reklama
Země: Česko Česko

"Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

Pokud vám ještě zbývají síly na nějaký výšlapy v kopečkách a nevíte kam jet, zkuste Lužické a Žitavské hory, užijete spousty lesních cestiček, kořenů a kamenů, výjezdů (i s tlačením) i sjezdů (podle odvahy), případně i pěkné asfaltky s minimálním provozem. Já se do té východní části dostanu zřídka, v neděli jsem využil vlak do Jablonného a byla to fakt paráda, navíc počasí umožňovalo výhledy od Sněžky, přes Trosky, Bezděz, Říp po Milešovku. v německé části je taky spousta cest, daj se využít i značené běžkařské a směrovky jsou i na neznačených. Stačí tedy občanka, mapa a pár eurunek :).
Fotky z neděle : http://pepikw.rajce.idnes.cz/Luzicke_a_Zitavske... .
Ojbinem jsem jen projel, ten si nechám na pěší výlet s dětmi.

Tip pro bruslaře: mezi Kytlicemi, Novou Hutí a Horní Světlou je nový hladký asfalt (10km), provoz minimální a inlajnisti to začínaj docela využívat - teda spíš jsem při návratu do DC potkával takový inlajnistky ve stylu Barbie :)))

[ Zpět ]
Datum: 20.08.2007
Autor: PepikW
  • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

         

    Lužické hory jsou ošklivé, jsou tam infikovaná klíšťata a přepadávaj tam cyklisty..... ne vážně - to byl jen pro odrazení davů cyklistů a turistů - kvalita cest podobná jako na Šumavě, ale bez davů turistů a cyklistů. Možno zajet na zříceninu Tolštějn, k vidění pískovcové věže, lidová architektura, lesní asfaltky k cyklistice přímo vybízení. V kytlicích je ve škole muzeum - zachovalá jednotřídka z první republiky a výstava umění. Dobrý výchozí bod je Cvikov, odtud na Tolštejn a zpět obloukem přes Kytlice, dle variant asi 60 km.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (n. Šlojíř ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

           

      Jo Tolstejn je fajn. Kdysi jsme tam jezdili na akce.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2007
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

         

    Fotky od PepíkaW jsou jako vždy parádní.

    Na bruslaře jsem si vzpoměl o víkendu, když jsem jezdil v okolí Neustadtu (4 km od hranic s nejsevernější českou obcí). Asfaltových cyklostezek je tam jako máku. Dost mě překvapuje, že tam skoro nikdo na inlajnech nejezdí.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2007
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

         

    NEpropagovat!
    Jak už jsem jednou někde psal, je to nejkrásnější kraj republiky, ale když tam bude jezdit hafo lidí, tak už to tak nebude:o(
    Takže: Je tam hnusně, jsou tam infikovaný klíšťata a přepadávaj tam cyklisty! Přesně jak psal Šlojíř :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 20.08.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

           

      Souhlasim...humus, samej nemec a draho:-)
      Ale ja tam jezdim rad....a dlouho jsem tam nebyl...sakraaaa:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.08.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: \"Pozvánka\" do Lužických a Žitavských hor

             

        Ne, ne. Je to tam mooooc krásný.:) Včera jsem přijel a musim říct, že výjezd na Jedlovou horu a následnej sjezd podél sjezodvky mě dostal. Jenom toho asfaltu je někdy ař moc.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (martinxy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

           

      Más pravdu:
      1. V Kyjovským údolí je lidí jako na Václaváku.
      2. Loni byly v Toulavé kameře ledopády a letos nebyl ani rampouch! ;)
      3. Sasíci mají na kolech tak příšerná řidídka, že každý opravdový biker z pohledu na ně dostane šlak myokardu.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2007
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "Pozvánka" do Lužických a Žitavských hor

             

        loni jsem se byl na ledopády a jeskyni víl podívat vandrem, letos na to nebylo počásko.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2007
        Autor: Jurimír
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

261 cyklistů (2 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024