reklama

Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte!!

Dobrý den,
chtěl bych se optat, jak by jste řešili problém, který se mi naskytl při koupi kola. Dnes jsem se rozhodl, že si konečně koupím dlouho vyhlídnutý model Wakan (disc). S ohledem na několik diskusí na tomto webu, ve kterých jste mi rozhodně nedoporučovali hydraulické brzdy na kolo s vidlicí v kvalitě, kterou má Wakan (Santour) jsem se rozhodl tento model osadit klasickýma Véčkama. Jenže, můj se se rozpadl v momentě, když mi bylo prodavačem sděleno, že rám pro diskovou verzy Wakana nemá navářky na zadní brzdy. Otázka zní co tedy dělat. Nechat tam ty hydrauliky a vybavit kolo novou vidlicí (např. reba). to by se samozřejmě dalo, ale celé kolo tak vyjde aspoň o 10 tis navíc. JInou a dost potouchlou variantou je nechat hydrauliku vzdádu a dopředu dát véčka. problém s ničením vidlice by odpadl a zároveń bych měl splný požadavek pro lepší brzdnou účinost na zadním kole, pokud pojedu se zadníma brašnama (tzn.na těžko) z nějakého alpského padáku. Podotýkám, že vozím brašny jen vzdádu. Vytvořil bych si tím takzvanýho Wakana pseudodiska, kterej by zároveň splnil účel a cenovou relaci kola do 27 tisíc. Co vy na to. Máte někdo kolo oazené podobnou nesmyslnou sadou, tzn. v zádu hydraulika ve předu véčka?A neboi máte nějaký jiný nápad jak celou situaci řešit? Poradtě a poučte. díky. Pepa

[ Zpět ]
Datum: 17.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (chozzé)
  • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte!!

         

    Pokud to kolo jinak stojí za to , tak vyměň tu vidli.
    Jinak tě musím upozornit, že namontovat klasický zadní nosič na kolo s DISC může být problém. Tak se ujisti, že to půjde. Jo, a raději bych nekombinoval dva typy brzd i když to lidi vozí a to minimálně kvůli různým požadavkům na údržbu a rozdílné citlivosti při brdždění.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2007
    Autor: Radius
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

         

    jedno kolo hydraulika a druhé véčka je poměrně obvyklá kombinace a nic uhozeného na tom není ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.08.2007
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

           

      Jo, akorát že hydra se obvykle dává dopředu a V-čka dozadu ;-) Jinak to asi nemá smysl...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

             

        však může jezdit pozpátku :o))

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2007
        Autor: Aladin
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

             

        Pokud bude jezdit dlouhý klesání se zadníma brašnama, pak to smysl má, klidně může zadní brzdu používat, jako primární.
        (když si vzpomenu, jak jsem letos chladil ráfky v kravskejch žlabech ... :)))

        [ Zpět ]
        Datum: 18.08.2007
        Autor: PepikW
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

         

    Ona je tam ještě jedna varianta. Koupit jak je, jezdit, v případě většího vaklu či podobných neduhů v klidu reklamovat, a tak třeba za rok, dva, až se na to ušetří, prohodit vidli třeba právě za tu Rebu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

           

      Presne tak. Proste pokud se vidlice pokazi uz v zaruce, reklamovat, pokud az po ni, vymenit za lepsi. Nema vyznam menit dopredu neco, co funguje.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

           

      Naprosto ideální postup.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2007
      Autor: Petrun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

             

        PS : Pokud chceš proces destrukce atrapy odpružené vidle urychlit, nasaď na to 29" MTB drapáky a vyraž do pořádného terénu. Výsledek je 100% zaručen!

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

               

          Bez úrazu ??? ;-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

                 

            No pokud s tím absolvuje několik MTB maratonů tak si ani nemusí nic zlámat a vidle bude našrot :-)))

            [ Zpět ]
            Datum: 20.08.2007
            Autor: Petrun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

                   

              Může a nemusí. Hodně záleží na jeho váze a stylu jízdy. Že ta vidlice bude chodit bídně a že se bude kroutit pod kotoučovkou jak had je jasné. Ale to ještě neznamená, že musí tak rychle odejít.

              Mám doma jeden příklad. Dva roky ježděný Skareb na XT kotoučích, půl rok mnou a zbytek manželkou. Tuhostí je to podobné bláto. Kroutí se pod kotoučem fest. Ovšem po dvou letech chodí pořád dobře a nemá zatím vakl vůbec žádný. Je pravda, že na dva roky má najeto ta vidle zatím hodně málo, cca 4500km. Ale i tak se mi zdá ta výdrž vidle dobrá a to ještě určitě nějaký čas vydrží.
              Samozřejmě, že si dokážu představit, že těžší jezdec, který ji bude dávat pořádný záhul v terénu by ji zničil mnohem rychleji.

              Další příklad, kamarád na crossu s podobnou vidlicí ji také zatím nezničil (tedy až na proražený lock, ale to je jeho blbost, že jezdí se samčenou vidlicí přes pořádný díry). Nemá sice kotouče, ale zato začínal na té vidlici jezdit na nějakých 130kg (možná ještě více). Ale zase nejezdil žádné pořádné terény.

              Klidně se tedy může stát, že mu ta vidlice vydrží i několik let. Nebo ji taky opravdu zničí rychle.

              [ Zpět ]
              Datum: 21.08.2007
              Autor: Mlok
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

                     

                předem díky všem za odpovědi. Díky mloku, trochu jsi mě zvyklal pro nákup té kombinace s kotoučem, i když s rizikem, který si musím uvědomit.
                Jinak měřím 195 cm a vážím 95 kg---jezdím převážně asfalt a polnačky (tzn. kros) ale občas se při svých (zejména zahraničních výletech)nechtěně ocitnu i na více drsných cestách. Z toho důvodu jsem si vybral 29ˇ´ bajka (crossa s upravenou stavbou), kterýho obdařím širšími plášti a jinými bajkovými komponenty. Hlavní důvod mé obavy bylo to, aby vidlice vydržela dlouhé alpské sjezdy (jen po asfaltu),s brašnami pouze na předku.

                [ Zpět ]
                Datum: 21.08.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (chozzé)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

                       

                  Při té váze + brašny to nebude opravdu nic moc, ale něco vydržet může. Taky hodně bude záležet jak budeš brzdit.
                  Pokud ostře přerušovaně, tak odejde rychleji, pokud souvisle a méně ostře, tak uvaříš brzdy - to jsou vyhlídky :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.08.2007
                  Autor: Mlok
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Wakan bez hydrauliky - sen, který si nesplníte

                       

                  Tahle kombinace nemá chybu. 29" pláště jsou super, jezdím je celou zimu. Ale už raději s pevnou vidlí. Odpruženou jsem totálně zrasoval.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 21.08.2007
                  Autor: Petrun
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

530 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024