reklama

nevyžádané zvuky ze sedlovky

Hoj,
každý z vás se někdy setkal se zvuky, které jeho dvoukolý miláček vydává, aniž by bylo zřejmé kde je původ tohoto zvuku. Vše je stíženo faktem, že veškeré zvuky se přenášejí po rámu,jako ve vzduchu. Můj nevyžádaný zvuk vychází z místa uchycení sedlovky a při každém přejetí nerovnosti se putuje po rámu. Jeho frekvence je zesílena na maximum zejména na koskách. Jsem vysoký a tak mám sedlovku vytaženou téměř na maximum (po risku vyznačení maxima, takže zakončení zůstává stále hluboko v rámu). Tento problém mám na obou kolech na kterých jezdím. Setkal jste se někdo s tímto problémkem a dokázeli jste ho nějak řešit. Díky za radu.P
Dále bych se chtěl zeptat, čím to, že pokaždé když přehodím na 3 a 4 kolečko od spodu, zdá se mi jajko kdybych měl povolený střed, tzn. při šlápnutí cejtím jakoby vůly. Někdo mi říkal, že to je nesprávnou délkou řetězu.?

[ Zpět ]
Datum: 01.10.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (chozzé)
  • Re: nevyžádané zvuky ze sedlovky

         

    Zkus pořádně očistit jak sedlovku, tak i sedlovou trubku. Ikdyž se to nezdá, tak se tam časem dostane špína a pak to pěkně chroupe...
    Dalším původcem těchto zvuků může být povolený zámek u sedla, resp.zámek dostatečně nesvírá lyžiny sedla. Mně se celkem pravidelně provozem malinko povoluje a pak to pěkně praská.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nevyžádané zvuky ze sedlovky

         

    Nemáš náhodou sedlovku s paralelogramem?!?
    Moje sedlovka rovněž vydává nevyžádané zvuky a na rady jiných jednou trubku promáznu, podruhé zase očistím, pak zase promáznu, pak zase očistím... Nicméně zvuky jsou tu za krátký čas znovu.
    Raději jsem si na ně zvykla :o)))

    To druhé budou zřejmě obroušená kolečka na pastroku a vytahaný řetěz. Kolik na něm máš?!? Nechce už vyměnit?!?

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nevyžádané zvuky ze sedlovky

         

    Příčina může být i v tom kroužku co obebíná tu rourečku rámu v níž je ta tyč zastrčená. Zkus ho víc dotáhnout a případně sudej a vyčisti.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nevyžádané zvuky ze sedlovky

         

    Hlinik x hlinik muze vydavat hrozny pazvuky, uz kdyz je mezi nima smitko prachu. Vycisti to a sedlovku znova namaz vazelinou. Nezaroste ti do ramu a mela by prestat rvat.
    Dal to muze byt i v uchyceni sedlovych lyzin do zamku sedlovky= zase rozebrat, poradne vycistit a dotahnout. Casto dokaze vrzat i samotny sedlo, vetsinou to delaji jeho lyziny v miste uchyceni se samotnym sedlem. Zkus tam kapnout olej.

    Kolo, ktery obcas nevrze= mrtvy kolo :o)

    Delka retezu urcis tak, ze kdyz ho prehodis na nejvetsi talir a nejmensi pastorek, rolnicky (ozubeny kolecka v patce saltru) maji byt svisle pod sebou.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: nevyžádané zvuky ze sedlovky

         

    Měřím 192 cm a mám stejný problém. Musím mít hodně vytaženou sedlovku a čas od času jsou při jízdě slyšet zvuky, jako bych jel na rezavé Ukrajině.
    Pomáhá jediné: vyčistit a namazat sedlovku.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin99)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

320 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024