reklama

Uhrazuje pojišťovna VZP...

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na dotaz, zda VZP by mi uhradila operaci očí na snížení, resp. nejlépe úplné anulování dioptrií. Sice nosit brýle mohu, jenomže kolikrát se mi už stalo, že svojí nešikovností nebo kvůli cizímu zavinění jsem o tyto brýle přišel, což finančně vyjde na dost peněz, zvlášť v případě, je-li člověk nezaměstnaný. A brýle které hradí pojišťovna jsou jak pro 100leté starce. Já upřímně doufám, že něco takové pojišťovna hradí, protože už mám pokrk všech brýlí a raději upřímně budu slepý než abych vzal na hlavu takové monumentální skla. Děkuji za pochopení a za odpověď.

[ Zpět ]
Datum: 23.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondrej)
  • Re: Uhrazuje pojišťovna VZP...

         

    Tak s tím zaplacením nepočítej. Musí ti stačit 150 Kč na brýle jednou za tři roky :-(((

    Já osobně o operaci očí začínám uvažzovat, spočítal jsem si, že za 10 let jsem za brýle a skla dal asi 35 tis. Kč, což by mi bohatě zaplatilo lasik operaci obou očí.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Plukovník)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Uhrazuje pojišťovna VZP...

         

    Nehradí. Kdysi některé pojišťovny hradily, ale už ne. Finančně se ale i tak operace rozhodně vyplatí a zdravotní rizika jsou minimální.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Uhrazuje pojišťovna VZP...

         

    Mam pocit ,že je možná korekce pouze jedna .Pokud máš brýle i na čtení tak Ti zůstanou.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (62jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Uhrazuje pojišťovna VZP...

         

    Od pojistovny muzes cekat maximalne jednou za asi dva roky prispevek na bryle v radu desetikorun,operaci si musis zaplatit sam.Operovat se da kratkozrakost(vrele doporucuju metodu LASIK,je sice trochu drazsi,ale mene bolestiva,rychleji se hoji a je mensi pravdepodobnost ze ti nejake dioptrie zustanou) i dalekozrakost.Obe vady zaroven vyresit operaci nejde jak uz psal jarda,protoze operaci posunujes oblast kde oko zaostri bud dal nebo bliz a v tomhle pripade by bylo potreba ji ne posunout ale rozsirit na obe strany.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Uhrazuje pojišťovna VZP...

           

      PRK je taky v pohodě, oproti Lasiku má menší riziko komplikací a bolestivost je také téměř zanedbatelná (vlastní zkušenost). Záleží na počtu dioptrií. Většinou se bere pod 4 dioptrie PRK a nad 3 Lasik. Je prý lepší dělat obě oči stejnou metodou.
      Doporučuji www.lexum.cz

      [ Zpět ]
      Datum: 24.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (McTorpedo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Uhrazuje pojišťovna VZP...

         

    Já bych se šel optat přímo na pojišťovnu. Je fakt, že pojišťovna hlavně hledá cestu aby nemusela proplácet nic, ale možná, že od určitého počtu dioptrií ...snad...za zkoušku to stojí.
    Moje matka absolvovala loni a letos laserové operace obou očí, kdy ji vyřízli čočky a vsadili nové Made in Texas. Vše na pojišťovnu. Začala hůř vidět, myslím ale, že v tom byl oční zákal.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

477 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024