reklama

Vyplati se postavit si kolo?

Dobry den,

chtel bych se zeptat, zdali se (a jak moc) vyplati koupit si v akcich ram, vidli a komponenty extra a postavit si kolo z toho, popripade pockat na nejakou slevu kompletnich kol...

Nejsem zadnej technik a nikdy jsem to nedelal, ale pokud by se mi nejakym zpusobem sesly dily, tak bych z toho kolo smontoval :)

PS: diky za vsechny postrehy, rad bych smontoval neco kolem 20 000 - razeni nejlip sram x.9 a zbytek nejak LX / XT :) Dokazu si spocitat cenu ram + vidle + nejaka ta sada shimano, ale kdovi na jakou castku se clovek dostane s ruznejma gripama, rohama, sedlovkama a tak :)

[ Zpět ]
Datum: 11.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
  • Re: Vyplati se postavit si kolo?

         

    Pokud seženeš díly za slušnou cenu, tak se dá podobně vybavené kolo postavit o něco levněji než koupit hotové. Hlavně tam budeš mít přesně to co sám chceš.

    Ale rýpnu si ;-) Ty si myslíš, že za 20000 dáš dohromady něco pořádného ? Nevím co tam všechno chceš mít, ale plácat peníze za X.9 nebo XT mi připadá dost ujeté. Kde Ti zbývají peníze na pořádnou vidlici ??? Počítej minimálně 7000-8000 jen za ni. A tohle bych řešil úplně jako první, protože vidlice má vliv na jízdní vlastnosti kola mnohem větší (spíše bych řekl, že zásadní) než nějaké zbytečné X.9 nebo XT...

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2007
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplati se postavit si kolo?

           

      Vidli bych bral Rock Shox Tora kolem 5000, ram taky kolem 4000, sada cca 10t (spis LX nex XT) a ty ostatni srandy uvidime.. s tou vidlici versus ostatni komponenty mas uplnou pravdu..

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplati se postavit si kolo?

           

      Ty Jardo, na cem jezdis ty, ze ti pripada X.9, bo XT "nejake zbytecne"? Asi na SISu vid? Kdyz ti pripada ujete placat penize za kvalitku...Tele. Nebo chudaku? :o(

      [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Melt)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        Zda se, že jsi mimo mísu. Přečti si znovu, pomalu, co Jarda napsal, snad potom pochopíš ... ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2007
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyplati se postavit si kolo?

               

          Jak to tady čtu a i jinde,tak Ty jsi mimo mísu častěji ne?

          [ Zpět ]
          Datum: 15.08.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bažant)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        Souhlas s AV ... precti si to znovu a poradne. Jinak Jarda ma tusim Deore/LX (nejsem si 100% jist). Jo, mimochodem, me taky rozhodne prijde zbytecne placat penize, ovsem nikoliv za kvalitku, ale spis za vahu, protoze od Deore vys je ten hlavni rozdil ve vaze, kdyz ti pak nezbydou penize na vidli, ktera aspon trochu rozumne chodi. Takze sorry, fakt nevim kdo je tady tele, ale prubezne vedes ;o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        Nonono, nevím o co Ti jde... Za kvalitku si samozřejmě rád připlatím, ale musí to být rozumná a především opodstatněná investice. Nevím k čemu mi bude super přehazující kolo, na kterém budu poskakovat jako na koze jen kvůli nějaké shitózní vidlici, protože mi už nezbyly peníze na lepší, když už jsem je "chytře" utratil za super XT řazení... Přečti si ještě jednou, a pořádně, co jsem napsal... Pořád tvrdím, a ostatní Ti to jistě potvrdí, že kolo dělá kolem především rám a vidlice ! Tyto dvě věci určují jak se kolo bude chovat v terénu, ne nějaké pohodlné, přesně fungující řazení...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        Proc chudaku??? Ty jsi asi jeden z tech, co doma zaveli a tatinek nasype na nove kolecko, vid....takove mam nejradeji!!!:-)
        Mel bys pozorneji cist!!!

        [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyplati se postavit si kolo?

               

          Třeba neumí ... Předčítaj´ mu rodiče ...
          ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 15.08.2007
          Autor: AV
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplati se postavit si kolo?

         

    Pokud si koupis kompletni kolo v akci, vyjde te vzdycky levneji, nez poskladane.
    Obcas vychazi treba na internetu cely bike za beznou cenu vidlice + brzd + ramu, "zbytek" uz je jakysi bonus :o) Predpokladem pro takovouhle koupi je ale pochopitelne aspon nejaka znalost geometrii kol, soucastek, cen kompletnich kol i jednotlivych komponentu.
    Poskladane kolo te MUZE (v nekterych pripadech, vetsinou to tak ale neni!) vyjit levneji nez kolo bez slevy v beznem maloobchode, kolum ale musis rozumet jeste lip, byt navic docela zrucnym mechanikem a vlastnit furu potrebneho naradi. A casu :o) . Na druhou stranu mas ale moznost stat se dobrym servisakem a hlavne mit kolo presne podle svych predstav.
    Pokud te ale limituji i finance, vyhoda poskladaneho kola podle meho nazoru docela pada a jakakoli sleva splni tvoje pozadavky. Kdyz pises, ze nejsi zadny technik, tim spis.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplati se postavit si kolo?

           

      Ja bych treba uz dneska o stavbe kola uvazoval, ale rozhodne ne kvuli tomu, ze bych mohl usetrit, vypadalo by to spis naopak. Stavel bych ho jenom a pouze kvuli svym pozadavkum, abych tam mel presne to, co chci, protoze kolo z obchodu mou predstavu nenaplni.
      Ted uz jenom najit ty penize :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplati se postavit si kolo?

         

    Nejsem zedník, přesto vím, jak se kladou cihly a jak se míchá malta. Do stavby domu se nepustím, i když bych práci sám sobě neplatil a tím bych i uše3l.
    Aji pro tebe asi bude lepší, když čas, který bys věnoval stavbě, věnuješ tomu co umíš nejlíp. Tím vyděláš a zřejmě víc, než oněch 20kKč.
    Takže tak.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplati se postavit si kolo?

           

      tak! Máš bod.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2007
      Autor: Jurimír
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        Spousta odborníků na téhle diskuzi ti řekne, že se to nevyplatí,já jsem si takhle stavěl 3 kola.Netvrdím, že opak je pravdou,ale jezdit na něčem co se mi nelíbí bych asi nechtěl. Vždyť jeden z důvodů,podle čeho se vybírají kola,je aby se mi to kolo líbilo i vzhledově. I to se tady už probíralo. Vždycky když mě to staré omrzí,nebo v posledním případě,že mi 2x praskl rám,tak nakupuju na konci roku tu loňskou kolekci a troufám si říci,že se dá ušetřit až překvapivě dost peněz.Pravda,moje kola neplývají žádnými módními novinkami,ale mě to nijak nevadí.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hawk)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyplati se postavit si kolo?

               

          Nic ve zlém,
          2x praskl rám? Je čas se zamyslet, to nevypadá, že by jsi postavil tři kola. Spíše, že opravuješ to co jsi pokazil stavbou toho prvního.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplati se postavit si kolo?

           

      Zase takhle bych to nesrovnával. Když si člověk to kolo sám složí, možná něco ušetří, ovšem musí se zase přičíst prachy za nářadí a ve finiši je to asi vždycky dražší. No ale i ono nářadí i samotná znalost součástek kola je užitečná i v budoucnu. Člověk se pak nemusí hnát s každým nesmyslem do servisu. Já beru kolo jako koníček a právě sestavování a technika kolem je taky jedna z věcí, která mě dost baví. Nikdy bych nejezdil na sériovce (nehledě na to, že bych musel hodně hledat, abych našel kolo přesně dle mých představ) a tak jsme si kolečka pěkně složil součástku po součástce. Jasně stojí to víc času, peněz a námahy ale vím na 100% co na kole mám a jak ona věc vlastně funguje, když se pak stane že někde něco vrzne, vím čím to nejspíše bude a vím jak závadu opravit.
      Pokud člověk tedy bere kolo jenom jako dopravní prostředek, ať si koupí výhodně sériovku a nechá si ji pravidelně servisovat v dobrém servisu. Já si kolo hýčkám a většinu věcí kolem zvládnu sám:)

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2007
      Autor: nooski
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        "Ten báječný mužský svět ... Máme hračky bez návodu a chceme je prozkoumat ..."

        [ Zpět ]
        Datum: 11.08.2007
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplati se postavit si kolo?

         

    Zalezi na tom, jaky mas vkus. Pokud je ti to vcelku jedno a koukas jen na ty penize, tak v tehle cenove relaci muzes usetrit tak 1-2kkc, ale to zase das za naradi k tomu potrebne (pokud ho jeste nemas). Ale to bys musel vybirat komponenty jen vzdy z nejakych e-shopu v akci nebo treba po servisech starsi kousky ve "vyprodeji".
    Na druhou stranu to potom ale nema moc smysl, protoze na tom stravis tolik casu, ze by sis za tu samou dobu vydelal 2x tolik co usetris treba roznasenim letaku ;o)))
    Dalsi faktor je nezkusenost, staci nekde neco moc utahnout, nebo s tim provest neco jinak nez se ma a najednou se ti zatracene prodrazi, protoze znicit prehazku nebo vidli neodbornou montazi neni levna sranda.
    Ja osobne bych si jednou chtel kolo postavit (toho Favorita nepocitam, to je tak jednoduche, az je to trapne ;o)), ale spis z toho duvodu, ze mam proste nejakou predstavu o sladeni komponentu dle finalniho urceni kola, a take o "designu", ale zatim se do toho nepoustim a radeji setrim na jiz postaveneho fulla. Ten me pristi rok na jare vyjde tak na 60kkc (doporucena MOC je 70kkc), kdybych si ho stavel, tak bude (pro me) mozna o malinko hezci, fungovat bude stejne a vyjde na 90 ;o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplati se postavit si kolo?

         

    To co usetris, strcis do naradi:-)
    Ale ja si jednou kolo taky stavel. Urcite to nebylo kvuli tomu, ze bych usetril...naopak, vyslo dost draze. Ale dost jsem se o kole dozvedel (to kdyz obcas koupis neco, co hold na to co mas doma nepasuje), ale hlavne me to bavilo. Ale jinak je to dle meho zbytecne.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplati se postavit si kolo?

         

    Pravda, "postavil" jsem několik kol. Tedy, popravdě to byla taková montáž, jako když jsem stavěl ze stavebnice Merkur. ;-)
    Docházel jsem k týmž závěrům jako nepř. Michal - hodně jsem se naučil. Ono to sestavené kolo hezky vypadá, ale nasedneš a ... ouha: spadl řetěz, brzdí to, když nemá a nebrzdí, když má, kola mají axiální vakl nebo se nechtí otáčet ... Přitom kolo je jen pár trubek, dvě kola a pár dílů - co bych to musel být za trubku, abych to nedal dohromady ... ;-D

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplati se postavit si kolo?

           

      Když jsem si nechával kolo postavit v servisu "seřídili" mi přehazovačku bez toho, aby mi utáhli kazetu, takže při první vyjíďce to dělalo krásné zvuky, tak jsem byl nucen tu kazetu utáhnout a tím padem i znovu seřídit přehazovačku:) Takže, když chci to kolo mít na 100% v pořádku, nezbývá než si s tím musím sám pohrát.

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2007
      Autor: nooski
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplati se postavit si kolo?

         

    Myslím, že stavba kola není moc o ušetření. Jak tu byla řeč to co ušetříš na dílech tak určitě ztratíš na čase a taky na ceně nářadí. Já to to ale beru jako koníček, nedovedu si představit že bych si koupil hotové kolo. Obzvláště teď když už si můžu dovolit trochu dražší díly. Baví mě procházet net, studovat rozdíly a hledat "dokonalé" součástky, šetřit na ně a potom si je pokud možno sám namontovat a vyladit. Pokud se k tomu budeš stavět takto, potom rozhodně doporučuju kolo postavit. Jestli ti jde jenom o to ušetřit peníze, tak doporučuju se na to vykašlat, nebude ti to stát za ty nervy.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2007
    Autor: Zoid
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplati se postavit si kolo?

         

    Dik moc borci.. Ja prave rad postavim kolo vlastnima silama, uz jen pro ten pocit.. spis jsem nechtel prodelat gate za svoji zkusenost :)

    Otazka je ta kompatibilita dilu a tak.. Treba jakou velikost stredove osy (delku) a tak.. Jde to na netu nekde zjistit, popr. existuje navod? (predpokladam treba anglicky..)

    Jakej slusnej ram koupit? Ja mam nasledujici poznatky, zatim .. a budu moc rad, kdyz mi poradite, vymluvite apod :)

    RAM = 4000 (Apache Hawk.. cervenej..)
    VIDLE = 5000 (Rock Shox Tora)
    SADA = 9300 (LX / razeni X.9)
    RIDITKA + ROHY + PREDSTAVEC = 1000
    SEDLO + SEDLOVKA = 1000
    ZAPLETENI + RAFKY + DUSE + PNEU = 2000
    HLAVOVY SLOZENI = 400

    zapomnel jsem na neco? :) u tech kol (kulatych veci) si nejsem moc jistej s tou cenou a jakej rafek zvolit a tak.. naboje bych bral ty LXka, asi..

    moc dik za jakykoliv postrehy..

    PS: kde na netu hledat akce na komponenty a tak? (mate nejaky dobry mista, kam se podivat? :) popr. i kamenny obchody a tak..)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplati se postavit si kolo?

           

      Trošku se pokusím naznačit:
      Rám: velikost hlavy a pro jaký systém hlavového složení je určen (jednopalcový, nebo 1 1/8; integrované hlavové složení, nebo klasické bezzávitové), pak jestli má navárky na kotouče nebo véčka (popř. obojí), střed jaký závit (v drtivé většině anglický, italský je jen u silničních klasik), jaký je průměr na sedlovku a jaký na přesmykač

      Vidlice: zdvih a jeho kompatibilita z rámem (větší zdvih vidlice než doporučuje výrobce rámu hrozí prasknutím), šířka krku vidlice 1 palec nebo 1 1/8 (dle rámu)

      Představec a řidítka: U představce záleží na 2 rozměrech na rozměru upínání na krk vidlice (zase 1 nebo 1 1/8) a pak na průměru řidítek, který lze do představce dostat (MTB klasika 25,8mm a oversize 31,8), řidítka se pak odvíjí podle průměru představce

      Středová osa: dnes existuje již mnoho typů os Octalink, ISIS, čtyřhran a pak existují integrované osy, které jsou součástí klik

      Ráfky a náboje: počet děr na nábojích by měl odpovídat počtu děr na ráfcích:) Pokud se například člověk chystá použít vepředu radiální výplet, je dobrí si zjistit zda tento druh náboj umožňuje, pak pochopitelně mnoho dalších faktorů jako délka drátu ale to je lepší přenechta kvalitnímu servisu

      5azení a přesmykače: pokud se zvolí stejná firma je to většinou bez problému (pochopitelně je nusto dodržet počet pastorků na kazetě s počtem stupňů na řazení) pkud člověk kombinuje je dobré vědět: Standartní Sram řazení na přehazovačce nespolupracuje s řazením Shimano a naopak (existuje řada od Sramu, která je kompatibilní), Přesmykače Shimano a řazení Sram (a naopak) se dá kombinovat libovolně.

      To je snad ve zkratce všechno, přeju šťastnou ruku při stavbě.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2007
      Autor: nooski
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        Mockrat diky za vycerpavajici odpoved.. Ted me napada, jak urcim delku stredove osy? :) Diky

        [ Zpět ]
        Datum: 12.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyplati se postavit si kolo?

               

          Délka středové osy nejčastěji koresponduje s typem klik, které pořídíš - pro Shimano a šířku středové spojky 68 mm bývá osa nejčastěji 113 mm. Ale nemusí to být pravidlo. Nejlépe když to zjistíš u konkrétního zkompletovaného kola, jehož rám si kupuješ - tedy Apache.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.08.2007
          Autor: vladaza
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        A pak ještě třeba tohle:
        http://www.dinottelighting.com/ProductLines.htm
        ceny jsem si ali nevšiml ...

        [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2007
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplati se postavit si kolo?

           

      "ZAPLETENI + RAFKY + DUSE + PNEU = 2000", to je cena za jedno kolo, nebo za oboje? Ja si nechal zaplest kola minulou sezonu a jen jedno me stalo cca 2000,- a to bez plastu. Doporucuji vybrat kvalitni dvouplastovy rafek (treba cesky REMERX). Ja si musle rafek koupit jinde nez kde kola zapletali ...

      Jo a nenasel jsem v tvem seznamu BRZDY ! Pokud planujes kotoucove, tak to je taky peknych par penez.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Puk)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        Mě stály kola Remerx Grand Rock na nábojích Alivio (nebo paralax či co to tam je) s 36 nerezovými dráty v každém kole na 2200 včetně práce a pásky do ráfku. Ale po zkušenostech bych doporučil možná lehčí ráfky a hlavně pláště. Přecejenom set kol připravených k jízdě (s kazetou, duší, plášti) vážící skoro 5kg je dost. Na druhou stranu Remerx je držák.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2007
        Autor: nooski
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplati se postavit si kolo?

             

        To je cena bez naboju a s odrbanyma plastema.. :) Ted uz vim, ze je to nerealny odhad ceny, nemyslel jsem, ze kola jsou tak drahy :)

        [ Zpět ]
        Datum: 14.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Edax)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplati se postavit si kolo?

         

    http://www.blids.nl/recumbent/Workshop2003/

    [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024