reklama

cross Kellys x Author x Apache x Tchaj-wan?

Ahoj, chci si koupit nové crossové kolo a fakt už nevím. Chtěla jsem jednotlivá kola detailně porovnat, ale narazila jsem na problém - jednotlivé komponenty jsou natolik odlišné, že nejsou porovnatelné (nevím jak se to liší a co je lepší a co je horší). Tak jsem se rozhodla vybrat dle ceny a cizích zkušeností a poptáváním u prodejců a nakonec jsem se téměř rozhodla pro Kellys Exquisite nebo Axis. Jenže teď jsem se byla zeptat u dalšího prodejce jestli je neprodává a ten jak slyšel Kellys, protáhl ksicht a že to jsou slovenské šmejdy a že zatímco ostatní (Author, Apache) motnují do kol celé sady třeba Shimano, Kellys si prý vybere jen pár dílů (třeba brzdy a přehazovačka) a zbytek je jakýsi nekompatibilní Tchaj-wan, který prý není opravitelný (používá jiné rozměry upovňovacích prvků) a rychle se rozsype. Ať si radší koupím Author nebo Apache, anebo jakousi českou značku Forever (nenašla jsem o ní nic). Tak teď nevím na čem jsem. Je to co říkal pravda? Jak se mám rozhodnout?

[ Zpět ]
Datum: 17.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lenka Potáhlová)
  • Re: cross Kellys x Author x Apache x Tchaj-wan?

         

    Slečno - paní Lenko. Každý prodejce si většinou pochvaluje to, co sám prodává a to ostatní mnohdy haní. Já mám authora a meridu - osazení Shimano - nicméně Japonsko tyhle komponenty nikdy neviděly - většinou vyrobeno v Malaysii. To už Vám asi neřekli, že jo? Ať se rozhodnete ve své cenové kategorii pro vpodstatě libovolnou značku na našem trhu (prosím pouze v kamenných prodejnách, markety sem obecně nepočítám) - Author, Apache, Merida, GT, ten Váš Kellys (jo, slovenský, no a co? Vždyť je to stejně vyrobený v Asii), 4ever (="Forever"), Rock Maschine ... , koupíte dobře, to mi můžete věřit. Já bych Vám poradil tenhle postup: rozhodněte se, jestli chcete jezdit hlavně po silnicích, polních + lesních cestách, lehčí terén = v tom případě doporučuji krossové kolo (což je např. ten Váš Kellys), nebo hlavně ty terény, i těžší = to by pak bylo horské kolo. Klasickou silničku (kolo s beranama) si dovoluji tady vynechat. Navštivte nějakou prodejnu, třeba si vyberete, co se Vám líbí, a vyzkoušíte, aby se Vám na tom dpbře sedělo. No a pak se ozvěte s konkrétním kolem - pokecáme o něm. Ale hlavně se toho nebojte, kupování nového kola je přece radost a ne bolavá hlava.
    Osobně mi dost vadí pohrdání některých prodejců českými koly (Author, 4ever...), i těmi slovenskými (Kellys, Dema - mimochodem, jednoho krosse od Demy jsem si osahal na nedávném Mountfield závodě v Mnichovicích, vysloveně paráda, Vertec). Já jezdím už 34 roků na starém dobrém favoritu, prakticky vše původní, jsem zvědavý, jestli takhle dlouho vydrží ty moje současné zázraky. Možná škoda, že se u nás teď nějaká značka nevyrábí od základů celá, ten favorit možná krásnej nebyl, ale něco vydržel. Ozvěte se. Howgh.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cross Kellys x Author x Apache x Tchaj-wan?

         

    No nevim, na co ten prodejce protahoval oblicej, protoze ja snad v dane cenove kategorii (10 - 12 tis) neznam vyrobce, ktery by mel kolo osazene jednou kompletni sadou a uz vubec ne Author, ten ma sady hodne nakombinovane. Ale myslim si, ze ani zkombinovani ruznych sad neni nejakou velkou nevyhodou. Ve vysledku to stejne funguje tak jak ma. Jinak ja vlastnim prave Kellys Exquisite...zatim bezproblemova jizda

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cross Kellys x Author x Apache x Tchaj-wan?

         

    vzbirej podle komponentu-přehazovačka,řazení,středy a td.
    ramy jsou z materialu skoro stejné,skus značku Galaxi-dobrý poměr cena výbava

    [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

297 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024