reklama

Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

Dobry den.
Vim, ze asi mate dotazu toho druhu plny zuby, ale presto bych vas rad poprosil jeste o trosku trpelivosti.
Kolum vubec nerozumim, od svych 15-ti let mam favoritku a jezdil sem na ni az do ted, to jest do 33. Jelikoz se mi uz rozpadla, tak bych potreboval poridit neco noveho. Blahove sem si myslel, ze prijdu do obchodu a reknu, ze chci panske kolo za 3 - 4 tisice a jdu (jedu) domu, ale to jsem se hrube prepocital. Tolik novych pojmu, cisel a oznaceni co se na me vyvalilo, jsem necekal. Takze uz asi mesic sedim na netu a studuju. Za tu dobu jsem uz pochopil, ze 3 - 4 tis. za kolo je nesmysl, uz jenom proto, ze mam 187cm a 95kg plus dcerka na sedacce (15-20kg), takze bych potreboval neco betelnejsiho. Jeste predesilam, ze to potrebuji na kratke sobotni vyjizdky s rodinkou, rocne maximalne 300 - 400km. Z toho duvodu do toho nehodlam vrazet prilis penez, pocitam tak 6 - 7 tis. (+/-). Nejlepe by bylo neco z vyprodeje nebo bazaru apod.
Me osobne se podarilo najit:
- Author classic SX (rok 2003) za 7350kc
- Acstar Nevada SX za 6990kc
- Acstar Oregon SX za 7490kc
- Olpran Pioneer za 7490kc

Takze ted bych potreboval od vas tu pomoc. Kdyby jste mohli tyto kola porovnat z vaseho pohledu a poradit mi co by mi vyhovovalo a ktere ma dobry pomer cena/vykon, protoze v tech prehazovackach, packach, vydlicich, sedlech apod. plavu dokonale. Popripade mi klidne navrhnete i jine typy, budu jenom rad.
Nekde sem cetl, tusim ze i tady, ze ten Author Classic SX je docela dobry, ale to se asi mluvilo o letosnim modelu, nevim jak na tom byl ten rocnik 2003, jestli je to za ty penize dobry kup apod. Taky nevim jak je to s tou velikosti ramu. V tom vyprodeji maji jen velikost 22", nevim jestli to je pro me dobre nebo ne. Problem je, ze ty kola tady nikde fyzicky nemaji, nasel sem je v e-shopech.
Takze jeste jednom moc prosim o jakoukoliv radu.

Diky moc.

[ Zpět ]
Datum: 16.05.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (DDT ([email protected]))
  • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

         

    Vážený DDT. Já si na tomhle webu dost cením toho, že tu nikdo nikomu nedává znát něco o "otravování", "plných zubech" a tak. Což jinde úplně pravidlem není. Toliko úvodem.
    Vysloveně se mi zamlouvá ten autor klasik, cena letošního myslím cca 9900, vybaven Acerou, což na Vašich ročních 300 - 400 km je postačující. Uveze Vás bez problémů, jen nemám zkušenost se sedačkou - asi myslíte tu za sedlem - v ní se dá vozit dítě 20 kg? Mě se zdá to děcko velké, buď už na samostatné kolečko, popř. kolečko s tyčí. Na Vašich 187 cm bych to "dálkově" klidně na tu 22" viděl, kupujete krosse, já mám těch 175 cm a 20" a vyhovuje, nicméně - zajděte někam k autorům a vyzkoušejte, jestli ta 22" Vám sedne - na výšku i na délku. A až pak objednáte po netu. Jestli chcete nějaké technické podrobnosti o modelu 2003, dejte vědět, podíval bych se doma do katalogu z toho roku. Ale i bez toho bych za tu Vaši cenu to kolo vzal. Současně upozorňuji, že (zkušenosti kluků z jiných diskuzí) kolo koupené přes internet asi nebývá seštelované, poutahované, prostě připravené k bezpečné jízdě, takže asi doma dodělat nebo hned někam do servisu, což asi taky není grátis.
    Dám Vám telefon na servis v Říčanech u Prahy (323 602412), stále tam určitě vyprodávají loňské modely, třeba by to bylo pro Vás zajímavé, jste-li poblíž.
    Ty Acstary se mi také pozdávají, neznám sice osobně, pouze "papírově", ale také dobré. K olpranu mám nějakou averzi, nedokážu posoudit, vídávám je pouze v Hypernově a nějak ne.
    A závěrem ještě jeden postřeh, ne rada: předminulý týden jsem obešel 3 pražské bazary, tam by se asi také vybralo, ale tahle cesta mi je nějak proti srsti. Já jsem totiž přesvědčen, že řada těhle kol nemění majitele dobrovolně. To jen tak na okraj.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

           

      Dekuji za reakci.
      Problem je, ze z Prahy nejsu, jsem z Prerova. Sice tu prodejnu Authoru mame, ale primo na prodejne maji akorat 20". Budu asi muset zajet nekam dale do vetsiho mesta.
      Co se tyka toho Classica, tak sem se dival na Authorske stranky a model 2005 ma doporucenou cenu 9890kc, ale ten 2003 jenom 7990kc. Tak nevim jestli jsou stejne. Kdybych vas tedy mohl poprosit, ze by jste se na to podival.
      Toho Olprana sem videl primo v prodejne a hodne mi to tam vychvalovali, ze to ma za tu cenu vybornou vybavu, ale nevim jestli jim muzu verit. A na prodejne meli akorat velikost 19", takze jsem zas nic nevyzkousel.
      Co se tyka sedacky, tak se jedna o tu co se dava dozadu na nosic. Pod sedlo sem nechtel, protoze kdyz je dite tezsi, tak to ruzne pruzi a deformuje se a neda se to pripevnit na vsechny ramy. Jinak jsou konstruovany do 22kg. BTW, moje dcerka ma 2 roky a ma 14kg a to neni vubec obezni, ale je dost hodne vysoka, asi po me.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DDT ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

             

        Přes víkend se podívám. Authorácký katalog 2003 bych měl mít. Takhle na dálku nedokážu říct, jestli 20" nebo 22", na to se musíte posadit, jestli jste vysoký, tak bych to na 22" viděl.
        S tím olpranem opravdu nevím, bývala to dobrá kola, pak se rozhodli jít cestou více méně levného šuntu v hypermarketech, třeba to neplatí o kole nad 6 tis, já prostě nevím.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

               

          ja mam classik 04, na vasu vysku je uz fakt lepsia velkost 22. ja mam 185 a mam velkost 20, ale uz je to tak-tak. inak som s nim nadmieru spokojny hlavne co sa tyka komponetoveho zlozenia a servisu.myslim, ze stým authorom chybu rozhodne neurobite. ja ho bezne pouzivam aj na dlhsie streky. jedine co mi na nom absolutne nesedelo je to sedlo, ktore doporucujem este v predajni vymenit za nejake gelove.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

                 

            airline, ale uz mam aj ten reflex. ten cerveny sak viis...

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

                   

              To je skvělé, tak hezké poježděníčko.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

                 

            U toho popisu k tomu kolu je napsano sedlo Author Linea Bi-Gel. To neni gelove? Jake jste si koupil vy?

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (DDT ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

               

          Diky.
          Jeste bych se chtel zeptat na jednu vec. U toho Acstar Nevada SX je prehazovacka, presmykac a razeni SRAM 3.0, coz mi opet nic nerika. Muzete mi k tomu neco rict, co to je za firmu a je to srovnatelne s tim Shimano Acera co je na tom Authorovi?

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (DDT ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

                 

            nie to nie je gelove sedlo. pravdupovediac je dost hrozne. Sram 3 je najnizsia sada u Sramu. je zhruba na urovni altusu. acera co sa tyka kvality je na tom vyssie.osobne mam radsej packy ako gripy, ale to uz je vec zvyku.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.05.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

                   

              ja osobne mam na bicykli sedlo author oxygen, ale aj ine sedla od authoru su fajn. velmi dobré sedla tiez vyraba specialized/body geometry/ nie je problem vybrat si za rozumnu cenu.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

                   

              Gripy, to je takove to otocne razeni na riditkach? Abych pravdu rekl, taky mam vetsi duveru k packam, ale takove banality neresim. Pokud to funguje, tak je to OK.

              [ Zpět ]
              Datum: 17.05.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (DDT ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

         

    DDT - já bych moc nezabředával do kvalit či nekvalit jednotlivých komponentů. Ve Vašem případě (400 km ročně, t. j. cca 10 kratších vyjížděk plus mínus) klidně osazení nižší kategorie, které je určené pro nenásilnou občasnou rekreační jízdu. Moji synové měli na svých dřívějších kolech tahle nižší osazení, odlítali na tom 5 roků a to řadili a jezdili často i "proti srsti = řetěz křížem". Myslím, že ten Sram 3 by vyhovoval. A až ho jednou budete třeba měnit, tak to bude za podstatně míň peněz.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

           

      Jo tak to jsem chtel slyset, ze je to vyhovujici. Ja sem mel strach, jestli to neni nejaka prehazovacka z umele hmoty, kde neco krupne a je po ni.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DDT ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

         

    Jo, tohle bych zapomněl: nejsem si tak úplně jistý, že tahle kola uvezou krom Vašich 95 kg ještě navíc váhu Vaší dcerky nad zadním kolem - na to bych se zeptal - nebudou třeba vlivem tohoto přitížení praskat dráty? Jurki, co Ty na to?

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

           

      ja som mal vzadu na tom nosic s dakymi 10-kilami+paksamenty drahej. nebol problem, je to 36-kový výplet a je dost tuhý.Inak vlastnú ratolesť ešte nemám takže neviem posúdiť, ale ono to asi bude ešte priberať, že? tak to už potom snáď detský bicykel,nie?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

             

        Sice mam manzelku slovenku, ale tuto vetu "ja som mal vzadu na tom nosic s dakymi 10-kilami+paksamenty drahej" jsme opravdu nechytili. Ale predpokladam, ze jste tam mel nosic s 10kg nakladem.
        Dcerka samozrejme bude mit casem sve detske kolo, ale to az ji bude tak 4-5let. Zatim mela minuly mesic 2roky, takze jeste nejaky ten rok se bude vozit.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (DDT ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prosim,poradte amaterovi ohledne koupe kola !

               

          tie paksamenty boli jej veci, ktore som rano nalozil sice na jej bike, ale po obede uz som to zase viezol ja aby ona ladne plachtila volna ako lan predo mnou.no zabijem sa ked som nesmrtelny...

          [ Zpět ]
          Datum: 18.05.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jurki)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

343 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024