reklama

Montpáky

Ahoj,

poraďte mi prosím někdo jaké montpáky na sundavání plášťů si mám koupit. Hlavně aby byly kovový (koukal jsem na stránky Authora a tam nabízí umělohmotný, což se mi moc nezdá), šikovný a ne moc velký. Poraďte mi prosím výrobce či kde by se daly sehnat v Praze. Díky.

Jirka

[ Zpět ]
Datum: 25.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
  • Re: Montpáky

         

    Tak nevím proč chceš ty kovové, ty totiž poškrábou ráfky, ty plastové nikoliv, ale chtěl sem si je koupit, tak se zdá že máme odlišné názory, a ty kovové to uz nevím odkud jsou, jsou starší než já asi 30.:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montpáky

         

    Jirko, klidně si kup umělohmotný, vydrží hodně, váží málo a nepoškrábou. Nejlépe v cyklistickém obchodě kde mají zkušenost a ví co prodávají, supermarket raději vynech. Pořiď si tři, lépe se tak pracuje, ale jde to i se dvěma (s jednou jsem to nikdy nezkoušel). Kovové jsem snad ani nikde neviděl - kvalitní by měly být z leštěného nerezu, výlisky z plechu nejspíš stojí za p.r.d.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montpáky

         

    Ahoj.
    Ja bych se plastaku vubec nebal. Nikdy jsem nepouzival kovove. Bal bych se, ze mi odrou rafek...a vaha taky nic moc. Ja plastaky pouzivam jak na horske tak i na silnicku (a tam jde plast sundat obcas hodne ztuha). Jinak se prodavaji v kazdem cyklu.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Montpáky

         

    Také používám umělohmotné. Měl jsem sice kovové - výlisky z ocelového plechu, ale "škrábaly". Kdybys o ně jóóó moc stál, tak bych je snad dokázal najít a věnuju Ti je.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Montpáky

           

      Díky za Vaše reakce. Tak jste mě přesvědčili, že lepší jsou umělohmotný montpáky. Já se trochu bál aby vydržely a hned mi nepraskly.
      Začal jsem jezdit teprve nedávno, z mládí pamatuju kovový a bál jsem se, že umělohmotný jsou nějaká "finta na spotřebitele". I když s tím poškrábáním ráfku máte pravdu a taky asi není umělá hmota jako umělá hmota. Když máte praktický zkušenosti - to mě přesvědčilo.
      Co ty authorácký 3 ks za 49 Kč? To je dobrá cena, ne? Nebo jiný?
      Jo, někde jsem slyšel, že authorácký kola jsou OK (já mám stratose a můžu to potvrdit), ale díly a příslušenství od authora jsou šunty. Co si o tom myslíte?

      Jirka

      [ Zpět ]
      Datum: 25.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Montpáky

             

        Tyhle za 49,- jsou dobré. Stejně dobré jsou i za 39,- nebo za 27,- (myšleno za 3 ks).

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Montpáky

             

        dřív se používaly ocelový ráfky a ty se ocelovou pákou nepoškrabou (i když ty hliníkový taky ne, ty starý páky měly jinej tvar než ty dnešní plastový). Jo, umělohmotný stačí, občas se zlomí ale co se dá dělat.. Existují i jakési z údajně kvalitnějšího materiálu a asi 2x dražší, možná to funguje, ještě jsem je nezlomil:-) Na některé pláště stačí 1, na ostatní stačí 2, 3 jsou myslím už zbytečně moc, spíš jako rezerva pro případ zlomení.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

372 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024