reklama

Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

Mohli byste mi poradit které z těchto dvou kol zvolit? V kolech jsem naprostá lama, takže vůbec nedokážu posoudit které z těchto dvou kol je lepší (pokud je mezi nimi vůbec nějaký rozdíl v kvalitě). Díky za odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 23.07.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Eso Rimmer ([email protected]))
  • Re: Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

         

    Loni sem vybíral úplně stejně mezi modely 2006, ve srovnání byla ještě Merida Crossway 8700 a vyhrála to nakonec ona. Tak kola byla osazena +- podobně (na jednom o řadu lešpí přehazka, na druhym presmyk apod.) a nakonec vyhrala Merida , protože byla nejhezčí. barva jezdí :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2007
    Autor: Kejml
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

         

    V zásadě je to jedno :o)) .... je to plus mínus to samé, Author je kupodivu o 250 gramů lehčí a klasicky má o něco lepší osazení. Na rám bych zase ale vsadil u GT, tam by se ta váha dala osazením lehce dohnat (už třeba jen ta odpružená sedlovka u GT je holt váha za komfort). Vidlice ani srovnávat nebudu, to u crossu snad ani nemá smysl, bude to hodně podobné, prostě v reálu tak 2cm efektivního chodu max., a to ještě nepříliš plynulého.
    Shrnuto, podtrženo, vybral bych to, na kterém se ti bude lépe sedět/jezdit, protože jediný skutečně znatelný a přitom ten nejdůležitější rozdíl je tam v geometrii rámu.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

         

    ok, takže jsou v podstatě obě stejné a záleží spíš na tom co se komu víc líbí nebo jak se na tom sedí. V obchodě jsem zatím viděl jen ten Reflex a bílá verze mi přišla nejhezčí. Ještě jsem ale neviděl jak vypadá ten Nomad.

    To MatyxCZ:
    Jak víšl, že je Reflex o 250g lehčí? Když to porovnám tady http://www.author.cz/kola/katalog/&aid=0... a tady http://www.bikecentrum.cz/gt_detail.php?id=1317... tak by mělo být GT o 1kg lehčí, pokud teda není na každé stránce psaná jiná velikost rámu.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eso Rimmer)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

           

      PS. Ten +/- 1kg se myslím stejně v těch mých cca 85kg ztratí... :)

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Eso Rimmer)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

           

      no jo, taky nechápu kam jsem koukal, ale viděl jsem tam 13,75 .... hmm, jsem asi slepejš :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

             

        tak jsem se byl ve městě podívat na toho Nomada a prodavač mi řekl, že prý je ten Reflex lehčí než Nomad, tak nevím co si o tom myslet, ale tak asi by nekecal.

        Každopádně vzhledově mi Nomad nepřišel až tak bomba jako na obrázcích na netu, takže jako správná lama asi nakonec půjdu do bílého Reflexa, protože mi přijde hezčí. :D

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Eso Rimmer)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

               

          mno, na kole se musí v první řadě dobře sedět/jezdit (geometrie), jinak je to utrpení a hned zatím je vzhled, tzn. musí se líbit (i když to málokterý biker přizná :o))) ... osazení, váha atd. jsou většinou až jako třetí :o)).. takže proč ne, hlavně když budeš spokojený

          [ Zpět ]
          Datum: 24.07.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

                 

            bracho ma toho nomada 07, no a musim povedat, ze je to velmi podareny stroj. hm je pravda, ze na tej fotke vyzera uplne inak ako v skutocnosti a o dakom hydroformingu nemoze byt ani reci, ale myslim, ze v porovnani z authorom ma vyvazenejsiu geomteriu ci je vcelku dost podstatne a hlavne velmi kvalitny a bytelny ram. vytkol by som mu len presmykac a gripy, ale tie vatsinou kaydy vymeni. celkovo ho beriem ako velmi vydareny stroj, na ktorom sa dobre jazdi.

            [ Zpět ]
            Datum: 26.07.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlaseny jurki)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Author Reflex vs GT Nomad LTD (modely 07)

                   

              s timhle souhlasim

              [ Zpět ]
              Datum: 26.07.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

377 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024