reklama

Amulet 11,4

Dobrý den,
ohlížím se po novém kole tak kolem 20 000 Kč. Byl bych rád za vaše názory na Amulet 11,4 - výhody, nevýhody, zkušenosti... a také za jiné návrhy kol ve zhruba stejné cenové kategorii (max 30 000).
Děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 03.11.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Nikolas ([email protected]))
  • Re: Amulet 11,4

         

    Ahoj,
    tohle kolo jsem letos koupil svojí poloviččce, aby mohla jezdit se mnou po lesích a nemusel jsem se bát, kde jí z toho jejího starýho tleskačova aparátu co upadne.
    Kolo jsem vybrali ve velikosti tuším 17". Projel jsem ho jen párkát, takže postřehy budou takové "rychlostní", ale můžu pokud je zájem zkusit vytahat nějaká moudra z polovičky.
    Kolo je parádně tuhé, nevím jak je to s tlumením vibrací na hrbolatějších površích, ale reakce na záběr byla parádní (osobně mám 5 let staré Sintesi, které už pomalu končí a amulet byl opravdu podstatně dravější). Osazení kola je fakt bez problémů hlavní části LX, přesmyk na Deore nevadí a XT šaltr potěší. Jinak páčky jsou LX s obousměrným odřazováním - přesné bezproblémové.

    Jedinnou výtku bych měl asi k vidlici - na tak parádní kolo se chová zvláštně (já jsem měl R7 platinium a teď mám Rebu Race, takže jsem rozmazlenej). Současnou pružinu jsem polovičce povolil na doraz a vidla není zrovna z nejcitlivějších, hold pružina olej a mazání vazelínou má svá omezení.

    Ale suma sumárum, z toho co jsem viděl mladou na tom jet a jak se o kole vyjadřuje, je to Amulet 11,4 super kolo na kterém se dá jezdit pro radost, maratónky nebo i nějaký případný ten závod a kolo poskytuje dobrý základ pro případně další upgrady (vidla).

    Pro zajímavost přikládám odkaz na recenzi 10,3R z loňské série, vyjma toho je to podle mého hodně podobné kolo - geometrie, materiál rámu a o to hlavně jde, protože to ostatní stejně dřív nebo později odejde.
    Tady je ten odkaz
    http://cykl.cz/item/test-kola-amulet-10-3-r
    A ještě male hodnoceni Amuletu 9.6 (2005)
    http://www.bajkservis.cz/testy/mtbhardtail...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.11.2007
    Autor: Krtek007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Amulet 11,4

           

      Děkuji za rozsáhlý přízpěvek. Tušil jsem, že ta vidlice bude asi slabší článek u kola za 20 000 - hlavně jsem nechtěl, aby byla moc měkká. Ten rám by měl být stejný jako u Amulet 9,9 , (tedy i 10,3) - to se mi na tom kole nejvíc líbí - že by snad mohlo mít slušnej rám. Taky jsem tu četl špatné ohlasy na pedály Shimano 505, ale ty mi prodejce prý vymění za 520. Stejně asi počkám, na novej rok, až se z toho kola stane loňskej model, doufám, že ještě malinko spadne cena.
      Jen poslední dotaz: měřím 180cm - bude pro mě rám vellikosti 19"? Nevím, jestli budu mít příležitost si ho předem vyzkoušet.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Nikolas)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Amulet 11,4

             

        S tou vidlicí je to obecný problém všech pružinových vidlic. Pokud nemáš štěstí, že máš váhu akorát na standardní pružinu, tak je vždy třeba pružinu vyměnit, což u levnější vidlice může být významná investice navíc (ideální je pokusit se rovnou o výměnu pružiny při koupení).

        Velikost ti taky nikdo nepoví, protože je to hrozně individuální. Jednak každý výrobce má různě dlouhé rámy a jsou tam někdy i opravdu velké rozdíly (třeba Superior 16,5 rám je delší i než některé 18-19ky jiných značek). A druhak každý potřebuje trošku jinou geometrii při stejné výšce.

        Přeměř si současné kolo a porovnej s geometrií kola, které chceš koupit a hned uvidíš, jestli ti přibližně bude nebo ne.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Amulet 11,4

               

          S tim rámem: je mi jasný, že asi nikdo nemůže vědět, jak ten rám bude sedět právě mě (ani já nevím, jaký rám by mi seděl, protože jezdim na asi 12 let starym Olpranu, kterej byl na svoji dobu sice slušný kolo, ale... navíc má poněkud atypický tvar rámu, akorát vim, že se mi dobře ovládá, ale bolí mě z něj za krkem - takže je mi asi malej, hlavně krátkej). Smysl toho dotazu byl spíš takovej, aby mi někdo, kdo uz to kolo má nebo na něm jel, o něm něco řekl (např. 19" menší než standartní 19", nebo naopak větší, nebo že ty rámy jsou kratší, nebo delší atd.). Hlavně si myslím, že budu rád, když budu mít konečně nový kolo a dokonce i odpruženou vidlici, takže nějakou geometrii zas tolik řešit nebudu.
          Jinak samozřejmě taky děkuju za reakci.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.11.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Nikolas)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Amulet 11,4

                 

            Zkus případně s někým, kdo má hodně zkušeností zajít do cyklo krámu a nějaké rámy vyzkoušet (může to být úplně jiné kolo, pak si to porovnáš dle geometrií) a najít pro tebe zhruba optimální velikost.

            Jinak koukám na geometrii Amuletů http://www.amulet.cz/stazeni/geometrie1.pdf
            a 19ka má horní rámovou trubku 577mm. Bohužel dle obrázku to je skutečná délka horní rámové trubky, což je údaj na prd, protože dle slopingu pak bude výsledná délka různá (vždy je třeba porovnávat virtuální horní rámovou trubku, tzn. měřenou vodorovně).
            U 19ky bude pak ta virtuální horní rámová cca o 1-3cm delší dle velikosti slopingu. Skutečná délka tedy bude někde kolem 595mm, což je cca průměrně dlouhá 19ka (ani extrémně krátká, ani extrémně dlouhá).

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Amulet 11,4

                 

            Pokud přesně nevíš jakou velikost a geometrii kola potřebuješ, tak se bez vyzkoušení neobejdeš... Být Tebou, tak to bez toho neriskuji, pak by ses mohl divit...

            [ Zpět ]
            Datum: 05.11.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Amulet 11,4

                   

              Děkuji.
              Mohl bych se zeptat, zda někdo ví o nějaké možnosti, jak si v Praze vyzkoušet nějaké kolo Amulet (11,4 , 9,9 , 10,3), tedy asi nějaký obchod, kde je prodávají?

              [ Zpět ]
              Datum: 05.11.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Nikolas)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Amulet 11,4

                     

                Co se třeba podívat na stránky výrobce ? ;-)
                http://www.amulet.cz/cz/prodejci.asp

                [ Zpět ]
                Datum: 05.11.2007
                Autor: Jarda
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Amulet 11,4

                       

                  Například :-D
                  Díky - to jsem nějakou náhodou nenašel.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 05.11.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Nikolas)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Amulet 11,4

           

      S tou vidlicí je to trošku složitější. Není to sice žádná extra super vidlice, ale zásadní problém u tvojí polovičky bude ten, že má moc tvrdou pružinu na její váhu. V takovém případě bude špatně chodit každá pružinová vidlice i ty nejlepší jako Fox Vanilla.

      Totiž srovnávat třeba s R7, že jsi rozmazlený není úplně to pravé, protože R7 je v originálním provedení velmi necitlivá vidlice a podle mě Slate bude klidně citlivější (jen samozřejmě musí mít správnou pružinu na váhu jezdce).

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Amulet 11,4

             

        Jasně polovička je lehčí a výměnu pružiny plánuji na první generálku vidlice teť je na ni fakt tvrdá.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.11.2007
        Autor: Krtek007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

347 cyklistů (18 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024