reklama

široké pláště na krosa

Mám krosa s rozšířenou stavbou Apache Wakan a scháním na něj nějaké širší pláště 700*45, nebo 28*1,90-95. Dáte někdo typ.

[ Zpět ]
Datum: 04.09.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (chozzé)
  • Re: široké pláště na krosa

         

    Jasně... ! http://www.imexpo.cz/index.php?cnt=dtl&...
    Akorát cena Tě položí (cca 1200,- á kousek). Vše ostatní luxus. Ještě se dělá verze bez kevlaru, ale u českého dovozce ji neměli, tak se zkus podívat třeba na německé obchody, tam bys ji měl sehnat bez problémů.
    Igen ?!
    Supr! :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2007
    Autor: igen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: široké pláště na krosa

           

      Nevim jaké má ten plášť vlastnosti, nikdy jsem ho nejel. Jen mi celkově ten luxus není tak úplně jasnej, když za ty prachy dostaneš plášť vážící jak sjezdovej a úzkej jak galuska :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: široké pláště na krosa

             

        622 - 50 galuska, to by byly spurty !! :-)))
        Je to crossový plášť, takže jsem měl na mysli vlastnosti, které v této kategorii využiješ. Tzn. ochrana proti defektu, odvalovací schopnosti, výdrž, chování v mírném terénu, ochrana proti procvaknutí... Stačí ??
        :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 04.09.2007
        Autor: igen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: široké pláště na krosa

               

          50mm v provedení Schwalbe není žádné extra šířka (tohle teď neberu z pohledu crossu), pro takovou šířku nechápu, jak je možný, že je tak těžkej. To, že je na větší obvod kola mu přidá jen 20g (porovnání s totožným pláštěm pro 26" kola, dle webu Schwalbe má ve 26" 860g).
          A když vemu, že takový Smart Sam ve 2,25 (pro 26" kola) ve verzi alpencross (tedy jak se snake skin ochranou, tak ochranou běhounu proti defektu) váží 680g, má nějaký vzorek a je výrazně širší...

          Prostě při takovém vzorku a šířce bych to viděl i s přidanou ochranou proti defektu tak maximálně na 600g, jinak bych si ho už určitě nekoupil. Pár gramů navíc se dá i na rotačních částech, ale když už kola na crossu jsou těžší než na biku a ještě tam dát takhle těžký plášť, to už bude váha jak blázen.

          [ Zpět ]
          Datum: 04.09.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: široké pláště na krosa

                 

            Nevím, jestli jsi ho (plášť :-)) někdy držel v ruce, je dost silný. Proto ta váha. Osobně nepovažuji pro cykloturistiku váhu kola (i jednotlivých součástí) za prioritní. Samozřejmě záleží na úhlu pohledu. Za sebe musím říct, že jsem se trošku ze začátku obával, jak to pofrčí, ale jsem spokojen! Jen dodávám, že jezdím plynule, pro jízdu brzda-noha skutečně nebudou ty nejvhodnější.

            [ Zpět ]
            Datum: 04.09.2007
            Autor: igen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: široké pláště na krosa

                   

              Taky nejsem gramař, jezdím na pohodu a nezávodím. Ale přeci jen určitá váha se už nesmí překračovat, pak je to znát hodně jak se to postupně všude nasčítá. Kdybych gramařil na pláštích, tak bych přes 500g pláště nejezdil.

              To že je tam hodně materiálu ti věřím, ale k čemu je to dobrý? Na kombinaci Albert/Smart Sam nedefektím vůbec a to dávám plášťům zabrat v mnohem horších podmínkách, kde k defektu přijdeš snáze (ostré šutry a pod věci v těžším terénu). Samozřejmě jednou přijde defekt na každém plášti, tomu ani sebelepší ochrany nezabrání věčně.

              Jediné použití, kde bych tu váhu a extra ochranu proti defektu (jestli je tedy při té váze ještě výrazně lepší než snake skin + raceguard u SS, pokud ne, tak to vůbec nechápu tu váhu) u takovéhleho pláště akceptoval jsou dlouhé expediční výpravy natěžko do exotických zemí (kde není možno snadno koupit jiný plášť).

              A pokud jezdíš pořád plynule, tak bych předpokládal, že převažuje asfalt (a tam jsem s defekty neměl problém ani na 200g lehkých silničních pláštích).

              [ Zpět ]
              Datum: 04.09.2007
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: široké pláště na krosa

         

    Resil jsem to same, vic jak 700*40 jsem nesehnal. U Sirera v Brne meji nejake plaste KENDA a prodavac tvrdil, ze jsou 45, ale ten vzorek byl strasne hladkej ... Vozil jsem SCHWALBE Huricane 700*40 (sezenes za 399,-/ks), hrubejsi vzorek (jen na boku), pekne drzeli v zatackach, ale po jizde na tezko se vazdu rychle sjely. Naposledy jsem nahodou koupil SCHWALBE Land Cruiser 700*40 (250,-/ks), ale trosku me zarazilo, ze kdyz jsem je nasadil a nafoukl, tak vic jak 35 v realu nemaji :(

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Puk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: široké pláště na krosa

           

      Skutečná šířka je často hodně nadhodnocená, právě zvlášť u Schwalbe. Záleží to tedy i hodně na šířce ráfků.

      Příklady:
      většina 2,25 Schwalbe plášťů na 19mm širokém ráfku (vnitřní šířka, což je většina XC-All mountain ráfků, některé XC jsou i užší kolem 17mm), na těchto ráfcích je skutečná šířka 53mm (platí pro RR, NN, SS, Alberta, vše měřeno pro více kusů). A měly by přitom mít 57mm.
      Na 23mm enduro ráfku pak stejný Albert měl 56mm, tedy už téměř to co u Schwalbe slibují.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: široké pláště na krosa

           

      Díky všem za pomoc, nakonec jsem koupil Schwalbe Land Cruiser 28*1,75-je to přesně ten typ pláštů, kterej jsem si představoval (něco jako allmountain lyže mezi carverama). tzn. širší než na crossech obvyklé (vhodné i do variabilnějšího terénu), nadruhou stranu stále na asfaltě rychlé.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (chozzé)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: široké pláště na krosa

         

    Kenda Klaw XT 29x2,1
    http://www.bike-forum.cz/img/upload/fotogalerie...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: široké pláště na krosa

           

      Ty vypadaj dobře a mají i slušnou hmotnost (680g ve 2,1).

      [ Zpět ]
      Datum: 04.09.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: široké pláště na krosa

           

      ono 29 pláště pasujou na 28 kola? Takze cela kategorie 29" MTB je jen taková habaďůra a tyhle kola maj stejně velký ráfky jako my na crossech?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2007
      Autor: Kejml
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: široké pláště na krosa

             

        Ráfky jsou naprosto totožné, 29" palců tomu říkají proto, že s pořádnými plášti jsou ta kola větší.
        A ostatní komponenty jako vidlice jsou stejné taky.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: široké pláště na krosa

               

          Přesně tak. I když než crossovou vidli to už raději čistý železo, to alespoň nekope a v zimě mu nevadí sůl.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.09.2007
          Autor: Petrun
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: široké pláště na krosa

             

        Mno, 26" mají i některá dětská "krosová" kola. Že by 26" MTB byla jen taková habaďůra?

        [ Zpět ]
        Datum: 07.09.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MioEgo)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: široké pláště na krosa

               

          Jo, biky jsou jenom povera.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.09.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: široké pláště na krosa

           

      Proboha jen ne Glaw XT, strašně hází na ráfku! Já nakonec sehnal IRC Nothos, jsou super a rychlejší. Taky Maxxis Ignitor se dá sehnat v rozměru 29\".

      [ Zpět ]
      Datum: 18.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mato ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: široké pláště na krosa

         

    http://www.pells.cz/default.asp?lang='CZ&...
    Ale moc bych je nedoporučoval. Během 100 km jsem píchnul x-krát, na asfaltu jsou zase strašně pomalý. Výměna za Schwalbe Marathon - viz výše a spokojenost (až na cenu).

    [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (nemokleff)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: široké pláště na krosa

         

    Ahoj. Mám dotaz tak trochu mimo toto téma a spíš pro autora dotazu. Přemýšlím také o rému Apache Wakan. Jaký je? Téď jsem trochu zbrkle koupil krossové kolo a uvidím jak se bude rám chovat, vybavení dobré, ale mám strach z toho rámu. Zatím jsem nic pozitivního na toto kolo neslyšel. Prostě jsem to uspěchal a tak přemýšlím o výměně rámu. A ten Wakan se mi zamlouvá. Takže jaký je?

    [ Zpět ]
    Datum: 14.09.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Michal.P)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: široké pláště na krosa

         

    Kenda Karma a WTB Nanoraptor

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2007
    Autor: Santus
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: široké pláště na krosa

           

      Kde bych prosímtě sehnal tu Karmu 29"? A Nanoraptor se už prý nevyrábí :(

      [ Zpět ]
      Datum: 21.09.2007
      Autor: miťo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: široké pláště na krosa

         

    Jezdí někdo na 29" WTB Nanoraptorech ?Podělte se prosím o své zkušenosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (pa--ja)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: široké pláště na krosa

         

    Mám o něco užší: Maxxis 700×42C do terénu.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2008
    Autor: Bin-Laďin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

232 cyklistů (6 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024