reklama

Krossová vidlice x hydraulická brzda.

Ahoj všichni. Včera ve vlaku jsem - nechtěně, ale jinak to ani nešlo - vyslechl dost bouřlivý rozhovor na téma, jestli je vidlice na krossovém kole vhodná pro použití hydraulické brzdy. Což by mě zajímalo.Tahle vidlice je mnohem subtilnější než u horského kola, a když se "vezme" za brzdu - nezačne se nějak kroutit? Máte někdo kotoučové hydry na svém kole? Jaké jsou Vaše zkušenosti a názory?

[ Zpět ]
Datum: 20.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
  • Re: Krossová vidlice x hydraulická brzda.

         

    na své vidli mám kvůli kotoučovce pro jistotu pevnou 20mm osu a ty kotouč chceš mrsknout na trekkingovou vidlici:-) No zkus, však úchyty tam jsou, pak dej vědět Jinak kotouč na trekkingovém kole jsem viděl jen jednou v životě.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kovar)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krossová vidlice x hydraulická brzda.

           

      Ale ne, já to tam nechci. Mě jen zajímá, jestli to s vidlicí nedělá nějaké nepravosti. Ty úchyty se dělají na krossových vidlích už dost běžně, to ale - podle mě - neznamená, že ta vidlice je na to stavěná.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krossová vidlice x hydraulická brzda.

         

    Tak já taky něco přidám...

    Myslím, že tato kombinace bude asi nevhodná. Opravdu by se mohla vidlice kroutit. Slyšel a četl jsem o problémech MTB vidlic, které jsou o hodně bytelnější, i s obyčejnými mechanickými kotoučovými brzdami.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Krossová vidlice x hydraulická brzda.

         

    jee kluci tak ted jste mne torchu rozhodili,
    pac uvazuji o Kelly's Phanatic
    tedy cross+disk a tahle vase debatka mne torchu zamrzela.
    mate s tym nekdo konkretni skusenosti ?
    nechctel bych dat 20K za kolo na kterym si pak rozbiju hubu z duvodu nevhodnych komponent...

    dik za odpovedi

    PS Phanatic - http://www.cyklomoravec.cz/index.php?ln=cz&...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HausO)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krossová vidlice x hydraulická brzda.

           

      Netušil jsem, že se dá kolo s tímhle osazením sehnat tak levně. A ta vidlice nevypadá jako jiné krosové odpružené, připomíná spíš horskou, řekl bych, že prostým bržděním jí nic neuděláš, protože stejně budeš limitovanej adhezí plášťů nebo přelítnutím přes řídítka a vetší brzdnou sílu ta vidle přenášet nebude. A vypadá opravdu festovně.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Krossová vidlice x hydraulická brzda.

           

      Nemyslím, že by sis rozbil ústa. Spíš mi jde o vhodnost použití téhle brzdy jako takové k tomuto typu vidlice. Já totiž neznám nikoho, kdo by tuhle kombinaci na krossu jezdil. Vím pouze jedno - na VĚTŠINU odborných prodavačů se nelze spolehnout. A za tím si stojím. Otevřel jsem si Tvé kolo na netu, ta vidlice se zdá bytelnější.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

351 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024