reklama

Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je háček? Objednali js

Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je háček? Objednali jsme si trail-gator.Manžel i já mám kolo s průměrem kol 70 cm (trekingové Leader-Fox) a 3 letý syn \"12\"ku (Ravo svišť)-u manžela vše v pohodě, trail-gator plní svou funkci-chlapům to spolu jde. Ale já mám na kole nosič, kterého se opravdu nechci vzdát (vozím brašny) -byl i ve vybavení kola-a díky němu je na mém kole trail gator nepoužitelný, při tom jsem viděla, že lze mít na kole nosič i trail-gator..myslíte, že je to tím, že mám kolo příliš velké a že by třeba pomohlo mít horské menší? ( U mě je i problém, že jsem měla sedlo úplně dole a upínák na trail gator mi jej zvedl tak, že matně dosáhnu špičkou na zem a cítím se vysoko a nejistě).
Nebo se problém vyřeší, až syn dostane větší kolo??? Protože jinak budu odsouzena tahat vozík s mladším dítětem a řádným nákladem a ne k tomu, aby mě syn díky trail-gatoru mohl tlačit..Prossím, máte někdo nějakou radu, přeci mě v tom nenecháte.

[ Zpět ]
Datum: 30.09.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (kosicek ([email protected]))
  • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je háček? Objednal

         

    je to pro mě španělská víska a proto si myslím - proč nekontaktovat prodejce, dovozce, nenajít nějakou informaci přímo na stránkách výrobce. v nouzi bych zkusil kontaktovat firmu Azub, která tu "tyčku" taky nabízí a poprosit o radu. Domnívám se, že zařízení nemůže být zcela univerzální a musí se vybírat podle typů kol, které má spojit. Ostatně soudím, že až syn dostane větší kolo bude chtít přece jezdit sám! Mám dva syny a bez tyčky jsme se zcela obešli a kluci jezdili od začátku sami, nepoužívali jsme ani kolečka. Domnívám se, že tak vznikají akorát špatné návyky.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2007
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je h

           

      No, ohledně Gatoru také neporadím, ale zaujala mne docela jiná věc ;-) "...že matně dosáhnu špičkou na zem..." Tohle je snad ta úplně nejzákladnější věc co se kola týče, ne ? Pokud budu mít kolo správné velikosti a nastaven správný posez, tak nikdy na zem přeci nedosáhnu... ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 30.09.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je h

             

        Jardo, můj manžel v tom také nevidí žádný problém, předto si myslím, že bych měla dosáhnout oběma špičkama na zem-už jen kvůli nasedávání a vsedávání (mám navíc pánské kolo) a také kvůli balancu, kdybych musela někde zastavit a na kole měla náklad..I když rám mám velký správně, mám nad rozkorokem mírnou mezeru-ale s takovými věcmi-namontovanými pod sedlem jsem před víc jak4 mi lety, kdy jsem kolo vybíra-prostě nepočítala..'-)

        [ Zpět ]
        Datum: 01.10.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kosicek ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je h

               

          No tak to se tedy opravdu mýlíš. S tyčí sice nejezdím, ale co to je jezdit s nákladem moc dobře vím. Jezdím dost na těžko a mít v brašnách i více jak 20 - 30 kilo není pro mne opravdu žádný problém. A to bych řekla je váha mnohem vyšší než malé dítě s tyčí.

          Správnou výšku sedla zjistíš jednoduše - stoupneš si vedle kola a sedlo by jsi měla mít přesně u hrotu pánevní kosti - myslím takový ten výčnělek z boku. Pokud si sedneš na kolo, pak by si při došlapu patou na šlapku v nejnižším bodě měla mít mírně pokrčenou nohu. Jestliže máš takto nastavené kolo, což je správně nastavené, pak nemůžeš nikdy dosáhnout špičkou na zem, pokud sedíš na sedle.
          Pokud na zem došlápneš, tak potěš bůh, to si snad kopeš při jízdě kolenama do brady, ne?!? Pak teda rozhodně nezávidím tvým zádům.
          To, že máš mírnou mezeru mezi rozkrokem a rámem, když stojíš, to je správně. Měla by být cca 3 - 4 cm.

          A co se týká sesedání a nasedání - dost dobře si neumím představit, jak tyhle akce provozuješ. Běžně je to tak, že při sesedání se kolo mírně nahne na tu stranu, kterou nohu právě pokládáš na zem. U nasedání si prostě dáš nohu na šlapku, odrazíš se, přidáš druhou a sedneš na sedlo. Předpokládám teda, že před zahájením stojíš obkročmo nad kolem.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.10.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je h

                 

            Ach, jo, tak jsem si to vyzkoušela a teď jak sedlo mám zvedlé (díky držáku na tyč), tak se mi tak nějak dotýká hrotu pánevní kosti..do brady jsem se sice dřív nekopala, ale šplapalo se mi příjemně-z výšky to jde určite lépe, to je jasné..záda mě nebolela-zatím nikdy. Ale díky, tak to se budu muset naučit jezdit z vysoka-opravdu jsem byla vždy zvyklá dosáhnout letmo dvěma špičkama na zem a při zastavení ze sedla vůbec nesesedávat a jen balancovat ze špičky na špičku.
            tak díky za radu :-) protože chci jezdit na těžko s brašnami a zároveň s tyčí, takže jsi mi objasnila, že teď to mám opravdu správně a musím mít takhle zvedlé sedlo, i kdybych žádnou tyč tam neměla,,

            [ Zpět ]
            Datum: 01.10.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kosicek ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je h

                   

              No, musíš - nemusíš... Každý je svého štěstí strůjcem a tahle pravidla o základním nastavení kola prostě svojí logiku mají. Ale dodržovat se nemusí :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 01.10.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je h

                 

            Nejen že se "kope koleny do brady", ale podle mne jí musí i dost brzy bolet svaly na nohách.
            Tohle byla první věc, kterou jsem kdy na kole seřizoval. Jako kdysi neznalý jsem měl sedlo dost nízko. Ano, jezdilo se tak dost pohodlně. Ale po velice krátké době mne prostě nohy "přestávaly fungovat" bolestí. Jak nejsou svaly skoro úplně napínány, tak se brzy unaví. A to bylo už po 20-30km !
            Takže na nějaké lážoplážo projížďky "kolem baráku", a nejlépe po rovině, se to dá, ale na delší kopcovité trasy už v žádném případě... Pokud tedy pak nechci každou chvíli zastavovat kvůli tomu, že mne bolí nohy ;-)

            Jinak samozřejmě nikomu nic nenutím, každý ať si jezdí jak chce a na čem chce... Jen se pokouším poradit, ať to zkusí a pak uvidí jestli je to lepší nebo ne.

            [ Zpět ]
            Datum: 01.10.2007
            Autor: Jarda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je háček? Objednal

         

    Trail Grator používáme a kolega ho používá na trekingovém kole s nosičem a bez problémů. Tvůj problém bude nejspíše ten, že mám menší kolo, než tvůj manžel.
    Řešením je použít podložky pod tu část, která je přidělána na hlavovém trubce u syna. Přidal bych podložku pod ty horní šrouby, čímž se dosáhne toho, že trail gator bude více narovnaný a možná by se mohl nad nosič dostat. Zároveň se synovo přední kolo zvedne více od země, taže záleží, aby ho neměl moc vysoko.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.09.2007
    Autor: pro_pa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je háček? Objednal

           

      Díky, takže je to asi jasné, možná bude stačit, až syn dostane k narozkám větší kolo a tyč bude narovnanější-protože i řidítka budou víše, protože teď to jeho kolečko je nadzvedlé v horní hranici....teď je to pro nás stejně zatím jen odlehčenější alternativa k vozíku-jen na krátké trasy zkusmo. Nedávno oslavil 3tí narozeniny a zároveń se naučil držet rovnováhu a jezdit sám, takže ještě není zralý na něco víc, ale třeba příští léto už by mohl část vandru odšlapat sám a tam jsou pro nás nocič i tyčka nepostradatelná, proto mě zarazil tento problém-přitom distributor uvádí, že je možno nosič na kole mít..ještě bych ale měla možnost půjčit si horské kolo s nosičem..a kolega..jak má asi velké kolo pro malého cyklistu, jestli se mohu zeptat.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (kosicek ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je háček? Objednal

             

        Používáme k tomu následující kolo:
        http://www.author.cz/kola/katalog/&aid=0...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.10.2007
        Autor: pro_pa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosím, můžete mi někodo vysvětlit, v čem je háček? Objednal

               

          Tak zadní nosč na kole (a to mám nosič pořádný), trail-gator a kolo pro dítě velikosti 16 jsou opravdu slučitelné, spadl mi kámen ze srdce :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (kosicek+)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

302 cyklistů (4 přihlášení)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024