reklama

Zájem okolí ...

Jako čerstvý majitel lehokola zažívám situace, kterou asi všichni znáte. Jde o to, že se Vás mnoho lidí ptá - de facto stále na podobné věci.
Nejsem člověk, který budí rád pozornost, ale člověk se vyrovná s tím, že je pozorován. Odpovídat ale stejný den třeba popáté na stejné otázky není nic moc. Budu jen rád když se alternativní cyklistika rozšíří a lehokol bude víc, ale někdy toho může být moc. A to mluvím jen o rozumných otázkách. Zatím si říkám, že si nejbližší okolí zvykne a už bude vědět, ale kdo ví...
Jakou máte zkušenost Vy? Až by si člověk pořídil takový leták typu FAQ :-))

[ Zpět ]
Datum: 15.10.2007
Autor: MirekS
  • Re: Zájem okolí ...

         

    Tohle už se tady někde řešilo v podobném tématu " Co na vás lidé volali, když jste je míjeli na lehokole? ". Zkus to vyhledat. Bude to tak rok zpět. Pozornost budí už jen to, že šlapeš před sebou a ne pod sebou. Moje zkušenost je nejčasteji taková, že mě lidé považují za invalidu, který je nemohoucí na ruce!:-)))) Protože mám spodní řízení. A já jsem zatím nemohoucí na záda!:-)))) Ale jinak první rok na mě u nás ve městě pokřikovali všíchni.... malé děti, dospělí i mě honili všichni místní psi. Jediné, které to přešly naprosto chladným pohledem byly kravičky ve výběhu místní soukromé farmy. I když si mě taky prohlížely dost nevěřícně. Ted´už si všichni místní většinou zvykli a neřeší mě. Spíš si myslím, že mě považují za místního neškodného blázna.:-))))

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: Martis
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=271 tak isto sa pridavam, vseobecny zaujem okolia je neprehliadnutelny

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2007
      Autor: miso-BA
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      podobně , je to o zvyku, psi ovšem štěkají pořád - jak blbí. pokud ovšem někde zastavím a lidi se zeptaj, tak odpovídám slušně a věcně . leho , samozřejmě, chválím a vyzdvihuji pozitiva - ať mají o čem přemýšlet. dělám tomu prostě osvětu a neplacenou reklamu a dělá mi to svým způsobem "dobře".

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2007
      Autor: vladaza
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    Lehokolo podle mě deformuje lidské povahy. My, co jezdíme na klasice, odjakživa dolů šlapeme a nahoru se hrbíme, což je přirozenost lidské většiny. ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      To jako že oni nahoru šlapou a dolů mají proleženiny o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      pěkná úvaha:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2007
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    když jedu sám, tak jedu většinou tak rychle, že než někdo stačí něco říct, jsem pryč, takže případné dotazy a narážky buď neslyším nebo ignoruju (nebudu se přece vracet, abych nějakému halekači, co ani neumí pozdravit, odpověděl "jak se na tom jezdí", "kolik to stojí" či "jestli mě z toho nebolí záda":-) ). Pokud někde zastavím a někdo přistoupí a ptá se, tak samozřejmě odpovím. Že to stojí stejně, jako jakékoliv jiné kolo srovnatelné technické úrovně. Že se na tom jezdí dobře. Že hlavní výhoda spočívá v rychlosti a pohodlí. Že bez problémů sjedu kdejaké schody a některé i vyjedu nahoru. Že se to řídí normálně pomocí řidítek (musím si pořídit flevo..). Že to není domácí výroba, ale tovární stroj, který je možno běžně koupit ve všech dobrých cyklistických obchodech (každý má měřítka dobrého cykloobchodu jiná:-) ). Zasvěcenějším tazatelům hrdě přiznám, že se s podstatnou částí expedice Nordkapp-Gibraltar znám osobně a jezdím na kole stejné značky. Atd. Samozřejmě, když vidím, že se dotyčný skutečně zajímá (nebo sám jezdí na ležáku), což se stává velmi zřídka (navíc většinou v zahraničí), jsem samozřejmě vstřícnější.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: PavelŠ
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Ad: - Vyjedu schody nahoru

           

      To zní docela drsně. Slyšel jsem, že někteří umí najet s lehokolem na obrubníky.
      Pro mě je to zatím docela problém. Napadlo mě podřadit a zkusit zabrat před schodkem, ale moc mi to nejde... Nejsem schopen přenést váhu dozadu.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2007
      Autor: MirekS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ad: - Vyjedu schody nahoru

             

        Pokud máš odpruženou vidlici, tak obrubník chodníku není problém, ale taky to není pro začátečníky. Já na Azubu 4 vyjedu i přes 12cm obrubník na kolmo, 7cm pod úhlem asi 60° a na 4cm není problém jít tak, že jedu podél něj, hodím šikovnou kličku, přední kolo vyjede, zadní maximálně chvíli ustřelí podél něj, ale to se uřídí. A to mám 20" kolo a pneumatiku na 7 atmosfér (ale ne Schwalbe Marathon)
        Doporučuju trénovat tak, že si najedeš pečlivě kolmo, pečlivě vyvážíš kolo jako bys ses chystal závodit v jízdě na pomalost, a zhruba asi tak krokem (cca 5-7km/h) do toho obrubníku najet. Hlavní je při tom nebrzdit, ale zezačátku není potřeba zkoušet nadlehčovat předek šlápnutím do pedálů nebo něco. To je pro pokročilé, časem na to přijdeš. Zezačátku je fakt potřeba jenom vyzkoušet si, jaké to je, dostat ten pocit výskoku do hlavy aby se tím drncnutím člověk nenechal rozhodit. Nejdůležitější je kolmo, ne moc rychle a ne moc pomalu. Vypěstovat si oko na to, co se dá vyjet jak rychle atd.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2007
        Autor: Jirka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ad: - Vyjedu schody nahoru

               

          ... no a až zjistíš, že vyjet jeden schodek není problém, tak zkusíš vyjet dva a zjistíš, že to taky není problém. A potom tři, čtyři, ... (nesmí být ty schody moc příkré, aby se kolo nepřevrátilo). Dva schody jsou stejně těžké jako jeden, u více je už potřeba dávat bacha na to převrácení.
          mám azub max a na některé menší obrubníky (cca 5-8cm) najíždím klidně 30-40 km/h

          [ Zpět ]
          Datum: 15.10.2007
          Autor: PavelŠ
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ad: - Vyjedu schody nahoru

               

          A ještě bych dopručil vzít si sebou posuvné měřítko a úhloměr.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.10.2007
          Autor: PeJa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    To je dělaný? se mě ptají nejčastěji, já na to - to mě vyrostlo samo na zahradě. A kdo vydrží a ještě se zeptá - jak se na tom jezdí? Já říkám na h...o, musí se šlapat a když nakopnu motor, ještě to žere benzin. A mám větinou pokoj.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: Finn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      Ty, vo..e! To je tedy drsný! Tebe bych nechtěl v marketingu firmy na lehokola!:-(

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2007
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zájem okolí ...

             

        To tě docela chápu.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2007
        Autor: Finn
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      Jezdím po okolí už dva roky, v místě bydliště už žádné „pozdvižení“ nepůsobím. Podobně jako píše Martis, jsem pravděpodobně považován za neškodného blázna :-) . A možná i jsem - z trojkolky jsem stále nadšený, beru dotazy jako možnost propagace lehokol a proto mě neobtěžují, snažím se na ně vždy odpovědět. Navíc mé zkušenosti jsou až na malé výjimky kladné, obzvlášť děti jsou trojkolkou nadšené. Poměrně dost šoférů, i v místě kde nemám přednost, zastaví (hlavně při odbočování vlevo ) a ukážou abych jel – asi si myslí, že jsem postižený i na těle a ne jen na duchu:-) Relativně dost šoférů mě zdraví i ve vzdálenějších místech (takže to nemohou být známí), pohodářští motorkáři skoro všichni a veteráni téměř bez výjimky. O to víc zamrzí, když na pozdrav neodpoví některý
      z „ klasických“ cyklistů.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.10.2007
      Autor: drak
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zájem okolí ...

             

        Ted me tak napada, jestli ta zvlastnost lehokol, trikolek a podobnych neklasickych kol neni bezpecnejsi, nez klasicke kolo. Klasicke kolo kdejaky ridic prehlidne (nevedomky a casto i vedomky), ale toho neklasickeho kola si vsimne snad kazdy. Vcetne ridicu. Treba ti mava, abys jel, jen kvuli tomu, ze si tu podivnou vec chce vice prohlednout. A navic....ona takova trojkolka asi nezasvecenemu cloveku dost pripomina invalidni vozik, nebo takove ty voziky na kterych se slapalo rukama...coz mozna nektere ridice prinuti k tomu, aby byli opatrnejsi:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.10.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: bezpečnost

               

          no a když ještě trochu zavangluješ, jak se tu již zmiňovalo...

          [ Zpět ]
          Datum: 15.10.2007
          Autor: pateson
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    Chce to si zvyknout. Mě je to jedno, vždycky jsem byl jiný než většina :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: pateson
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    Ti co mě znají kratší dobu by mě před čtyřmi lety možná nepoznali. Když jsem lehokolo pořizoval, skoro jsem se až snažil být vždy a všude nenápadný, nepoutat pozornost. Svezení na lehokole mě ale chytlo tak, že jsem si ani neuvědomil, jaký zájem okolí to bude přitahovat. A tak jsem prvních pár týdnů myslel, že mě snad šlahne. Na co ti lidi proboha furt civí? To ještě neviděli kolo nebo co? Musí si mě furt tak prohlížet? No byla to hrůza. Ale časem se to poddalo. Zvykl jsem si na to, že mě neustále oslovují zcela cizí lidé. Naučil jsem se časem jaké odpovědi uspokojí které tazatele. A teď už si ty reakce okolí užívám, denně cestou do a z práce. Jezdím kolem hlavního nádraží, což zajišťuje přísun nového obecenstva co mě ještě nezná. A jezdím stále stejnou trasu každé ráno ve stejnou dobu, což zajišťuje, že trolejbusáci a autobusáci mě naopak už znají. U brány do firmy nemusím obvykle ani přibrzdit, securiťáci uvidí zdálky moje světla a už zvedají závoru. Prostě to chce chvíli vydržet, a negativa přejdou v pozitiva.
    Pokud chceš recept jak dotěrné lidi snadno odpálkovat, tak jeden existuje, jak už jsi naznačil. Ale není ani potřeba letáček. Stačí něco jako vizitka, papírky s internetovou adresnou (nebo víc adresama). Pokud jezdíš na Azubu, můžeš požádat firmu Azub aby ti poštou poslali hromádku vizitek, nečekal bych, že by za to cokoliv chtěli. Když se někoho potřebuješ zbavit, hodíš po něm vizitku a jedeš.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      A proč bych se měl chtít někoho zbavovat???...To nechápu. Podle mě, pokud se budu na lidi osopovat, odhánět je a budu ironický, vytvoří si na lehokolisty akorát tak názor, že je to tlupa nevychovanců a libových frajerů, kteří kolo používají na vlastní zviditelnění a exhibici!:-( A když už lidi projeví zájem, tak se z lehokolisty vyklube jen ubožák. Pokud chceme, aby nás bylo víc - a já bych si to přál - tak tohle nám nijak neposlouží. Chovejme se ke druhým tak, jak sami chceme, aby se oni chovali k nám.Třeba v provozu. A to je pravda! Odtud pak pramení všechna ta agresivita mezi lidmi v dopravě - machrování, frajeřinky a neurvalost. Začne to třeba na lehokole a končí za volantem a na úřadech!:-( Fuj!!!

      [ Zpět ]
      Datum: 16.10.2007
      Autor: Martis
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zájem okolí ...

             

        Pochopil jsem Jirku jinak. Doufám, že dobře. Vizitky AZUB se mi zdají jako dobrý nápad. Je to maličkost, kterou mohu pro AZUB a i pro sebe udělat. Vizitkou se to dá urychlit pokud člověk nemá čas, nebo dát lepší informaci tomu, koho to skutečně zajímá.
        Myslím, že nemám problémy odpovídat a taky budu rád že se lehokola rozšíří. Jen mi toho napoprvé přišlo moc, nebo to narazilo na moji nechuť být středem pozornosti. Navíc vždycky když vykládám stejnou věc poněkolikáté a k tomu těsně po sobě mám sám takový vnitřní nepříjemný pocit, že se opakuji. Ale zkusím zkombinovat ty vizitky a změnit mého nazírání :-).

        [ Zpět ]
        Datum: 16.10.2007
        Autor: MirekS
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zájem okolí ...

             

        ono hlavně záleží na povaze a náladě dotazovaného, aktuální situaci a stavu tazatelů. Někdy na cestách skutečně nemám náladu se s někým bavit, řeším třeba úplně jiné problémy. Nejsem nikým placen za propagaci lehokol ani necítím žádnou vnitřní potřebu je šířit jako nějaké náboženství, myslím, že pro propagaci dělám už hodně tím, že na tom jezdím. Přesto jsem se nikdy na nikoho neosopil, většinou ale odpovídám stručněji, než by si tazatel možná představoval (i když často se mi zdá i stručná odpověď poněkud nadbytečná, např: "dá se na tom jezdit?" "jistě" - jinak bych na tom asi těžko jezdil, ne?). Rozumný člověk pochopí, že na některé dotazy musím odpovídat furt dokola a už mě to třeba i nebaví. Často se objeví i takový, který se evidentně chce na něco zeptat, ale neudělá to, protože nechce otravovat. Někdy, když mám náladu, se s někým bavím klidně čtvrt hodiny, popíšu mu jaká všechna kola existují, kdo je vyrábí, kolik stojí atd. Ale někdy třeba náladu nemám a to se na mě nesmí nikdo zlobit:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.10.2007
        Autor: PavelŠ
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Zájem okolí ...

               

          Přesně tak, poznám kdo se ptá ironicky, tomu odpovím ve stejným stylu a kdo má opravdový zájem, s tím dám třeba i pivo a pokecám když mám čas. Ale nemám důvod propagovat jakýhokoliv výrobce lehokol, nemám od něj reklamní kolo, ale svůj výtvor.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.10.2007
          Autor: Finn
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zájem okolí ...

                 

            Ale úspěšně bys mohl propagovat výrobce křovinořezu :o))) Přemet Podlaha by z tebe měl určitě radost :o)))

            [ Zpět ]
            Datum: 16.10.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zájem okolí ...

                   

              Vidíš, to mě nenapadlo, musím se hluboce zamyslet a vetřít se do receptáře.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.10.2007
              Autor: Finn
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zájem okolí ...

                     

                Čti pozorněji a třeba pochopíš, co jsem já a PavelŠ napsali.

                [ Zpět ]
                Datum: 16.10.2007
                Autor: Finn
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Zájem okolí ...

                 

            Taky nejsem placen výrobcem lehokol. Nemám žádné reklamní kolo. Svá kola jsem si koupil a řádně zaplatil. Přesto mi to problémy nečiní. Podělit se o zkušenost s lehokolem tady nebo v reálu kdekoli jinde. Pochválím to a vytknu tomu ono. Ale nikdy nemám na kole tolik naspěch, abych nemohl s někým hodit řeč. Asi to bude tím , že mám lehokolo jako zábavu a relax po večerech a víkendech pro radost a nechvátám na něm denně do práce jako Jirka.:-) Do práce jedu na kolobrndě či na klasice. Ale i na té kolobr. mě občas někdo zastaví a vyptá se. Řeknu, co vím, příp. mu řeknu at´se nezlobí, ale že právě pospíchám a jestli má zájem se něco dozvědět víc, tak dáme řeč jindy a jinde. Jedna slušná věta a uháním dál. Pusa mi neupadla a nemusím tahat ani žádné vizitky.:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 16.10.2007
            Autor: Martis
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zájem okolí ...

                   

              Čti pozorněji a třeba pochopíš, co jsem já a PavelŠ napsali. Sem to mělo přijít. Taky sem byl nepozornej a tak to dopadá.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.10.2007
              Autor: Finn
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Zájem okolí ...

                   

              tak to vůbec nejsme prasata, teda ve při... píšeš v podstatě totéž, co já.

              [ Zpět ]
              Datum: 16.10.2007
              Autor: PavelŠ
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Zájem okolí ...

                     

                a taky v podstatě totéž, co Jirka

                [ Zpět ]
                Datum: 16.10.2007
                Autor: PavelŠ
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Zájem okolí ...

                       

                  Fakt???To jsem si nevšiml - akorát že níkoho nepotřebuji odpálkovávat, ani rozhazovat vizitky. Ale jinak jsme se tedy shodli, když myslíte.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 16.10.2007
                  Autor: Martis
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Zájem okolí ...

                         

                    nesmíš brát všechno tak doslova

                    [ Zpět ]
                    Datum: 16.10.2007
                    Autor: PavelŠ
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    TO že to kolo budí pozornost mi ze začátku vadilo hrozně. Časem si člověk prostě zvykne. V bezprostředním okolí už pozornost nebudím. Už se ani prodavačky v obchodě v přilehlém městě nechodí dívat jak odjíždím apod. Zkrátka všichni už mě viděli :o) Ta pozornost odrazovala ženu od koupě tři roky. Už ale taky leží.
    Já to prostě beru jako malou daň za velké pohodlí a nádheru jízdy v leže.
    Mám nacvičené odpovědi na nejčastější otázky a v podstatě odpovídám aniž bych přemýšlel. Pokud to někoho opravdu zajímá, což poznáš většinou po první větě, odpovídám rád a věnuju mu potom jednu vizitku, kterou mi poslali kluci z Azubu, abych nemusel vypravovat historii lehokol a o tom, co všechno se vyrábí a co je na co dobrý stále dokola.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.10.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    To, že budím pozornost mi nijak nevadí, je to v poho, děckám zatroubím na trubku (prý to zní jak když polechtáš kačenu - jak někdo jednou poznamenal), babkám zamávám atd. Většina lidí mne zprvu považuje za invalidu, ale vždycky si pak dobře pokecáme. Ale zjistil jsem jednu věc - že jsem poněkud nebezpečný pro provoz.
    1. případ - jedu po cyklostezce, kolem křoví, kopřivy. Proti mne pán a paní na kole, ženská kouká doslova s otevřenou hubou, míjíme se, pak slyším rachot, ohlédnu se a ženská se válí v tom křoví a kopřivách. (Jak jsem se koukal dozadu tak jsem tam málem skončil taky).
    2. případ - jedu po cyklostezce, proti mne rodinka na kolech - pán, kluk, paní. Otec se synem se zastavili a koukají co to kolem nich jede no a máti taky koukala, ale nezastavila a vzápětí byla celá rodinka na hromadě. Naštěstí se to obešlo bez zranění (i když lékárničku vozím).
    Teď jenom čekám, kdy to nějaký automobilista napálí do strou nebo tak něco.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.10.2007
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      S tím bych si hlavu nelámal. Hezká holka v mini je pro provoz mnohem nebezpečnější :o))))

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      myslím, že nink způsobil to, že nějaký řidič automobilu sledoval více jeho než vozovku, svodidla atd...

      [ Zpět ]
      Datum: 20.10.2007
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    Leták by se zešel. Aspoň tě nebude bolet huba a možná někdo rozšíří řady lehopovalečů.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.10.2007
    Autor: Jihra
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Zájem okolí ...

           

      tak tak, vím minimálně o jedno, který takhle díky mě už leží a letos byl prvně na srazu.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.10.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Zájem okolí ...

             

        ANO! potvrzuji. jsem to já :-) a ležím velmi spokojeně..

        [ Zpět ]
        Datum: 26.10.2007
        Autor: zoop
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Letáčky atp..

           

      Omlouvám se za delší a možná poněkud off-topic příspěvek JAK JSEM SE ZAMILOVAL (DO SKLÁDACÍCH KOL): bylo nebylo, jednou takhle jsem byl na zájezdě v Anglii a tam bylo pred kostelem připoutané složené kolo Brompton. Naprosto mě uchvátilo, do té doby jsem nic podobného neviděl. Namísto prohlídky kostela jsem okukoval kolo. Po chvíli jsem pod sedlem objevil provázkem přivázaný svazeček vizitek s pár údaji o kole a kontaktem na prodejce. Bylo evidentní, že tam jsou k volnému odběru. Jednu jsem si utrh (mám uschováno) a doma pak zjistil podrobnosti. Pokládám to za nejlepší způsob propagace. Od Azubu jsem koupil zatím 3 kola (2 skládačky a 5). Skládačku jsem myslím měl jako jeden z prvních v Praze a samozřejmě budil všude pozornost, v tramvajích atd. Tak jsem požádal Azub, ať mi pošlou vizitky, což udělali a já je rozdával vážnějším zájemcům (a taky vím už min. o jednom, co si skládačku pak koupil). Když vizitky došly, požádal jsem v Azubu o samolepky, které lepí na kola, vyrobil si sám podkladové kartičky, proděravěl, přivázal, rozdávám...
      Podle mého názoru je taková propagace nejúčinnější a nejlevnější. Určitě by téměř nikomu nevadilo vozit na kole přivazaný svazek papírků, co nic neváží... myslím, že Azub tohle dost podceňuje a zbytečně se tak připravuje o další kupce.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.10.2007
      Autor: zoop
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    Klidně bych se nebál věnovat leták od Azub, sám jsem se k tomu přes ně dostal a nakonec mám úplně jiný lehokolo.
    Řekl bych, že jde o prvotní informaci.
    Bydlíme teď nově vedle základky a jednou jsem slyšel, jak kolem mýho kola šla učitelka s klukama. Ti byli nadšení co je to za stroj a ona jim říká - no, on šlape rukama napřed a on je určitě invalida, jdeme..
    Pak jsem odjížděl pryč a kluci i s učitelkou stáli na zastávce autobusu a dívali se, že je to úplně jinak...a byli nadšení.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2007
    Autor: Ludez
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Zájem okolí ...

         

    Právě tuto neděli se mě opět ptali ,, Jak se na tom jezdí". Jako na kole odpovídám, a pak padala otázka za otázkou a byl jsem doma o 20 min. později. Asi by to chtělo opravdu nějaký leták, pro případ, že povaleč nemá moc času. Je fakt,že jak jsem začínal jezdít na leháči, tak mě zájem okolí překvapoval. Zájem se sice nezmenšil, ale já si už zvykl.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.10.2007
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

155 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024