reklama

Trekking

Nemate nekdo zkusenosti s koly znacky GT? Uvazuju o typu Nomad Ltd. Co jineho v cenove relaci do 15 tis byste doporucili?

[ Zpět ]
Datum: 25.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
  • Re: Trekking

         

    S GT nemám zkušenosti. Koukni na meridu mám crossway 8900 model 04 a max spokojenost. Cena je sice někde pod 20000,- ale co takhle crossway 8700sx model 05. Je za 14990,-. http://www.merida-bike.cz/index2.php

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LeV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trekking

           

      Má to uzamykatelnou vidlici?

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trekking

         

    Značka GT mě hodně zajímá, sice kolo od ní nemám, ale "teoreticky" ji mám dost přečtenou. Loni jsem se vážně zajímal o Avalanche 0.0 D, nakonec jsem vzal konkurenci (i když ani vlastně nevím úplně proč). K tématu: asi před měsícem jsem si tohle kolo prohlížel u nás v prodejně, s klidem říkám, že to bude velmi dobrý krosík. A také proč by neměl být. Teď si jen nevybavuji, jestli tam byla odpružená sedlovka, zajímalo by mě, jak chodí, ale to problém nebude. Vůbec bych se téhle koupě neobával. Jinak, jak říká LeV - určitě můžeš nakouknout k meridě (tam také určitě vybereš), i author, kellys, dema, laeder fox (to jsem možná nenapsal dobře, ale velmi slušná kolečka)..., prostě máš obrovský výběr. Ještě k té uzamykatelné vidlici - já jezdím na krossu poměrně dost, a ještě nikdy jsem neměl potřebu tu vidlici uzamknout, jednak ty české asfalty se přece jenom paušálně dost liší od např. rakouských a potom nějaká ztráta energie - nijak nepociťuji. Tak úspěšný výběr!

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trekking

           

      Odpruzenou sedlovku ma. Tohle mne prave trosku znervoznuje. Jak se takova sedlovka chova pri bezne jizde? Mozna to bude znit smesne, ale jsem v tomhle amater - nebudu se pri jizde "pohupovat"? :)

      Myslis si teda, ze zamykatelna vidlice nema prilis smysl? Nektere zajimave modely ji totiz nemaji a pro mne to doted byla prekazka.

      Jinak diky za cenne informace!

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trekking

             

        Já neříkám, že lok-aut na vidlici nemá smysl. Já ho jen nevyužívám (mám ho na horáku a ještě jsem se zamčenou vidlí nejel). Takže já osobně bych si klidně koupil vidlici bez zámku. Na druhou stranu jiní cyklisté Tě budou přesvědčovat, že zámek je vynikající, a budou mít pravdu - jim vyhovuje, používají ho. Myslím, že bys asi měl sáhnout po té se zámkem, nebo si třeba pak budeš nadávat.
        Sedlovka - při běžné jízdě ne NESMÍ pohupovat. Když by se houpala při jízdě po např. hladkém asfaltu, při každém záběru do pedálu by propružovala - to je chyba, potom ji musíš přitvrdit tím imbusem na jejím dolním konci. Já se o tyhle odpružené sedlovky trochu zajímám, zatím se mi zdá, že právě ty, co jimi jsou vybavené krossové meridy nebo právě GTčka, nejsou úplně dobré, resp. - jsou, ale pro jezdce s menší váhou. Rozhodně se v obchodě zeptej, jestli ta která sedlovka je vhodná pro Tvou konkrétní váhu. U některých sedlovek lze vyměnit pružinu za tvrdší. Pro úplnost dodávám, že teď mám namontovanou nějakou odpruženou za tisícovku a vpodstatě nejde vyladit, Takže už dlouho pokukuju po sedlovce s paralelogramem - je to jenom o penězích.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trekking

               

          Zdravím všechny, hlavě Airlina.Díky za výborné rady a postřehy, napsané navíc velice fundovaně a přitom čtivě a s humorem. Je vidět, že máš dlouhou praxi a kolo a vše kolem něj Tě hodně baví.
          Dlouho jsem nejezdil a chtěl bych zase začít a koupit si trekové kolo, které bude pohodlné a tedy také s odpruženou sedlovkou. Už mám zhruba vybráno. Asi Superior TS 450. Jsem úplný laik a tak by mě zajímalo, v případě, že bych stávající sedlovku měnil za jinou, (100 kg) co to ten paralelogram vlastně je, jak funguje, kolik stojí, zda by pro mě měl vůbec nělaký význam a nebyl pouze drahým luxusem. Je mi padesát a chci aby kolo dlouhá leta dobře sloužilo.
          omlouvám se za vpád, ale myslím si,
          že by dotaz mohl zajímat i druhé.
          MilanP.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MilanP)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trekking

                 

            Ahoj a díky za pozdrav, nicméně - machr rozhodně nejsem, stále se učím podle pravidla "čím víc vím, tím poznávám, že vlastně nic nevím". Rozhodně tu jsou kluci, kteří se vyznají a poradí více a fundovaněji, díky za to.
            V mém věku (46) už také vyžaduji do určité míry pohodlí, a s tím ta odpružená sedlovka souvisí zcela jednoznačně. Když si otevřeš některé sousední diskuze o odpružených sedlovkách, tak tam řadu názorů najdeš. Je to jako va všem - někteří ji chválí, jiní zatracují. Já ji chválím, i když jsem nějakou kvalitní zatím sám neměl. Musím došetřit. Obecně se tyto sedlovky dělí na teleskopické (všechno v jedné ose, hodně laicky - horní trubka se zasunuje do dolní)a s paralelogramem (nahoře zakončené dvěma raménky - paralelogramem, při propružení dochází k pohybu směrem dozadu a zároveň dolů, paralelogram se tzv. skládá a opisuje určitou dráhu. Těžko říct, jaká je lepší. Četl jsem samou pochvalu na teleskopy od rok šoku (cena cca 3 tis) i na paralelogram od ...a teď mi to vypadlo, je v letošním velokatalogu, cena rovněž 3 tis. Samozřejmě, jsou i levnější - teleskopy začínají na cca 400,-, ale to podle mě není úplně ono. Aspoň mě se neosvědčuje. Oba máme trošku "problémek" s váhou, na těch 100 kg jaksi nevím. Například sentůr vyrábí a u nás jsou k dostání dva paralelogramy, ten dražší celokovový cca 750,- přes internet, nicméně - vhodný pro jezdce 75 - 95 kg. Sice jsem již jinde sehnal informaci, že se do toho dají koupit tvrdší pružiny, ale zůstalo u informace. A že bych si někde nechal vinout pružinu sám... Takže nějaký můj závěr: jsem pro odpruženou sedlovku všema deseti (jezdím turistiku), vzhledem k váze odrazuji od těch levných, rozhodně chtěj při koupi vědět, jestli je vhodná na Tvou váhu. Jestli prodavač před Tebou půjde ke kolu a na ukázku ji stlačí pouhou rukou, jdi od toho (pakliže nejde seštelovat, obvykle imbusem v dolní části). Sedlovka se musí chovat jako pevná a propružit pouze na překážce, ne při každém šlápnutí do pedálů. Dej vědět, až něco koupíš. Díky a ahoj.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.05.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trekking

         

    Koukni a www.ebikeshop.cz. Tam se při koupi přes internet dá koupit Superior Rx 630 za 15800,- a má uzamykatelnou vydlici a vybavení Shimano LX

    [ Zpět ]
    Datum: 27.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

676 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024