reklama

Unik tlaku z vidlice Manitou Axel Platinum Air 80

Zdar bajkeri, muzete mi prosim nekdo z vas poradit. Mam rok starou meridu Matts special edition - vidle je tam bohuzel jen Manitou Axel Air 80. Je to kombinace pruzina + vzduch. Ja to foukam tak na 90 psi a je to docela v pohode. Ale ted posledni dobou se mi zacalo stavat, ze vzduch z vidle se z niceho nic sam vypusti a z vidle se stane okamzite "blato". Nestane se to na korenech v lese pri zatizeni vidle, ale treba normalne ve meste, najednou do foukne a tlak je kompletne fuc. Zda se mi, ze to ujde mezi pistem a nohou vidle, protoze naposledy mi to "psouknuti" az vystrelilo prachovku. Dal jsem to dneska do reklamace, ale nevim, co s tim muzou udelat, kdyz se to stava jen obcas. ALe kazdopadne je to na h... Jestli nekdo vite, cim by to mohlo byt, predem dekuji za radu. CUs, JEndys REAGOVAT

[ Zpět ]
Datum: 18.10.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jendys)
  • Re: Unik tlaku z vidlice Manitou Axel Platinum Air 80

         

    Pokud jsi to uz dal reklamovat- coz u rok staryho kola delas jenom dobre- nevim, co tady chces vic resit. Proste to musi spravit.
    Jestli ti unika vzduch a zvlast az takovym zpusobem, ze ti to vystreli prachovku, tak mas proste podelany tesneni vzduchove patrony. Neres to a nech to na servisu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.10.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Unik tlaku z vidlice Manitou Axel Platinum Air 80

           

      mate nekdo zkusenosti z dlouholetyho pouzivani vzduchovych vidlic?
      mam skareb 2 roky, vidlice ma pravidelnou udrzbu, ale letos sem ji uz musel jednou dofukovat. Da se cekat, ze to bude cim dal horsi?
      kolik takova vidlice vydrzi?

      [ Zpět ]
      Datum: 19.10.2007
      Autor: Hrabe-X
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Unik tlaku z vidlice Manitou Axel Platinum Air 80

             

        Ja mam vzduchovku taky 2 roky, takze ti s dlouhodobou vydrzi taky moc neporadim. Pri pravidelne udrzbe a treba aspon 1x rocne udelane repasi (ale zalezi, jak jezdis, treba to nebude potreba tak casto) se podle me neni potreba bat, ze by vidlice chcipla jenom z toho titulu, ze je vzduchova :o) . Myslim si, ze mnohem driv se ti vymlati pouzdra nebo se udela jakykoli vakl.
        Obcasny minimalni dofouknuti jednou za par mesicu je normalni.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.10.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Unik tlaku z vidlice Manitou Axel Platinum Air

         

    Klid, reklamace to vyřeší. Já jsem měl R7 Platinium 80mm a během jízdy se mi z ní v začátčce z ničeho nic vypustil zduch. Vidla začla pekelně houpat (3/4 zvidhu). Po chvíli během brždění se ozvalo něco jako výstřel a vylétlo těsnění na levé noze.
    Závěr byl reklamace s tím, že bylo vadně těsnění a jakási závada na kompresním prutu, už přesně si to nepamatuji. Vidlu mi zadarmo opravili, vyměnili co se dalo, ale raději jsem ji hned prodal (nový majitel o všem věděl) a ještě se mi neozval, takže myslím, že pohoda.
    Je to jen asi obyčejný problém těsnění, který se může stát a nic co by ti v rámci reklamace mohli neuznat.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.10.2007
    Autor: Krtek007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Unik tlaku z vidlice Manitou Axel Platinum Air

           

      Diky, chlapy, dneska jsem privezl bajka ze servisu - zaver, vnitrnosti vidlice v poradku, pouze vypadle tesneni, tak nevim, moc jim neverim, ale uvidime. SKoda, ze ted uz to moc nevyzkosim, bajk si pres zimu odpocine.

      Diky a cus, Jendys

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jendys)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

598 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024