reklama

Crossove kolo do 10 tis.

Zdravim potreboval bych poradit s vyberem crossoveho kola do 10 000 Kc.Nevim jakou znacku (premyslel jsem nad scottem, rock machine).Zatim jsem si vyhledl Rock machine crossride 400....Mohli byste mi poradit jak to snim vypada (co se tyce kotoucovych brzd a provedeni).Chtel bych jezdit docela dost ale na naky profi jezdeni to neni.Diky za rady

[ Zpět ]
Datum: 06.01.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Eliii ([email protected]))
  • Re: Crossove kolo do 10 tis.

         

    Do 10, nebo do 14 tisíc ? :-) Nevypadá špatně.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2008
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Crossove kolo do 10 tis.

           

      Nebo se můžeš kouknout po slušném bazaru to je taky většinou výhodné jen bacha od koho to kupuješ :)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2008
      Autor: Jílke
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Crossove kolo do 10 tis.

         

    No za sebe můžu jenom říct, že já si před šesti lety koupil Author classic - to ještě stával 12 tisíc a za celou dobu jsem neměl žádný technický problém a najel jsem na něm jistě takových 15 tis. km. Kamarádovi jsem ho doporučil a koupil ho též a děkoval mi - hodně si ho chválil. Ale to je na tobě - stojí do 10 tisíc. Akorát teda nemá kotoučovky, ale to snad ani po kole do 10 tis. nemůžeš chtít. Možná tak v Kauflandu nebo v Tescu :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2008
    Autor: Jarinek82
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Crossove kolo do 10 tis.

         

    No mozna kolo lehce nad 10 000 Kc, Ten rock machine stoji nakych 11 000 coz bych jeste akceptoval a ma prave kotoucovky, ale nevim jak budou kvalitni , ikdyz rock machine by je dobra firma......to kolo celkove mi prislo docela slusny

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eliii ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Crossove kolo do 10 tis.

           

      Ještě k těm kotoučovkám - osobně bych na nich u crossu vůbec netrval, spíš naopak. Je třeba si uvědomit, že crossové vidlice jsou méně bytelné než vidlice mtb, tudíž jsou více náchylné na vytvoření vaklu či zkroucení vidlice. Hraje roli taky větší průměr kola u crossu a tedy ještě větší namáhání vidlice než u mtb. Navíc u modelu za cca 10 000 bych předpokládal nějakou základnější řadu vidlic a co se týče kotoučů, budou to asi ty nejobyčejnější. Volil bych tedy raději kolo s véčky. Konkrétní model - těžko poradit - kolo se ti musí líbit a musí ti "padnout do ruky" Drobné rozdíly ve výbavě bych až tak moc neřešil - hodně štěstí při výběru!

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2008
      Autor: Pepe
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Crossove kolo do 10 tis.

         

    u krosového kola bych na kotoučovkách nijak netrval / brzdný účinek véček je pro relativně úzký plášť dostačující/, v dané cenové relaci bych sáhnul po krosu s pevnou vidlí

    [ Zpět ]
    Datum: 06.01.2008
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Crossove kolo do 10 tis.

           

      Předpokládám že chceš kotoučovky kvůli ozdobě bika nic jiného v této cenové relaci nevidím. Pokud budeš mít kolo na slušné vidlici (slušný začínaj od tak 5kkč =)) plus slušný brzdy
      (5kkč) a ty chceč kolo za 11kkč kde bude vidla a s těma nebrzdícíma kotoučema se tak akorát zabiješ z kopce :) A vidlici to odrovná. Levný véčka sou 5x lepší než levný kotouče :)
      Je pravda že když jsem si vybíral kolo tak jsem tomu taky nerozumněl a vybíral jsem jen z kol kde byli kotouče :)
      Tady nejde jaká je to firma.. Ta max vyrábí rámy a skládá kola z komponentů jiných firem.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2008
      Autor: Jílke
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Crossove kolo do 10 tis.

             

        napsal jsi to razantněji, podobné hodnocení jsem měl v hlavě taky, ale napsal jsem to méně odvážně

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2008
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Crossove kolo do 10 tis.

             

        Přesně tak, takhle jaks řekl, to dělají všechny firmy. A v nejnižšíc cenových kategoriích (do 10.000Kč) nevyrábí ani ty rámy, ty nakupují od žlutých jako vše ostatní

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Jaky kolo teda vybrat?

         

    Dobre tohle je jasny....muzete teda doporucit naky kolo (kolem 10K max 11500Kc)?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eliii ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaky kolo teda vybrat?

           

      Třeba Apache Kolla loňský model je do 11ti. Mám dva roky Wakitu a jsem maximálně spokojený.
      http://www.kupkolo.cz/produkty/Cela-kola_21...!-Crossove-kolo-Apache-Kolla,-07_2003.html
      Ale každopádně si kolo někde vyzkoušej, jak se na něm sedí. Jednotliví výrobci používají různé geometrie, mě třeba vůbec neseděly Rock-Machiny (krátký rám - vzpřímený popsez).
      PS. ke Scottu: krásný kola, ale platíš za značku :(((

      [ Zpět ]
      Datum: 08.01.2008
      Autor: PepikW
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaky kolo teda vybrat?

             

        Co tohle ? Pěkná sleva a pěknávýbava
        http://www.kupkolo.cz/produkty/Cela-kola_21...!-Crossove-kolo-Apache-Kolla,-07_2003.html

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2008
        Autor: Jílke
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaky kolo teda vybrat?

               

          po slevě se dá fakticky koupit použitelný kros za cenu středně drahého rámu, to koukám a myslím to vážně

          [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2008
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaky kolo teda vybrat?

                 

            Jasně neříkám že ne ale je zbytečnost kupovat model 08, když může mít za stejné peníze mnohem lepší kolo..

            [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2008
            Autor: Jílke
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaky kolo teda vybrat?

             

        Jej to jsem přehlíd :(

        [ Zpět ]
        Datum: 08.01.2008
        Autor: Jílke
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

267 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024