reklama

mapy

Čauky všem. Když si teď budete číst můj příspěvek, tak pravděpodobně si budete myslet že jsem úplný analfabet. Bohužel můj dotaz není sranda, ale myslím vše vážně. Hrozně ráda jezdím na kole, nejvíc silnice a tak možná pochopíte proč se tak blbě ptám. Kolikrát si lříkám že bych jela po nějaké cyklostezce, dokonce i mapu mám, ale teď to hlavní. Jak poznám že je to nějaká cyklostezka třeba s asfaltu,dlaždic nebo něco takového. Mám vždy obavy že mě to hodí na nějaké lesní cesty ještě k tomu neznačené.Lesní cesty by mě ani tak nevadily, ale jedu v sobotu minimálně 100 km, v neděli to samé a pak každý km navíc strašně bolí. Prostě jinými slovy - neumím číst z cyklistické mapa, proto se nesmějte a poraďte mi. Díky

[ Zpět ]
Datum: 25.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Milena)
  • Re: mapy

         

    obráť sa na Radku (je v tom jednotka, teda aj v inom :-)))). a jej stránky http://www.vrstevnice.com/

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (joci)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mapy

         

    Tak předně, co máš za mapu? U každé mapy je tkzv. legenda, pomocí které by mělo jít určit o jaký typ cesty se jedná. Pokud vezmu např. mojí oblíbenou KČT 1:50000, silnice je široká,ohraničená plnou čarou. A jelikož mapy KČT jsou vytvořeny na základě map vojenského kartografického ústavu, může na nich pozorné oko vyčíst i povrch silnice, její šířku a šířku vozovky.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2007
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mapy

           

      Doteď jsem si zakládal na tom, že mám ježkovy voči, ale asi už ne. Ty šířky z mapy nevyčtu ani s nasazenou optikou. ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2007
      Autor: abernathy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: mapy

             

        :-) No já teď nemám žádnou mapu u sebe, takže to nevidim, pokusim se alespoň po slepu. ;-) U silnice, nebo u některejch cest s pro vojáky asi nějakým strategickým významem, je na ní uvedeno (většinou někde uprostřed) v závorce asi něco jako: (A6/4). Pokud se nepletu (a jestli tak ne moc) tak to "A" znamená asfaltový povrch, "6" je šířka silnice a "4" by měla být šířka vozovky. Možná to neni úplně přesně takhle, tak ať ně kdyžtak někdo chytřejší opraví. Už to vidíš?

        [ Zpět ]
        Datum: 25.08.2007
        Autor: Zakarr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mapy

               

          Tohle tam sice opravdu je, ale to je informace jen pro klasické silnice, u kterých je stejně jasný, že to silnice jsou.
          Problém je u menších cest, kterých je spousta asfaltových, ale to se častu už z žádné mapy nepozná, jak KČT, tak Shocart používají symbol pro zpevněnou cestu a to v reálu pak znamená cokoliv od asfaltu až po šotolinu se slušnýma šutrama.
          Takže často se nepozná předem vůbec nic.

          Já řeším přesně opačný problém, asfaltu se snažím vyhýbat a občas se mi stalo, že i čárkovaná cesta (což by neměla být ani zpevněná cesta) byl asfalt. A naopak plná (tzn. zpevněná cesta) byl skvělý technický úsek pro fulla.

          Cyklotrasy taky nic neznamenají, to nemusí být občas sjízdné ani pro mě na fullu (tedy minimálně ne celé). Pro příklad známá cyklotrasa ze Šeráku dolů po červené do Ramzové.
          To byla opravdu technická lahůdka pro mě a celý jsem to nedal a asi 8x si šlápnul na zem a potlačil pár metrů. Pro zajímavost pár fotek z této cyklotrasy:
          http://data.mlok.net/fotky/

          [ Zpět ]
          Datum: 25.08.2007
          Autor: Mlok
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: mapy

                 

            Muhehe, dobrá lážoplážovka pro rodinku na pohodovku :-)))
            Jo, to označení silnic jsem uváděl jako takovou spíš zajímavost. Máš pravdu, že povrch cesty se poznat nadá, maximálně tak možná vytušit. Jistý jsou jenom silnice.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.08.2007
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: mapy

               

          To jsem blázen, civím do mapy č. 14 KČT 1:50000 a nic takovýho v ní není, ani v legendě. Akorát modře vyznačený symboly a čísla cyklotras. Tak nevím, je to mapa z roku 1999.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.08.2007
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: mapy

                 

            Tady příklad:
            http://data.mlok.net/fotky/vyrez.jpg
            Třeba ta silnice v levé části má 5(6)A

            [ Zpět ]
            Datum: 25.08.2007
            Autor: Mlok
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: mapy

                   

              Ale jak jsem uvedl výše, tak je to pouze pro klasické větší silnice pro auta, kde je to nanic. Tam je jasné, že to je sjízdné vždy i na silničce.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.08.2007
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: mapy

                 

            Jo tak sem to označení uvedl nesprávně (já jak to nemám před sebou...). Je to tak jak ukazuje Mlokův obrázek. Ale ten popis sedí 5(6)A - 5m vozovka, 6m i s krajnicí a "A" je asfalt.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.08.2007
            Autor: Zakarr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: mapy

                   

              Bylo to nedorozumění, kouknul jsem do starý mapy, jedenáctka z roku 2001 už to má. Jako když na štáb 91. maršbatalionu přišly šifrovací knihy. :-)))

              [ Zpět ]
              Datum: 25.08.2007
              Autor: abernathy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: mapy

                 

            Jo tyhle mapy jsou úžasné pokud jsou v pořádku.Tento týden jsem byl ve Šluknovském výběžku a tam jim to kapánek nevychází to označéní místně a ani na mapě a tak jsme si kapánek zabloudili.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.08.2007
            Autor: Hnuso
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: mapy

                   

              To aby nám sem cizáci nelezli :))))
              Jen pro zajímavost, co nevycházelo?

              [ Zpět ]
              Datum: 28.08.2007
              Autor: petrp
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: mapy

                     

                No označení tras směrem na Království od Jiříkova.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.08.2007
                Autor: Hnuso
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: mapy

         

    Teda abych ještě doplnil přímo k tvému dotazu, přímo jak se pozná povrch cesty ti nepovim. Něco jako povrch tras snad začal do svých map značit SHOCART, ale ten nevedu, takže neporadim a nemůžu spolehlivě říct. JInak jak jsem psal nahoře, rozdělení cest podle typu je v legendě.
    V případě, že cesta nevede lesem, tak se taky dá povrch cesty vypozorovat podle ortofotomapy.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.08.2007
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mapy

           

      Přímé označení povrchu má Shocart v nových cyklomapách. Je to docela dobré, ale označena je jen menšina cest, sem tam v cyklisticky zajímavých oblastech je to o něco lepší.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.08.2007
      Autor: Mlok
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: mapy

           

      Kartografie se na cyklomapách také snaží zobrazovat povrch cyjkotras. Jak moc to souhlasí s realitou ale nevím...

      [ Zpět ]
      Datum: 26.08.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

393 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024