reklama

Jakou přehazovačku na Kellys Axis

Ahoj lidi, mám Kellys Axis (rok výroby asi 2004, protože ještě nemělo odpruženou vidlu..) Po letošní brigádce jsem si koupil právě odpruženou vidlici - RS Suntour NEX 4000, nejezdím moc v terénu, spíše tak max. polní, štěrkové cesty, rozbité asfaltky, takže jsem s ní po měsíci spokojený, na moje ježdění super..ale začíná mě trošku štvát přehazovačka - Acera...před měsícem - zároveň při montáži vidle mi ji v servisu seřídili a už zase je přehazování horší - trvá to, přehazuje neochotně..pravda, byl jsem teď týden v Krkonoších a Jizerkách, takže dostalo kolečko zabrat, ale stejně...penízky mi ještě zbyly, takže bych se chtěl zeptat- vydrží Alivio nebo spíš rovnou Deore delší dobu bez nastavování ? Možná to není těžké, ale já jsem na to blbej..:) Jezdím docela rekreačně, ale kolu dávám v kopcích zabrat, nepárám se s ním :). Terén moc nee..takže je vyšší řada řešení ? Díky

[ Zpět ]
Datum: 19.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (KubaCh)
  • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

         

    Otázkou je, jestli nová přehazovačka přinese zlepšení. Kdy naposled si měnil lanka a bowdeny a v jakém stavu je rám? Ohlá patka a podobně. A v jakém stavu je řazení?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2007
    Autor: nooski
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

           

      Rám je jako nový, lanka a bowdeny jsem ještě neměnil, na kole mám najeto 3000 a nějaké drobné...

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (KubaCh)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

             

        Zkusil bych vyměnit ty lanka a bowdeny. Říkáš že rok výroby 2004, to je už na horské kolo dost dlouhá doba a nejvyšší čas na výměnu.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2007
        Autor: nooski
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

               

          Je to sice kross :) a myslel jsem, že ty 3000 km tomu ještě nedaly záhul jak se patří, ale teď jsem ho po Krkonoších myl (vrátil jsem se dnes) a lanka mi připadají takové "ošoupané"....ale proč to vždycky po seřízení nějakou dobu šlape jako hodinky ? Díky za odpovědi, fakt na údržbu nejsem, tak se snažím trošku vzdělávat :)

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (KubaCh)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

                 

            Prostě zkus ty lanka a bowdeny a pak hledej závadu jinde:)

            [ Zpět ]
            Datum: 19.08.2007
            Autor: nooski
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

                   

              Díky, zítra je to čeká :)

              [ Zpět ]
              Datum: 19.08.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (KubaCh)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

                   

              No ja mam Authora Colorado od roku 1996 a este som nemenil ani jedno lanko (bez problemov). Teraz po 11 rokoch zacina trosku hnevat predny presmykac. Jazdil som tych 2000 km rocne, od minuleho roka mam Kellysa, tak uz nie. (Uz len do krcmy) Takze moj nazor kupit Deore a je pokoj. Nemusite suhlasit.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.08.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (render)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

         

    Nehci podsouvat, že nákup dražší komponenty je to nejvýhodnější řešení (možná jednoduché, když na to máš), ale mám zkušenost se svojí Meridou s Deore XT a Authorem Lineou s Acerou, obě kola 3-4 roky, a Aceru štěluju opakovaně, na XT jsem ještě nemusel sáhnout...Též bych ale nejdřív zkontroloval hladký běh bowdenů a lanek.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (*Pepa*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

           

      a taky je otázka, co tam máš za páky a řazení, samotná o nějakou tu třídu vyšší přehazovačka nemusí přinést kýžené...

      [ Zpět ]
      Datum: 22.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (*Pepa*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou přehazovačku na Kellys Axis

         

    Začal bych výměnou posledního bowdenu, koupil bych obyčejnej, bez teflonový výstelky. Jinak bych pootáčel napínací objímkou před přehazkou nebo na řadící páce. Jestli řadí neochotně nahoru, napínej lanko, pokud dolů, je třeba lanko povolit. Ale po kouskách, změny se projeví i po 90 stupňovém pootočení.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.08.2007
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

599 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024