reklama

Vidlice? Vidlice ...

Nedávno zde byl řešen rozdíl kros X horák. Zaujalo mne, že průměr kol (při použití širokých gum na horáku) je téměř stejný ;-D ...
Tedy: Bylo by možné užít MTB vidlici na krosu? Není nakonec dělení vidlic na krosové a MTB jen reklamním tahem výrobců?
Za názory budu vděčný (zkušeností asi moc nebude, že?)
Děkuji, Pavel

[ Zpět ]
Datum: 11.12.2007
Autor: pavka
  • Re: Vidlice? Vidlice ...

         

    Ono tam je více problémů. Pokud máš v-čka, tak budeš mít na špatném místě navárky na ně, protože brzdá plocha ráfků je v rozdílné vzdálenosti od náboje.
    Rozdíl v průměru kol je pak minimální pouze v případě, že na biku použiješ pořádný plášť a na krosu nějaký užší nižší krosový. Takže pokud bys dal na kros trošku vyšší plášť, tak už tam zase větší rozdíl bude. A místa navíc pro plášť u vidlic zase tak moc nebývá, takže i když se poloměr kola nezvedne moc, tak už může být problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice? Vidlice ...

         

    na příští sezonu směřuji jednoznačně k MTB na 29" kolech, kde rozdíl mezi krosem a MTB je vyřešen elegantně - dáš užší pláště a máš plnokrevného krose, nazuješ balony a máš MTB s vynikajicí prostupností terénem, jedna vidlice, jeden průměr ráfků, jedno kolo a pokaždé jiný dojem z jízdy. přišel jsem / a nejen já/ této myšlence na chuť, přestože jsem ji ještě před pár roky považoval za ptákovinu.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2007
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice? Vidlice ...

           

      Pro větší postavy určitě dobré řešení, ale problém s vidlicemi to neřeší. Pořád vybíráš ze stejné nabídky jako u krosů.
      Na příští rok možná bude slušná ta nová RST s 32mm nohama, na kterou už tu byl odkaz.
      Pak je tu drahá Reba 29ka a tím to s výběrem pomalu končí.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.12.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice? Vidlice ...

             

        Gary dává RS Tora nebo Foxe, můj ideál se ovšem podobá nápadně lehké pevné vidlici z karbonu - z obrázku znám Pells, Bontrager, DT - otázka je, co se tu bude dát koupi v reálu

        [ Zpět ]
        Datum: 11.12.2007
        Autor: vladaza
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice? Vidlice ...

               

          Tora se ale samotná moc sehnat nedá, tedy jedině s kolem a Foxky jsem u ná na 29ku taky neviděl.

          [ Zpět ]
          Datum: 11.12.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vidlice? Vidlice ...

           

      Počkej, to chceš říct že 29" MTB jsou stejný jako normální 28" ráfky ??

      [ Zpět ]
      Datum: 03.04.2009
      Autor: Holfi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vidlice? Vidlice ...

             

        Přesně tak.
        29" je jen smluvní číslo, ráfek je 622mm, stejný jako silniční či trekový 27". (Pozor, některé starší favority mají ráfek 630mm.)
        Takže do treka nebo do 29" můžeš mj. obout galuskové ráfky.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.04.2009
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vidlice? Vidlice ...

               

          Jen doplním, že silniční ráfky se silničním pláštěm není problém použít ani u 26tkového biku, protože obvod pořádného objemného bikového pláště je téměř stejný jako silničního i přes rozdílný ráfek. Je to ale možné pouze v případě kotoučovek, na v-čkách by nesedly brzdy.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.04.2009
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vidlice? Vidlice ...

                 

            Jj to jsem věděl, že i když je tam 2" rozdíl, do vidlice to pasuje (ostatně momentálně stavím Hi-VeloGauč se silniční zadní i přední vidlicí na 26" kolech, pláště 1,5) s tím že patky pro véčka tam budu navařovat, ale že 29" je vlastně jenom marketingový tah, jsem nevěděl. Díky za osvětlení.

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2009
            Autor: Holfi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vidlice? Vidlice ...

                   

              29" odpovídá průměru včetně pořádného objemného pláště, z toho to taky vzniklo.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.04.2009
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vidlice? Vidlice ...

                   

              IMHO spíše pro odlišení, aby bylo na první pohled odlišit 29" a 27" díly, a někdo se třeba nesnažil napasovat 29" kola do trekové vidlice. Prostě průměr ráfku je stejný, ale 29" kola nemusí do 27" vidle vlézt.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.04.2009
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vidlice? Vidlice ...

                 

            Silniční ráfky včetně silničních plášťů tam pásnou ale ty převody budou ve srovnání s žiletkou velmi trapné až ostudné :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 03.04.2009
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice? Vidlice ...

         

    Tak, jak ti rika Mlok uz na zacatku. Moje zkusenost- mel jsem na MTB s diskovyma brzdama i jednu sadu kol na silnici (vypleteny MTB diskovy naby a klasicky silnicni 28" rafky) s 23 mm plasti. Z rezervy cca 1,5 cm, kdyz jsem pouzil 26" kola s 2,1 plasti zbyla zhruba polovina pri pouziti 28" s uzkymi a nizkymi silnicnimi plasti. Asi by prosly jeste 25mm, krosovy sirsi a hlavne vyssi plaste uz ale ne.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.12.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vidlice? Vidlice ...

         

    prosím co je to za vidlici MANITOU Drake29 Super Air 29ER...je to na sup 929? Díky

    [ Zpět ]
    Datum: 03.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (karelret)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

362 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024