reklama

Ojetí ráfku

Nazdar,
nevite někdo, jak bezpečně poznat již kritické ojetí ráfků, pokud tyto nejsou vybaveny signalizační tekutinou ?
Např. včera, kdy jsem jel z kopce cca 60 km/hod. jsem si na to vzpomněl, může ten ráfek povolit a plášť vyskočit ?
Asi ano.
Po obvodu ráfku jsou drážky, je to signalizace k výměně po jejím vyhlazení ? Najeto cca 1500 km, druhé botky.

[ Zpět ]
Datum: 05.08.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrl ([email protected]))
  • Re: Ojetí ráfku

         

    Můžeš být ještě hodně dlouho v klidu. Mám na současných ráfcích najeto cca 17000 km. Špalky jsem nepočítal a myslím, že je to zatím v pohodě. Mám na ráfku takovou drážku, až začne dramaticky mizet, vyměním je, ale do tý doby jezdím v klidu.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ojetí ráfku

         

    Zjisti značku a typ ráfku. V e-shopech jsou vyfocené většinou v řezu. Pokud mají podobný profil jako Remerxy, při probrždění prasknou ale ne úplně. Vyhnou se do boku a začnou brzdit o špalky.
    http://www.remerx.cz/index.php?remerx-rafky...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2007
    Autor: Petrun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ojetí ráfku

         

    Pokud má ráfek na brzdné ploše drážky ( většinou zvýrazněné barvou ), tak můžeš být opravdu v klidu. Jakmile začnou drážky mizet, je nejvyšší čas ráfky vyměnit, ale to už většinou je vhodné vyměnit i náboj.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2007
    Autor: Papji
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ojetí ráfku

           

      Dík, jedná se o ráfkyAlex Ace 18 a drážky se mi zdají již hodně mělké. Máte někdo s těmito ráfky dlouhodobější zkušenost. ?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petrl ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ojetí ráfku

             

        Drážky se můžou jevit mělké. Já bych určitě počkal až budou mizet. Kdysi se mi podařilo tzv. probrzdit ráfek, ale v podstatě to jen odstavilo částečnš brzdu. konstrukce ráfku je dělaná tak, aby to nepovolilo celé najednou.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2007
        Autor: Papji
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ojetí ráfku

             

        Já je sjel že zmizely úplně, ani stopa po jejich existenci. Byly to ale ráfky podobné konstrukce jako Remerx. Ruply v půlce a pouze se vyhnuly do strany a dřely o špalky. Nic nebezpečnýho. U ráfků jiné konstrukce to ale může být horší.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.08.2007
        Autor: Petrun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ojetí ráfku

         

    Ráfky se mně začaly ohýbat a nestejnoměrně brzdit,pokusil jsem se je narovnat a ještě nějaký čas na ně jezdil(nevěděl jsem proč se to děje).Po čase částečně praskl a v pohodě jsem dojel do servisu kde mně ho vyměnili.Při tomto stavu km buď v klidu a teprve až drážky zmizí úplně bych velmi pomalu začal uvažovat o výměně.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.08.2007
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

430 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024