochází tech. kontrolou. Navíc, pokud vím, má být značka přišroubovaná na auto tak, aby se nedala sejmout dokonce šroubem odpovídajícm barvě SPZ v daném místě - tzn. jestliže je díra skrz číslo, musí být šroub černý a na bílé ploše s bílou hlavičkou. A jestli nějakej bejk v parlamentu považuje obojí za správné, aby měl nosič kol vlastní technickou a emise a SPZ jsem furt přešroubovával sem tam, at´ to tedy vysvětlí.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2008
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

292 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024