reklama

kolo a mráz

zdar, chtěl sem se pozeptat jestli mráz dokáže nějak poškodit chod vidlice nebo nedej bože hyder???dík za odpovědi...

[ Zpět ]
Datum: 21.11.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (majkbajk (oplermich@seznam.xx))
  • Re: kolo a mráz

myslím že ne .. Jen pokud máš vidlici s pérem tak bude tužší ..

[ Zpět ]
    Autor: Jílke
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

"Vidlice s pérem" - obvykle mazaná vazelinou, ta právě za nízkých teplot tuhne... S olejovou by takové problémy být neměly.

[ Zpět ]
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Já mám péro s olejem a když jsem jel kolem -1supeň tak vidle byla docela hodně tuhá ..

[ Zpět ]

Olejem přímo mazaná nebo jen olejové tlumení ? To je trochu rozdíl.

[ Zpět ]
          Autor: Jarda

Olejové tlumení

[ Zpět ]

- vidlice mazaná vazelínou bude tuhnout a to výrazně
    - vzduchová vidlice bude mít o trošku nižší tlak (pokud byla huštěna uvnitř za výrazně vyšších teplot) a může tedy být potřeba jí lehce dofouknout (já foukám v zimě vidlici i tlumič na o 10% vyšší tlak).
    - olejové tlumení bude tlumit více, je tedy potřeba ho v zimě trošku jinak nastavit nebo se může stát, že u některých vidlic rozsah nastavení nestačí a je třeba dávat na zimu řidší olej (samozřejmě že ten hustší vidlici nevadí, jen to bude přetlumené a nebude se to chovat ideálně)
    - na pružinu u pružinové vidlice to nebude v podstatě vliv žádný

- hydrám to vadit nebude

[ Zpět ]
    Autor: Mlok
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (28 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017