reklama

Demagogie v LN

Tohle mne docela vytočilo. Opět pisálek, který ani neví která bije... Nejhorší na tom je, že se tenhle pamflet vyskytl v jednom z nejčtenějších (pro mne do dnešního dne považovaném za celkem seriozní) plátku ;-(((
Jo, veřejné mínění se dá ovlivňovat všelijak ;-(
http://www.lidovky.cz/bikeri-medvedi-a-jine...

[ Zpět ]
Datum: 12.07.2007
Autor: Jarda
  • Re: Demagogie v LN

         

    Lidovky uz nekolik roku nejsou serioznim ctivem, ale normalni bulvar, Jardo.
    Pan pisalek Pavel Masa (autor te blbosti) je bud vazne idiot, nebo ignorant placeny od kazdyho napsanyho radku. Treba takhle pise o cemkoli.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: vasek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Mimochodem, pod tim "clankem" v Lidovkach je dobra diskuze, stoji za to si ji precist :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        Neboj, už ji mám přečtenou ;-) A také jsem mu tam už něco napsal ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Njn, ona je to se všemi dnešními "novináři" opravdu bída... Je to jen honba za senzací, štvaní různých skupin lidí proti sobě, jedním "ožehavým tématem dne" maskovat jiné důležitější věci atd. Nikdo za nic nenese zodpovědnost, málokdy popisované věci rozumí... Pak to podle toho vypadá ;-(

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        Kdyby byla rec jenom o zurnalistice. Jak by bylo na svete krasne, kdyby kazdou praci delali jenom ti, co ji rozumi :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demagogie v LN

         

    to je dement :)

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: mdk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      http://www.amo.cz/cz/student_summit/model_eu...

      :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2007
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        Přesně, to už jsem si také vyhledal ;-) Takže odborník na cyklistiku jako dělaný ;-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2007
        Autor: Jarda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Proc ten smajlik???

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2007
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        protoze se takovejmhle vejsplechtum clovek musi maximalne smat. ten clovek je proste mimon. vzdyt tohle je tak na nastenku do tranmpsky osady (timi myslim ty pivni trampy co se vyvalujou v levnejch plastovejch kresilkach na svejch peclive zastrizenejch 3*3m travniccich drbajice sveho pudlika). LN, DNES sou uz vazne jen bulvar (s mensimi obrazky). Bohuzel tento trend nastupuje uz i HN. Respekt bude koncit nesjpis zahy. Dnes se fakt uz da cist jen Economist. Kazdodenni "zpravy" je uz jen takova davka textu pro lidi co uz ani vlastne cist neumej. takze proto.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2007
        Autor: mdk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Demagogie v LN

               

          Smát se tomu budu jedině tehdy, až to nebude vytištěné v tisku s celostátní působností...;-( Na titulní straně...
          Asi sis možná ještě nevšiml, ale média dnes mají obrovskou moc ovlivňovat veřejné mínění a mnoho lidí k nim přistupuje s pocitem "co je psáno, to je dáno"... Oni si totiž tu správnou "pravdu", názor, sami vytvářet nebudou, na to jsou moc líní...;-(
          Proto ten článek považuji za velice nebezpečný...

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demagogie v LN

         

    O tom, že tento článek je totální bullshit nemíním diskutovat. Nicméně problematika jízdy v terénu není rozhodně tak černobílá, jak to mnozí bikeři vnímají. Jak jízda na kole, tak pěší chůze může vážně poškozovat přírodní prostředí. Proto omezení či zákaz takových aktivit nevidím jako omezování svobody bikerů, ale jako ochranu životního prostředí. Nemám nic proti tomu, aby se jezdilo a chodilo v hospodářsky využívaných přírodních lokalitách, ale v chráněných oblastech je regulace nutná.
    Svoboda není jen otázka svobody lidí, ale i zvířat a ostatních živých organismů. A regulace v tomto případě neznamená omezování svobody lidem, ale ochranu práv toho, kdo se tak těžko brání, přírody.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: DanSed
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Souchlast.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Jo, jenže na tom Slovensku se to bude týkat všech lesů, ne jen těch chráněných oblastech... A v tom je ten navrhovaný zákon úplně debilní. 4,5m široká lesní cesta, kolik jich asi takových ve skutečnosti je ?

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        Při vynalézavosti československé populace bikeři velmi rychle rozšíří cesty na požadovanou šíři:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2007
        Autor: DanSed
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Demagogie v LN

               

          Pri vynalezavosti tupych zakonodarcu se ruzny zakazy rozsiri na vsechny lesy, aby nebylo videt, co se v nich deje. Potom uz bude moct tezebni lobby opravdu plundrovat bez zabran, nikdo se o tom pak uz nedozvi, az se lesy pod zaminkou ochrany prirody uzavrou vsem.

          Jde o to, jestli chceme lesy videt jenom na fotkach, nebo je rozumne vyuzivat. Pri zachovani urcitych pravidel jde i to druhe.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.07.2007
          Autor: vasek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Demagogie v LN

                 

            Jo, v tom se shodneme. Velká energie se věnuje regulacím víceméně přirozených menších škůdců, ale málo pozornosti megaškůdcům. To vše jako výsledek kultu spotřeby a honby za penězi za každou cenu.

            [ Zpět ]
            Datum: 12.07.2007
            Autor: DanSed
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demagogie v LN

         

    Krásná ukázka toho, když novinář píše o něčem, o čem se ani neobtěžoval informovat z obou stran. Naštěstí to u nás moc nehrozí, lesáci u nás nemají zdaleka takové lobby co na Slovensku, "zelení" naopak cykloturistiku i v rámci lesních cest a pěšin propagují (samozřejmě ne mimo ně), Čemba má solidní postavení a lesů mimo NP, popř. těch značených v rámci CHKO je dost včetně těch cestiček.
    Navíc, ačkoliv nemám zase tolik najeto, jsem fakt zatím nepotkal jediného lesáka, policajta či jiný "orgán" v lese nepotkal ... naopak, projezdil jsem hodiny v lesech a kromě několika málo pěšáků jsem potkal de facto jen bikery.Tzn. není z čeho si dělat strach.
    Naopak, plánuji na příští rok výlet na kolo do Nízkých Tater a pojedu si v klidu po turistických značkách, v té době už doufám na fullu. A jestli se to někomu nebude líbit, ať si mě zkusí chytit :o))) Normálně dodržuju všechny zákony a předpisy, ale když z nějakého čiší naprostá imbecilita, tak ho s radostí poruším.
    Jo a promiň Dansede, podle mě to skutečně je naprosto černobílé. Dokud biker jezdí po stezkách již existujících a používaných pěšími, neznamená pro přírodu ani zbla takovou hrozbu, jako třeba houbaři na svých oblíbených místech. Nemluvě o tom, že to nelze srovnávat s bohužel příliš častými výskyty vozidel v lesech, jako jsou crossky, čtyřkolky, džípy apod., kolikrát i oficiálně povolené co se vjezdu týče, o lakatoších a podobných strojích vůbec nemluvě, ty zvládnou za jeden výjezd to, co 10000 bikerů při každodenním ježdění nedokážou ani za 10 let.
    Jediné v čem má autor pravdu, je problematika DH či vysokozdvihových enduro jezdců, kteří ženou adrenalin za každou cenu a jedou na hraně, to může být pro chodce skutečně ohrožení, nemluvě o tom, že často jezdí i úplně mimo stezky a po spádnici. Jenom nechápu, jak na to autor článku přišel v ČR, kde se jím zmíněné babičky a poklidní pěší turisté skoro nevyskytují :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      No sláva, konečně se po delší době v něčem neshodneme:-)).
      Právě cesty a cestičky jsou obrovsky rizikový faktor. Kdyby každý pěšák šel jinudy, každý biker jel jinudy, nenapáchá to tolik škody, jako chůze a jízda na biku po nezpevněné cestě, zejména pokud má spád nebo vede po vrstevnici ve svahu. Odkrytí přirozeného pokryvu půdy totiž umožňuje výrazně rychlejší erozi vodou a větrem, což má za následek násobení škod.
      O míře vlivu poškození přírody technikou není pochyb.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.07.2007
      Autor: DanSed
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        Pesak chodi velmi casto po volne prirode, cestou necestou. Na kole to jinak nez po ceste prakticky nejde, musi jit aspon o nejakou pesinku, to je snad jasny. Opravdu extremnich jedincu, co se riti nekde lesem uplne volne urcite neni tolik, aby stalo za to je tu zminovat nebo si nedejboze myslet, ze nam likviduji prirodu. Kdo jezdi DH, musi se na kopec taky vyskrabat, tak urcite pojede na nejakou sjezdovku s lanovkou. Kdo jezdi FR, jezdi po bike parku. Asi se tezko budou takovi jezdci dobrovolne prodirat malinim.
        Neshody panuji jenom mezi hovadama. Pokud se hovada nepotkaji na kole nebo pesmo, budou si lezt na nervy treba jako motoristi.
        Z kola v lese nema smysl delat strasaka, aspon ne tady mezi rozumnymi lidmi, ne?

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2007
        Autor: vasek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Demagogie v LN

               

          Neshody panují i mezi rozumnými lidmi, rozdíl je v přístupu k řešení té neshody a ve schopnosti vnímat názor druhého.
          A podle mě má rozum každý, jde jen o jeho míru, priority a úhel pohledu na ten rozum:-))
          Osobně mi jízda na kole po lese ani po lesních cestách nevadí, jen je třeba dbát ohledů k přírodě a zejména zohledňovat právě to, zda se jedná o hospodářský les nebo hodnotnou lokalitu..

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2007
          Autor: DanSed
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        V tom máš sice možná částečně pravdu, ale zdaleka ne takovou, jakou si myslíš že máš :o)) .. Ty cesty tam byly ještě dlouho předtím, než tam poprvé vůbec vyrazily nějaká horská kola. Pěší turistika byla dřív podstatně víc rozšířená, než se do zákonů a předpisů prosadily znalosti o dopadu motorizované dopravy v takových místech také trvalo, a dodnes se nedodržují atd.atd.atd.
        Jasně, vytváření nových cest po spádnicích, nebo nez patřičného odtoku po vrstevnici nedělá dobrotu, ale od toho tu máme právě ČEMBA, která ví jak na to, a přitom za zlomek ceny těch asfaltových dálnic, co je dnešní politici považují za krok "k přírodě". Proto mě ten článek tak rozohnil.
        A když už jsme u těch škod, tak těmi skutečnými škůdci jsou právě ti jinak obecně nejpovolanější k její ochraně, tzn. zelení a lesáci, s jejich velmi nerozvážným způsobem těžby a výsadby nevhodného porostu na nevhodném místě. Hektar lesa denně používaný stovkou bikerů nebude nikdy tak zdevastovaný, jako ten samý hektar kam kromě lesáků nevkročí ani nohy a pak stačí jediná vichřice.
        Takže promiň, ale na tohle mám hodně vyhraněný názor, který nikdo nezmění (už jsem jak Medvěd :o). Zdravá zeleň se o sebe postará sama a snese i nějaké ty návštěvníky. Lesy tu byly před lesáky a budou i po nich, a ani bikeři na tom nic nezmění :o)))

        [ Zpět ]
        Datum: 12.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Demagogie v LN

               

          To pro mě není nic nového, že lesníci dokážou napáchat spoustu škod. Holoseče a monokultury mluví za vše. Ta jediná vichřice mohla být spásou, kdyby to lesáci kompletně neodtěžili, ale nechali ležet. U těch zelených si nejsem tak jistý, alespoň to, co činí, činí v dobré víře, narozdíl od lesáků, kteří tak činí za účelem maximalizace zisku.
          Podle mě je hodně škodlivé to přibližování přírody všem, kdy i lenoch se dopraví autem těsně k unikátní přírodní lokalitě. Tím extrémně narůstá zatížení počtem takyturistů. Jsem zastáncem odlehlosti, ale volné přístupnosti přírody, tj. nezjednodušovat přístup budováním silnic, infrastruktury a stezek, a zároveň nebránit těm, kteří už vyvinou to úsilí se k přírodě po svých dostat, aby se tam mohli pohybovat volně jako zvířátka.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2007
          Autor: DanSed
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Demagogie v LN

                 

            Tak v tom se shodneme, aneb vivat CEMBA. Misto par kilometru asfaltove cyklodalnice za desitky milionu vedouci rovnou od parkoviste a k nemu nove postavene silnice bychom tu mohli mit stovky kilometru singletracku (postavenych tak, aby nezpusobovaly dalsi erozi) a ti "takyturiste" by se stejne spokojene placali na asfaltkach v primestkych parcich, kde by ty stanky s burty vyhovovaly a navaly jim nevadily .... takze asi tak. Jen to tem nahore nejak vysvetlit.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Tak si na té Slováči dej veliký pozor ;-) Už byly i takové návrhy, že "ochránci" a podobní terénní strážci by mohli používat zbraň... Z toho mi jde docela mráz po zádech ;-( Policii tu buzerují kvůli každému použití zbraně (a to jsou na to školení, mají aspoň nějaké psychotesty apod.) a tam by tuto možnost dali každému Joudovi kdo má do prdele díru ;-((( Sorry za ten výraz...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        Na tohle snad nebudu radši reagovat, abych tady nerozpoutal další flame :o)) Ale jinak bych to řekl asi tak, že pokud neudělají z lesáka na Slovači veřejného činitele a nezačnou nosit standardizované uniformy, tak je na místě zbrojní průkaz a reakce v sebeobraně se pak lehce obhájí tím, že jsem fakt nemohl čekat, že ten "týpek v maskáčích" mě nechce zabít a ukrást mi kolo :o))) .... ne, tohle jim fakt neprojde, o to se nebojím .. ostatně rok je dlouhá doba, tak sledujme jak to dopadne

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Demagogie v LN

               

          Člověk míní, ale ouřadové konají ;-) No, těším se pak na report z cest ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Mimochodem, ono takové stádo orientačních běžců ve volné přírodě je taky dost erozivní prvek, zejména v kopcích a ve skalách.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2007
      Autor: DanSed
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demagogie v LN

         

    Když jsem tento článek v LN četl,říkal jsem si jak budou bikeři řvát. A taky že řvou.
    Nevidím v tom až tak demagogii jako pohled člověka který není biker a tudíž je schopen vidět problém z opačné strany.
    To si vážně bikeři myslí že mají právo nebo dokonce nárok jezdit si kudy chtějí? To si vážně myslí že MTB nemohou nikomu a ničemu vadit? Zvlášť přitom kolik jich je?
    Největší problém vidím v tom, že horská kola usnadňují přístup do dříve téměř opuštěných oblastí se všemi negativními jevy jako je rušení zvěře a narůstající hromádky smetí. Nejsem radikální ochranář který si myslí že je člověk škodná která do přírody nepatří ale nic se nemá přehánět.
    Co se týče těch zmínek o babičkách uskakujících před řítícími se cyklisty - tady jde jenom o vzájemnou toleranci obou skupin. Občas vyrazím na pěší výlet a moje zkušenost je taková že se někteří bikeři chovají vůči chodcům dost bezohledně a jak jsem vypozoroval, většinou to nejsou cykloturisti jezdící natěžko ale spíše ti co považují přírodu za tělocvičnu. A pěší turisti leckdy nezůstávají bikerům nic dlužni.

    Slovenský zákon považuju za paskvil. Je to zase typický příklad toho jak kvůli nevelkému procentu problémových lidí vznikne zákon který omezí všechny a který přitom prakticky nepůjde vynutit.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2007
    Autor: Aviatik
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Ano, ten člověk je schopen vidět problém z druhé strany, ale také pouze z ní, chybí mu objektivita komplexního pohledu z více úhlů. Proto ta "demagogie".

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Nemyslím si, že by v současné době v Česku existovalo něco jako "téměř opuštěná oblast". Kam se dostane biker tam se dostane i pěšák, tedy o žádném usnadnění přístupu díky MTB nelze hovořit když je přístup už tak dosti snadný.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2007
      Autor: Marcel
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        Příkladem je bývalý vojenský prostor Ralsko. Rozsáhlá oblast kde pěšáka takřka nepotkáš, jenom cyklisty. Pro pěší je to na jednodenní výlet daleko, nebýt kol tak by se tam pohybovala jenom hrstka opravdových nadšenců.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2007
        Autor: Aviatik
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Víš, největší problém vidím v tom, že si ten článek přečtou čtenáři LN a řeknou si "Hele ti cyklisti jsou fakt pěkní bl.. . Jen tak na ně" . Pokud někdo píše do novin, měl by v tomto případě podívat i na problém ze strany cyklistů. Ne psát s klapkama na očích.
      Pročetla jsem si i jiné články od pana Máši. Měli by mu zákazat publikovat v novinách, jeho články jsou na úrovni Blesku.

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Ane.)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demagogie v LN

         

    Jo a ještě k tomu Slovenskému zákonu. Tam to mimo jiné prosazovali jako ochranu pro jezdce na koních a kolech před nimi samotnými, protože jezdí moc daleko od civilizace a vystavují se riziku. A přitom jsou to ve skutečnosti pěšáci, zvláště pak houbaři a důchodci, kterým to měli zakázat, aby je ochránili :o)))))
    http://www.novinky.cz/krimi/pocet-lidi...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      No to je hrozné, chudáci lidi. Měli bychom něco pro ně udělat. Hned napíšu Šimonovskému, aby inicioval nový zákon na ochranu pěších turistů a dětí. Při opuštění domova by měli povinně nosit KPZ a KDP s tabletami na úpravu vody. Při pobytu hlouběji než 50m od kraje lesa by měli nosit signální pistoli, dospělí by museli absolvovat pistolškolu (děti to zvládnou hravě podle počítačových her). Bude povinné nosit reflexní vestu a helmu s rodným číslem na vrchu helmy pro jednoznačnou identifikací z vrtulníku. Je to nehorázné zanedbání ochrany pěších turistů, když motoristy chráníme povinnou lékárničkou, pásy a érbegy, cyklisty helmami a odrazkami. Jen na pěšáci jsou přehlíženi.
      Jo a houbaři by měli povinně nosit dvě dávky dávidla pro případ otravy...

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2007
      Autor: DanSed
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        Ee, nikoliv. Navrhuji stejný přístup, jako mají na Slovensku k cyklistům. To je de facto zakázat pěším vstup do lesa, pak vyhradit pár desítek metrů čtverečních u každého většího města, tyto oplotit a jakožto jediné otevřít pro veřejnost. Kdo bude chtít chodit do lesa volně, musí si nějaký koupit.
        Toto je totiž přesný ekvivalent toho, co na Slovensku udělali cyklistům. Cyklostezek lesem (protože jejich "lesní cesta" de facto neexistuje, 4.5 metru šířky má stěží silnice první třídy) mají několik málo desítek kilometrů a jinak do lesa na kole nesmí.
        To je dle mého taková ptákovina non-plus-ultras, že pokud toto někdo zmíní jako "dobrý nápad", byť v nějak zaobalené podobě a třeba jinými důvody použitými k argumentaci, tak u mě stejně končí a zasloužil by pořádně pumpičkou přes hlavu, aby se mu rozsvítilo. A to dle mého platí o posledních dvou článcích, co jsem četl na podobné téma, včetně toho od pana M.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demagogie v LN

         

    Ma to cenu cist? Ten clovek evidentne nikdy na kole ani nesedel tak proc o tom vubec tady debatovat? Takovych clanku vam muzu napsat :-) na jakekoliv tema...

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2007
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demagogie v LN

         

    Čemba se snaží na článek rychle reagovat, kopíruji informaci v jakém je to stádiu:
    "takze aby bajkeri byli informovani, co v teto veci podnika cemba.
    od zacatku "kauzy" jsme v kontaktu s redakci. bohuzel vcera nebyla redakce schopna zareagovat na nase navrhy reseni a dnes je cca 90% redakce jiz na chalupe. takze v reseni muzeme pokracovat az v pondeli.
    pozadujeme min. stejny rozsah pro reakci na nesmysly pana Masi, jako dostal on. tzn. cca dve normostrany.

    redakci jsme take navrhli, ze je v jejim zajmu napravit si reputaci po zverejneni profesionalne uboheho textu napsanim objektivniho clanku o problematice cyklistiky na slovensku i u nas, ktery napise novinar (!!). to jestli maji zajem nechavame na nich."

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2007
    Autor: Mlok
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Koukám, že také čteš B-F ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 13.07.2007
      Autor: Jarda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Demagogie v LN

             

        Já jsem všude, tady, na BF, v Čembě :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 13.07.2007
        Autor: Mlok
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Demagogie v LN

               

          ;-) ČeMBA mi do sbírky ještě chybí, ale chci to časem napravit ;-)

          [ Zpět ]
          Datum: 13.07.2007
          Autor: Jarda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Demagogie v LN

                 

            Ve světle vývoje událostí posledních týdnů jsem se rozhodl to nenapravit časem, ale co nejrychleji. A dokonce jsem pro přihlášku zlanařil i ženu, ačkoliv vyjede jednou za uherský rok a terén nemusí, tak jestli na kole něco nesnáší tak je to asfalt a silniční provoz. Takže +2 v nejližším možném termínu.

            [ Zpět ]
            Datum: 13.07.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demagogie v LN

         

    Ten Máša je strašnej vocas.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.07.2007
    Autor: Kominík
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Demagogie v LN

         

    Všiml jsem si nejen v tom článku, kterej je mimochodem blbej, ale například i v tomto diskusním vláknu, jak se čím dál tím častěji k "agresivní cyklista", dává synonymum "bajker". Nebo se mi to jen zdá? Neohrozil mě cyklista, ale "bajker". Agresivně nejezděj morálně defektní jedinci, ale "bajkeři". Jezdim hrozně rád terénem na horském kole, ale nejsem přeci žádnej "bajker", to chraň pánbuh! To má vážně každej (včetně autora článku) špatný skušenosti jenom s cyklistama na MTB (bajkerama)? Já jsem např. během dovolené napočítal asi 5 agresivních cyklistů na crossu, dva žiletkáře a dva bajkery. Je to asi nějaká nová móda, slušný jsou cyklisti a zlobiví bajkeři. Hodný jsou řidiči a zlobiví škodovkáři, hodný jsou turisti a zlobiví ty v těch pohorách ?

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2007
    Autor: Zakarr
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      "bajker" ci "biker" tomu rikaji proto, ze to neumi pojmenovat ...

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (MatyxCZ)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Demagogie v LN

           

      Paušalizace byla, je a bude, dokud budou hloupí lidé. A jak je známo, "učený z nebe nespad' a blbý jako když shazujou" :-))

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2007
      Autor: DanSed
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

582 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024