reklama

Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany??

Nevíte někdo, jakým způsobem lze donutit náš dopravní podnik aby začal u nádraží zřizovat místa kde lze zamčít k něčemu kolo? Ne všichni na nádraží chodí pěšky nebo dotovanou autobusovou dopravou a jak se mě zdá nádražáci proti cyklistům asi z principu "něco mají" že se jim hážou klacky pod nohy kde to jenom jde. Vzhledem k tomu že to zajisté platí i u autobusových nádraží, že není kam kde k čemu kolo zaparkovat, bylo by záhodno občas odpovědné osoby pošťouchnout aby se věci daly do pohybu k lepšímu.
Nádraží kde je stojan pro kola je bílá vrána.

[ Zpět ]
Datum: 18.12.2007
Autor: šmudla
  • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

         

    Možná by lepším dotazem byla otázka na zřízení parkoviště pro auta u autobusového nádraží.

    ČSD mívaly (leckde ještě mají) stojany na kola nebo dokonce i úschovny kol. Možná, že něco takového má i nějaké autobusové nádraží, ale já o žádném takovém v našich končinách nevím. O cizině nemám informace.

    Při velkém zájmu o podobné služby by snad byla možná dohoda s dopravcem nebo s místním zastupitelstvem.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.12.2007
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

           

      S těma určitě!:-) Zastupitelstva kdyby mohla, tak by cyklisty střílela - z okna radnice během zasedání - jako zajíce z posedu. U nás za celou dobu od revoluce pro cyklisty vybudovali značení cyklotras na náměstí, které za rok někdo zase odstranil a máme také jednu unikátní cyklostezku - unikátní svou délkou a zakončením- vede jednosměrkou v protisměru a je dlouhá celých 20m. V půli zatáčky končí a dál už nikam nespěchá. Je tvořena bílou čárou na silnici a znakem cyklisty z bílé barvy- taktéž na silnici. A přitom se naše město nechává zviditelňovat i jako cíl cykloturistické trasy přímo v cykloatlasu Shocart. Fuj! Stydět by se měli - zastupitelé, úředníci i radnice!Přitom cyklistů je u nás ve městě napříč průřezem obyvatelstva jako psů. Zájem o ně ale veskrze žádný!:-( Ani stojany na kola nejsou schopni pořídit...ble!!!!:-((((( Zato máme 2 roky nové náměstí a hlavní třídu, kde máme uprostřed vanu s vodotryskem a kolem fůru parkovacích míst pro auto kolem dokola a hlavně!!!...fůru parkovacích automatů, které vydělávají penízky do městské kasy. To víte cyklisté nic nepřinášejí - ti jen něco pořád chtějí a to stojí peníze!:-((((

      [ Zpět ]
      Datum: 19.12.2007
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

             

        Že by cyklisté nic nepřinášeli? Co třeba těm panákům na radnicích říct, že cyklistická doprava přináší obrovský pozitivní efekt při snižování emisí z mobilních zdrojů, přispívá ke snižování hlučnosti a prašnosti ve městech? To není nic?

        [ Zpět ]
        Datum: 19.12.2007
        Autor: Medvěd
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

               

          Jo, ještě tak kdyby do jejich kapsy, to možná :-) Ale z tohoto asi nic nekápne, tak co by se snažili...

          [ Zpět ]
          Datum: 19.12.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                 

            To je tak, když se všechno přepočítává jen na peníze. Čistý vzduch k dýchání se penězi skutečně vyčíslit nedá.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.12.2007
            Autor: Medvěd
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                   

              Já myslím že dá. Budem si ho kupovat až nikde nebude. Už teď chodí Japonci po ulici v rouškách a nadýchat se chodí do kyslíkových barů nebo si kupují domů
              Ono to sem taky dojde.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.12.2007
              Autor: Jurimír
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                     

                Já si zase myslím, že někdo vymyslí daň z čistého vzduchu. Ona se vlastně už částečně platí v cenách rekreačních nemovitostí.

                Už od ledna budou astmatické městské děti platit u lékaře za to, že žijí v zamořeném prostředí, které způsobuje jejich chorobu. A aby to nebylo vůči nim tak nespravedlivé, zavede se pro ostatní daň z čistého prostředí.

                [ Zpět ]
                Datum: 19.12.2007
                Autor: Medvěd
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                     

                Však jsem na podzim, když jsem jel z práce po lesní asfaltce ze Šluknova do Lipové, uprostřed jsem zastavil, sedl jsem si na prohřátý palouk a poslouchal zpěv ptáků, přemýšlel, že vlastně bych měl lesní správě zaplatit X korun. Ráno jsem si totiž přečetl, že nějaké místo, kde si člověk může nadýchat kyslíku máte i v Praze a stojí nějakou tu pětku za minutu. Takže když jsem to vynásobil časem v lese stráveným, nebylo to málo.

                [ Zpět ]
                Datum: 19.12.2007
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                       

                  Kde je v Praze to místo, kde je možnost se za mírný poplatek nadýchat skutečně čerstvého vzduchu? Znám nějaká místa, kde je v Praze relativně čistý vzduch, ale že by se tam platilo vstupné, toho jsem si nějak nevšiml.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 19.12.2007
                  Autor: Medvěd
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                         

                    www.kyslikovybar.cz
                    Jednorázová kyslíková inhalace
                    20 min 180,- Kč
                    30 min 240,- Kč
                    40 min 300,- Kč
                    Ty bys snad chtěl dýchat čerstvý vzduch (málem jsem napsal čerstvý duch) jen tak, laicky? To by nebyl žádný kšeft.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.12.2007
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                       

                  Důrazně protestuji proti "máte i v Praze" ve spojení s mojí osobou! :o)
                  Nejsem z Prahy. Mám to do ní asi tak daleko jako ty do Rumburka.
                  Jo mimochodem je ten pramen u Vás fakt zázračnej? Sem se tam chtěl podívat, ale nakonec jsem nějak z Tanečnice slezl jiným směrem a tak jsem došel jinam...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 19.12.2007
                  Autor: Jurimír
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                         

                    To byl přátelský štulec, já mám Prahu docela rád a výlet do ní si udělám vždy s chutí. Pravda, je, že dneska je to trochu o nervy.
                    Na zázračný pramen bych nevěřil a vzhledem ke znalostem místních poměrů bych se z něj ani nenapil. Kdybys někdy ve Vilémově potřeboval nabrat prameninout vodu, jedna kašna je v zatáčkách silnice směrem z Vilémova na Mikulášovice a druhá je za odbočkou silnice do Karlína (hospoda u Suků), tam je voda vždy a dobrá. K Sukům vidím, když zvednu hlavu od počítače, a často si tam někdo bere vodu.
                    Máš štěstí, že jsi se do Vilémova nedostal, to bych Ti musel vyhubovat, že bys nezazvonil.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.12.2007
                    Autor: petrp
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                           

                      nevím kde a zvonit na všecny baráky, jestli tam nebydlí Petr...
                      :o)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 20.12.2007
                      Autor: Jurimír
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                             

                        No jo, to mě nenapadlo. Ale jinak mě zná skoro každej. A kdybys ses na poště zeptal, že ten člověk bydlí v Programátorské ulici, ani bys nemusel uvádět jméno. Byť u nás ulice nemáme pojmenované, na tuhle adresu nám chodí pošta automaticky. :)))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 20.12.2007
                        Autor: petrp
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

                       

                  Když u nás dojde k inverzi, magistrát nařídí vydávat zdarma ozónový bonbóny a vyhlašuje dýmový moratorium. I primátor si odřekne svůj dvacetidolarovej doutník a z moci úřední dokonce nechá odklonit ze vzdušnýho prostoru nad městem leteckou dopravu.;-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 20.12.2007
                  Autor: abernathy
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Český dráhy a odkladné plochy pro kola-stojany

         

    Na cyklisty ČD myslí tím způsobem, že je zřízená úschovna zavazadel a aby jim neunikaly zisky z úschovného tak je systematicky eliminována jakákoliv jiná možnost kde by si náhodou cyklista mohl svoje kolo bezplatně uzamčít. V olomouci hl.n. po rekonstrukci úschovny byl ODSTRAŇĚN městem zřízený stojan na kola za tramvajovou zastávkou- zřejmě aby nekonkuroval úschovně.
    A modrá armáda si zřidila stojan pro sebe přímo v kolejišti- k vidění Olomouc směrem k Bytřičce + nějací nádražáci si parkujou svoje herky přímo na nástupišti ke sloupu. Asi se měří jedním metrem cestujícícm a druhým metrem nádražákům. Fuck of ČD. Za chvílu budu asi chodit radši pěšky :)

    [ Zpět ]
    Datum: 23.01.2008
    Autor: šmudla
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

413 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024