reklama

Kam s kolem přes noc

Ahoj.
Rad bych se zeptal, jak to dělate s kolama, aby vám je přes noc neukradli. Nikdy jsem takhle s kolama necestoval a tak bych uvítal každou radu. Jde mi hlavně o to, jak ho zabezpečit přes noc. Do stanu se mi bohužel nevejde. Co třeba v kempech? Přivazat ke stromu, pořídit si nějakou plachtu?
Děkuju za každou radu.

[ Zpět ]
Datum: 23.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (djx ([email protected]))
  • Re: Kam s kolem přes noc

         

    Myslím, že nejlepším řešením je nespát v kempech. Plachta proti rose se hodí, aby kolo přes noc nezarezlo.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s kolem přes noc

         

    Pokud vás jede víc, je dobré provázat kola mezi sebou (to jsme dělali, když jsme přespávali na vlakáči). Nebo jak říkáš uvázat kolo ke stromu a lehnout si vedle něj - někde kde nejsi moc na očích.
    Jinak já doporučuju přespat na vlakáči někde na vesnici. Vždycky jsme počkali, až se vyprázdní hala a pak jsme uprosili paní výpravčí, jestli by nás nenechala přespat uvnitř. Zamknou Tě i s kolem a ty můžeš klidně spát.
    Na chlapa (výpravčího) jsme naštěstí ještě nenarazili. Pro všechny případy je dobré mít sebou i ženy a dívky co umí dělat smutné oči... :o))

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (hajky)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s kolem přes noc

         

    U mě by nebyl problem přespat kdekoliv...jsem zvyklej, ale přítelkyně... s ní je malinko problém. Je teda pro každou srandu, pěšky jsme toho prochodili dost, ale venku mimo kemp si je nejistá. Ikdyž jí říkam, že v kempu je to víc nebezpečné a že tam je větší šance o něco přijít. Myslím, že jí budu otužovat a že občas přespíme mimo (sama je pro), ale z počátku ten kemp budem asi muset navštívit....proto se ptam

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (djx ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam s kolem přes noc

           

      Já bych to kolo uvázal nějakým tenkým lankem k sobě + připoutal bych ho k nějakému stromu vedle stanu + provázat rám s oběma ráfky, a rozhodně bych na něj použil i zámek s otřesovým čidlem, aby to začalo ječet. V případě hezkého počasí bych zřejmě spal pod širákem vedle kola. Možná by se šlo domluvit se správcem, aby Vám to na noc někam zamknul. Je to šílený. Když si uvědomím, že tu někde vedle někdo psal, jak byli v Rakousku, kola měli na střeše auta, nechali to někde stát, přišli po 3 dnech a nic se neztratilo...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s kolem přes noc

         

    Vždy spíme pod širákem (za deště pod plachtou), kola provážeme k sobě a přikryjem. Zatim jsme měli asi kliku, nebo je to tím, že spíme přímo u kol - nikdy nebyl problém.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal_K)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s kolem přes noc

         

    První zasada je nespustit kola z očí. Kola opíráme jedno druhé, vytvoří takové ačko (řiditka kol musí být na opačných koncích). Takto opřená kola o sebe je pro jedince těžké oddělit. Nikdo si nemůže naříkat, že mu odřete zeď, nebo zámek (nemovitost) jak to na nás zkoušel pan hrábě na Mělníce. Přes kola přehazujeme krycí plachtu. Chrání kola před vlhkem a není vidět jaká kola máte a co je na nich navěšeno. Plachta musí být tmavá. My používáme maskovací (už jsem tady tom někde psal). Kromě lankových zámků (používáme dva, jeden s alarmem), provlékám oky plachty ocelové lanko. Lanko plachtu přitáhne ke kolům, takže nevadí vítr a "šikovným" brání ukrást aspoň přední kolo nebo sedlovku. Lanko s povlakem koupíte například v OBI a podobně. Dále kupte ve stejném obchodě vhodnou mosaznou trubku. Z trubky si užízněte si 4 cm trubičky. Tyto namačkněte na konce lanka tak, že nejdříve vytvoříte na konci smyčky (pozor aby vám smyčky prošly oky plachty). Doporučoval bych délku lanka tak 4 m (dle počtu svazovaných kol). Takovéto lanko lze též použít jako šňůru na sušení stanu, prádla atd.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marco)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam s kolem přes noc

         

    Jezdíme vždy asi tak v počtu 7-10 lidiček,záleží,jak to komu vyjde v práci.Na noc kola jistíme podobným způsobem,jako Marco, i když ne až tak důkladně.Každopádně stavíme stany vždy tak nějak do kruhu a kola pak parkujem uprostřed.Takže případní nenechavci mají ještě v cestě napnutý provázky od stanů.
    Pokud to však jde, snažíme se domluvit úschovu kol se správcem někde pod zámek.
    Příští rok uvažujem též o koupi stanu s větší předsíňkou,kam by se kola na noc vešla.Loni už takto naši spolucestovatelé kola parkovali a dobrý.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ErbyL)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

652 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024