reklama

Cyklistická obuv

Chtěl bycj se zeptat, v jakých botách jezdíte. Já z toho nikdy vědu nedělal, ale letos mě nohy tak po 25-35 km začínají bolet. Takové křeče v přední části chodidla. Asi je obuv moc měkká, co?
Dříve se mi něco podobného stávalo také, ale až tak po 100-120 km. Pak jsem 3 roky skoro nezejzdil. 5íkal jsem si ještě, že si asi chodidla odvykly.
Nejsem žádnej závodník a tak jsem nechtěl kupovat drahou cyklistickou obuv. A nášlapné pedály tudíž také ne.
Jezdím převážně silnice (vedlejší) a cesty.
Kolo crossové (Author Zenith 2005), věk 43 let.
Co byste radili, má smysl koupit nějaké seciální (a tudíž většinou i drahé) boty ?

[ Zpět ]
Datum: 26.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
  • Re: Cyklistická obuv

         

    Ahoj Puschpulle. věkově jsme na tom podobně, takže co na to já: na krossu mám jednostranné nášlapy author, mám tam ale klipsny, takže jezdím rovněž v "normálních" botách. Třetím rokem s úspěchem používám takové masivní tenisky z čestlické Hypernovy za 199,- (teď je tam mají za 169,-) - tvrdá pružná podrážka, jezdí se mi v tom dobře, tlak na pedály nijak nepociťuji. Teď v sobotu jsem si otestoval nové boty, koupil jsem na stejném místě, takové více do "botasky", ještě tvrdší a přitom ohebná podrážka - velice OK! Cena byla 499,-, mám teď dvoje boty na hodně dlouho, takže jsem spokojený. Mě tyhle obyč boty vyhovují, protože jezdím se zaměřením na turistiku a tak, když třeba přijedu v Třeboni na náměstí, tak si ho chci projít aniž bych cvakal kuframa po dlažbě. Myslím, že by sis mohl vybrat něco podobného, párkrát jsem docela dobré obutí viděl i u vietnamců - když se to nepoužívá na běžné sportování, ale jen na kolo, tak také vydrží dlouho. A za ty peníze... Na druhém kole jezdím v turistických tretrách v SPDéčkách, ale rozdíl - pokud se týká pouze pohodlí - oproti těmhle levným botkám nepociťuji. Nicméně - v tomhle našem věku by to mohla být i plochá chodidla, aspoň u mě určitě - co si tam dát nějaké ty zdravotní vložky?

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklistická obuv

           

      Díky, možná jsi na to kápnul.
      No ty vlžky si chci koupit. Klenba nohy (příčná) už bude jestě trochu "zborcená" takže vložky do bot by mohly pomoci.
      Ono mě docela štve, když fyzicky - dech a síla v nohou je OK, ale díky křečím v chodidlech musím odpočívat a pořád vyklepávat nohy.
      :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (puschpull ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

328 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024