reklama

Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

Prosím, jaký je rozdíl mezi rychloupínákem, co drží sedlovku - a ta sedlovka je buď hliníková nebo karbonová? Mám hliníkový rám a sedlovku, chci sedlovku karbonovou - v obchodě mi řekli, že tam mám dát objímku pro karbonové sedlovky. Tak jsem si tu objímkui nechal ukázat, podrobně jsem ji prohlíd a kromě cenového rozdílu 300,- Kč v ní nevidím oproti té hliníkové žádný rozdíl. Takže to nechápu... (to, že mám rám hliníkový a ne karbonový, jsem jim samozřejmě řek). Díky :-)

[ Zpět ]
Datum: 01.08.2007
Autor: Airline
  • Re: Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

         

    To je pekna blbost, asi te tahaji za nos. Neni duvod davat jinou objimku nez mas. Stejne ta objimka sevre sedlovou trubku do ktere se sedlovka zasouva, takze zadnou souvislost s novou sedlovkou to nema. Spis to bude o tom, aby jsi upinak dotahoval s citem. Karbonova sedlovka je pruznejsi a chova se jinak nez hlinik ... kazdopadne na sedlovku dej trosku vazeliny.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Puk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

           

      Není to blbost, taky jsem se s tím setkal.....a taky nevím jaký je mezi něma rozdíl.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2007
      Autor: dušan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

           

      "kazdopadne na sedlovku dej trosku vazeliny." - u karbonové to snad nemyslíš vážně?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2007
      Autor: Navara
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

         

    Taky to nechapu :o), protoze pokud mas hlinikovy ram, skutecne tam muzes dat jakykoli upinak. Rozdil by byl jenom u karbonoveho ramu, jak vis sam.
    Jenom ten ram potom poradne vycisti a odmasti vevnitr v sedlove trubce, jak tam zbyde vazelina, tak ti bude karbonova sedlovka zajizdet dolu.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

         

    Mam karbonovou sedlovku (Amoeba) cca dva roky a hlinikovy ram s puvodni objimkou (GT) a neni problem. Podle mne prodavac bud nevi, anebo v horsim pripade je to lump, ktery Te chce natahnout .

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2007
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

           

      http://www.bike-eshop.cz/objimky-sedlovek

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2007
      Autor: dušan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

             

        Tak co jsem se koukal na ten odkaz tak na karbonove sedlovky objimky nemaji rychlo-upinak - tudiz se dotahuji pomoci inbus klice, a tudiz se asi dotahuji citliveji nez to zacvaknout ryxloupinakem.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2007
        Autor: DD
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

               

          I na karbonove sedlovky se delaji objimky s rychloupinanim, stejne tak i na karbonove ramy. Na 100%.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.08.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rozdíl mezi sedlovkovými upínáky???

         

    http://www.bike-forum.cz/forum/karbonova...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neznámý uživatel)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

449 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024