reklama

Maji kratsi kliky i vyhody anebo jen nevyhody?

Koupil jsem si nove kolo a s bohuzel kratsimi klikami 170 mm a mam jakoby pocit "horsiho zaberu" a jako bych slapal "na rotopedu", i kdyz nemuzu vyloucit, ze to souvisi i s polohou riditek.
(viz. http://www.nakole.cz/diskuze/tema.php3?id=5838 )

Ted nevim, jestli na puvodnich klikach bylo 172,5 nebo dokonce 175 mm, ale 170 to urcite nebylo a proto se ptam:

Muze prosim mit 5 nebo dokonce jen 2,5 mm takovy zasadni vliv na ucinnost slapani, anebo maji kratsi kliky oproti delsim naopak i nejake vyhody, ci se spis jedna jen o muj (neprijemny) pocit ?

(Stare kliky ale na nove kolo prehazovat nechci, ze ty nove maji hezci a zrejme i lehci provedeni s "o jednu packu v tacu mene")

[ Zpět ]
Datum: 26.09.2007
Autor: VladaS
  • Re: Maji kratsi kliky i vyhody anebo jen nevyhody?

         

    5 mm na klikád je dost rozdíl. Jezdím pořád 175 kliky, které jsou pro mě akorát.
    Před pár lety jsem koupil za dobrou cenu 170ky a myslel si, že to nebude až takový rozdíl a to byl můj omyl. Vydržel jsem to 3 měsíce a šly pryč.
    Obecně platí, že pro frekvenční šlapání můžeš mít kratší kliky, pro silovější delší.
    A pak samozřejmě dle délky nohou.

    U kratších tedy můžeš mít opravdu pocit, že máš malou sílu do záběru.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.09.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Maji kratsi kliky i vyhody anebo jen nevyhody?

           

      Mno to jsi mne moc nepotesil ;-( ...

      Merim asi 173 cm (kazdy muze mit ale jinak dlouhe nohy) a s temi delsimi (i kdyz se musim podivat, jestli jsou 172,5 anebo 175) se mi opravdu slapalo tak nejak lepe (slapu take spis silove), i kdyz jeste resim problemy se riditky (predstavcem).

      Ted mam kolo necely tyden, uz ma jinou kazetu (s tim jsem ale pocital hned), predstavec bude dost pravdepodobne take na vymenu a ted jestli nehodit radeji kliky "Tracer Durabi" ze stareho kola, ktere jsem tam nemel moc dlouho, ale vyhovovaly, i kdyz ty novejsi se mi libi, ze maji v tacu z jedne packy kliku a jsou mozna lehci.
      Bohuzel na to nemam naradi (kde jsou ty casy, kdy jsem mohl libovolne rozebirat "obcas vrzajici" klinky ;-)...)

      Jo a jeste mam "velkou spotrebu pumpicek a blatniku" (viz. ten horejsi odkaz), takze do toho kola asi za chvili pomalu vrazim jeste jednou tolik, co stalo cele a jsem v tom krame mozna "nejlepsi zakaznik" ;-( ...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.09.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Maji kratsi kliky i vyhody anebo jen nevyhody?

             

        Zkus si změřit délku nohou do rozkroku. Na výšku 173cm by se v případě, že nemáš delší nohy už ty 170mm použít daly.
        Ale zase když píšeš, že jezdíš spíše silově, tak to je zase spíš na ty 175ky.
        Zkusil bych je chvíli jezdit, jestli to není jen tím, že jsi byl zvyklý na delší, pokud po chvíli ti přijdou horší, tak bych se vrátil ke 175kám.

        Já mám 84,5cm nohy do rozkroku a pro tuhle hodnotu a frekvenční jízdu mi ty 175 sedí.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.09.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Maji kratsi kliky i vyhody anebo jen nevyhody?

               

          Presel jsem ze 7-mi kazety na 8-mi a treba 30/23 mi prijde oproti navyknute 30/24 vetsi rozdil, nez jsem cekal.
          (tu vysku v rozkroku ted bohuzel nemam cim zmerit)
          Tu 23 misto 24 ale mit musim, protoze jsem byl zvykly na dost velky rozsah prevodu na jednom tacu (a ne porad sachovat smykem) a kdybych mel opet 11- 28 (jako driv) a ne nynejsich 11-30 tak bych se tak daleko na jednom tacu nedostal.
          Pochopitelne mi ted ale pripadaji "tezsi" i jine prevody, ktere zustaly nastesti stejne, jako driv.
          Asi to chce opravdu vickrat projet (zatim mi cas nedovolil vic nez dva kratsi vylety 90+70 km, i kdyz uz i na tech se dalo ledacos poznat a na tom druhem vyletu uz jsem vic mohl porovnavat, co je jinak a bohuzel vetsinou hur, nez driv :-(...).
          Ted jsem zdvihl ten predstavec a zatim jezdil jen po dvore dokola ;-), ale mam pocit, ze bude urcite chtet i zkratit, coz se samozrejme pozna mnohem lepe na silnici a ty kliky urcite take.
          Safra mam to kolo od minule stredy, jel jsem teprve 2x (kdyz bylo hezky tak, jsem presouval veci ze stareho kola a vic opravoval a vylepsoval, jako treba delal novy drzak na GPS ze stary nepasoval apod.) a zitra zas jedu do pondeli do Jeseniku, kam si kolo vzit nemuzu a jak bych rad, ale to by mi asi pritelkyne, ktera na kole nejezdi a uz tak na nej zarli dala ;-( ...
          Doufejme ze v utery nebude zas nejaky "marast", protoze ja mohu klidne zmohnout, ale PDA a nove kolo (s blatniky ktrym zatim moc neduveruju a jeste jsem je nevyzkousel) radeji ne ;-) ...

          [ Zpět ]
          Datum: 26.09.2007
          Autor: VladaS
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024