reklama

Nosiče na dětské kolo (20"/24")

Zdravím, chci začít s dcerou (6) jezdit na delší výlety se stanem a tak by měla vézt taky část nákladu. Zatím spíš něco lehčího jako spacák a nebo stan. Hledám proto možnosti, jak to uchytit na její 20" kolo a nebo 24" později. Existují nějaké nosiče na dětská kola? Jak to řešíte vy? Díky moc.

[ Zpět ]
Datum: 17.07.2007
Autor: HonzaT
  • Re: Nosiče na dětské kolo (20"/24")

         

    Našel jsem nosiče na sedlovku (např. tady http://www.sportarsenal.cz/zaloha/nosice_sedl.html ). Myslíte že se to na 20" kolo vejde? Máte nějakou podobnou zkušenost?

    [ Zpět ]
    Datum: 18.07.2007
    Autor: HonzaT
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosiče na dětské kolo (20"/24")

           

      Teď řeším uplně to samé. Koupil jsem malý nosič na sedlovku od Zefalu. Je lehký, ale má menší nosnost než ten SA (tuším asi 5kg). Jinak klasické nosiče se vzpěrou k zadní stavbě se na detská kola prý nedělají.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2007
      Autor: Nehas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Nosiče na dětské kolo (20"/24")

             

        Díky moc - takže by se na 20" kolo mohl vejít?
        Já teď budu objednávat ještě nějaké věci od SA, tak bych vzal i ten nosič na sedlovku. I když je to na dětský kolo slušná pálka (přes 400,-) - ani tu nosnost 8kg nepotřebuji a těch 5kg by bohatě stačilo. Ale jak tak koukám na cenu od Zefalu, je to hodně podobné.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.07.2007
        Autor: HonzaT
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Nosiče na dětské kolo (20"/24")

               

          jj cena je v podstatě stejná. Ten Zefal je plastovej, ale je lehčí (cca 350-400g tipuju). Navíc má trochu nastavitelnej sklon podle úhlu sedlovky. Ale pozor, je hodně krátkej. Dneska ho budu zkoušet na kolo, tak zítra dám vědět. Ten SA mi přšel robusnější, ale je podstatně těžší (710g).

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2007
          Autor: Nehas
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosiče na dětské kolo (20"/24")

                 

            Jsem zvědavý jak dopadneš!
            Jinak jsem dnes zjistil že EXU dělá nosiče na zadní stavbu už od 24" ( http://www.exu.cz/ ).

            [ Zpět ]
            Datum: 18.07.2007
            Autor: HonzaT
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Nosiče na dětské kolo (20"/24")

                 

            Tak dobrý. Nosič tomu kolu docela sedí. Jen sedlovka je dost úzká, tak bylo potřeba vypodložit gumou objímku nosiče. Teď ale řeším nově vzniklý problém a to kam dát blikačku. Přes brašnu na nosiči není vidět.

            [ Zpět ]
            Datum: 19.07.2007
            Autor: Nehas
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Nosiče na dětské kolo (20"/24")

                   

              Díky za info. Ty nosiče od SA by podle obrázků měly mít na konci nosiče držák (plech se 2ma dírama) na odrazku/blikačku. Takže uvidím, už mám objednáno.

              [ Zpět ]
              Datum: 19.07.2007
              Autor: HonzaT
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Nosiče na dětské kolo (20"/24")

           

      http://www.imexpo.cz/index.php?cnt=dtl&...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.07.2007
      Autor: Nehas
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

273 cyklistů (17 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024