reklama

fitnes kolo

Jezdím na crossovém kole pláště šíře 28, uvažuji o koupi fitnes kola. Kdo ho máte,poradte, vyplatí se ho koupit? Budu rychlejší na silnici. Silničku nechci kvůli beranům.
Díky za názory. Jirka

[ Zpět ]
Datum: 08.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (jiris)
  • Re: fitnes kolo

         

    tak si dej na silnicku rovny riditka a mas to vyreseny.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2007
    Autor: Billicek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: fitnes kolo

         

    Něco podobného jsem si postavil z crosse. Bylo to velmi rychlé. Nebyl problém průměr 27km/h. Bohužel silničce se fitness nevyrovná a tak jsem jí nakonec stejně koupil. Silnička má naprosto bezchybnou geometrii pro bezeztrátový přenos energie a minimální hmotnost. Mýtus o horší ovladatelnosti patří také do kategorie nesmyslů. Díky modernímu řazení a stále se lepšícím brzdám není silnička hůře ovladatelná něž jiná kola. Pokud máš na crossu pláště 28, koupí fitnessu rychlejší nebudeš. Koupí silničky ano.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: fitnes kolo

         

    Dej na to galusky a máš to. Nebude to sice "origoš" fitness, ale levněji to asi pořídit nelze.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2007
    Autor: hekynen
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: fitnes kolo

         

    Co ti nevyhovuje na beranech ?

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2007
    Autor: Marcel
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: fitnes kolo

           

      Myslím si že je člověk moc ohnutej a bolí potom za krkem.
      I ted na crossu mi po delší jízdě okolo 200km za krkem bolí.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jiris)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: fitnes kolo

             

        Krk si zvykne:-). A berany jsou na silnic daleko lepší

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2007
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: fitnes kolo

             

        Pokud vybereš dobře velikost rámu a necháš maximální možný počet podložek pod přestavcem, přestavec obrátíš nahoru tak při držení beranů nahoře nebo za páky tak se velmi přiblížíš fitness kolu.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2007
        Autor: Marcel
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: fitnes kolo

               

          Zamlada jsme berany otáčely nahoru :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2007
          Autor: Žulda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: fitnes kolo

         

    Nevím jaké fitness kolo tě láká. Já mám meridu T3. Má kratší stavbu než horské, na které jsem zvyklá a tak jsem dala delší představec. Jízda na silnici je úplně jiné než na horákovi nebo na crosu.Je to o hodně rychlejší. Nakonec si dám ještě asi i rohy abych mohla ulevit rukám - jiný úchop. Prý to pak budu mít jako silničku (tedy alspoň mi to tvrdí žiletkáři). Nevím na jaké trasy se chystáš? Já letos nejvíc 120 a to mě začínali bolet záda. Kdybych se mohla rozhodnout znova, šla bych do silničky s beranama.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2007
    Autor: Ane
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: fitnes kolo

           

      Ahoj,můžeš mi napsat proč bys ted volila raději silničku, abych si za nějákou dobu neříkal to samé. Jinak max trasu tento rok 270km za den a průměr udělám tak 23km/hod. při kratších vyjíždkách do 50 km tak průměr do 25km/hod.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jiris)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: fitnes kolo

             

        Mám vzpřímenější posez. Z kopce se tedy tak nezabalím a nestačím klukům.Řídítka jsou moc široké, jako na horákovi. Buď je vyměním nebo je uříznem. Berany tam bohužel nedám.Musela bych měnit brzdové páky.Budeš na tom jezdit dost dlouhé trasy a tam asi ten vzpřímený posez nebude to pravé ořechové. Mě právě při delší trase začínají bolet záda. Na horákovi dám 100 bez problémů. Dětičky mi při projíždce půjčili silničku a záda mě přestala bolet. Mám tam zkrátka blbý - krátký posez a nějak ho nedokážu vychytat.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ane.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: fitnes kolo

         

    Já koupil silničku minulý týden - chci ji na dlouhé cesty v rychlejším tempu. Zatím na ní mám něco 900 km a plně splňuje to, co jsem od ní očekával, jen musím dát kratší představec. Taky jsem trochu uvažoval o fitku (rovněž z důvodu, že až tak rychle nejezdím a nemusím se hrbit k beranům), nakonec ale silnička přece jen zvítězila. V určitých úsecích do těch beranů zaklekávám a v pohodě. Až si říkám, jak jsem vůbec moh bez tohodle kola žít :-). Rychlejší budeš v každém případě - to fitko je lehké, nutí tě hnát to dopředu na těžší převody, krom toho pláště 22 mm nafoukané na cca 120 - 130 psů se dobře odlepujou od asfaltu. Podle mého názoru se jednoznačně vyplatí, a je vpodstatě jedno, jestli půjdeš po silničce jako takové nebo po pohodlnějším fitku :-).

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ai)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: fitnes kolo

         

    Fitness kolo je v podstate silnicni kolo s uvolnenejsi geometrii, diky rovnym a sirokym riditkum navic s mnohem vzprimenejsim posezem. Jizdnimi odpory a pocitem jizdy se teda podoba kolu silnicnimu, posezem je to spis klasicky MTB nebo cross. Diky tomu bude vyssi aerodynamicky odpor a jizda na fitnessu nebude nikdy tak rychla jako na ziletce. Rychlejsi nez cross o neco bude.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.08.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: fitnes kolo

         

    Nechal jsem si fitness kolo postavit už v době, kdy se ještě nedaly běžně koupit. Předloni jsem si koupil nový a jsem s ním spokojen. Měl jsem půjčenou několikrát silničku, ale na držení beranů bych si asi nezvykl a i s úchopem brzd jsem měl problémy. Na řídítkách mám i rohy, které využínám více než klasické držení, zejména do kopce. Silnička je pro ty, kdo jsou schopni šlapat do kopců na těžký převod, protože jsem ještě neviděl žádnýho silničáře se třemi talíři ve předu. Na fitness kole je to normální.Fitness kolo je rozumný kompromis pro ty, kdo chtějí po silnici trochu úhánět, ale nejdou ortodoxní silničáři a hlabně potřebují i lehčí převody.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miroslav)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: fitnes kolo

           

      Ahoj můžeš mi napsat, jakou značku kola máš.
      Má to pláště š=28mm nebo slabší. A jaký je počet zubu mají převodníky
      Dík. Jirka

      [ Zpět ]
      Datum: 12.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiris)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: fitnes kolo

           

      Dneska uz se davaji 3-talire i na silnicky docela bezne, ev. tzv. kompakt prevodniky- 2-talir se zuby 50/36 nebo 50/34. S timhle + s vhodnym 9 az 10koleckem vzadu se da vyslapat vsechno.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: fitnes kolo

           

      Mno nevim, jestli se 50 let stary Favorit da povazovat za "ziletku" ;-), ale mam na tom 3-tac 52/42/30, vzadu 7-mi kazetu 11-28 a jina riditka nez berany si nedokazu predstavit, protoze vetsinou se na silnici drzim dole (zada nastesti neboli a po 100km spis zacne driv tlacit ta "spodni cast tela" od sedacky ;-)...), protoze to proti vetru jede precejen lepe a kdyz uz se chci narovnat, tak se zkratka drzim tech riditek nahore a i tak dosahnu prsty i na brzdy, i kdyz samozrejme pokud potrebuju brzdit intenzivneji, tak se radeji drzim dole.
      Do kopcu to ale na ty tezke prevody rozhodne nedru, protoze jsem tak kdysi utrhl berany a prisel jsem na to, ze dojedu dal, kdyz se zbytecne nevycerpavam temi tezkymi prevody a i do kopce jedu vsede a preradim vcas. Na silnice mi do opravdu velkych kopcu prevod 30/28 staci vsede "vic nez bohate" a na 52/11 se da take uz upalovat docela dobre, tedy pokud je vitr vzadech, anebo je to mirne zkopecka ...

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2007
      Autor: VladaS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: fitnes kolo

             

        Ač s nimi nemám zkušenost, domnívám se, že pro "fitnesáky" by byla ideální "multifunkční řídítka". To jsou taková ta, které vozí Němci na svých "pohodových kolech". ;-D

        [ Zpět ]
        Datum: 14.08.2007
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

327 cyklistů (14 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | dnes

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024